, piątek 1 lipca 2022
Fenomenalne wyniki ekipy IKS Cieszyn
Już od pierwszego dnia Mistrzostw było wiadomo, że dla cieszyńskich sportowców będą to fenomenalne zawody!  fot: arch. IKS CieszynDodaj do Facebook

Fenomenalne wyniki ekipy IKS Cieszyn

IKS Cieszyn
W minioną niedzielę zakończyły się 47. Otwarte Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski WPA Grand Prix w Bydgoszczy. Uczestniczyła w nich 11- osobowa ekipa IKS Cieszyn. Już od pierwszego dnia Mistrzostw było wiadomo, że dla cieszyńskich sportowców będą to fenomenalne zawody!

Jako pierwszy worek z medalami otworzył Mirosław Madzia, zdobywając złoto w pchnięciu kulą (gr. F11-13). Dla zawodnika ze Skoczowa rzut dyskiem także nie stanowił problemu i wywalczył srebrny krążek.

Do IKS-u również należało podium rzutu dyskiem (gr. F55) - Kamil Fałek i Joachim Krężelok zgarnęli kolejno złoty i srebrny medal.

Mateusz Czudek zdobył srebro w pchnięciu kulą (F35-38).

Później po raz kolejny podium rzutu dyskiem okupowane było zawodnikami IKS Cieszyn - Janusz Rokicki wywalczył złoty, a Damian Kulig brązowy medal. Ci dwaj Panowie nie spoczęli jednak na laurach i w pchnięciu kulą wywalczyli odpowiednio mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski .

Katarzyna Słomka poszła w ślady swoich klubowych kolegów i zdobyła złoto w rzucie maczugą (gr. F32), a w pchnięciu kulą uplasowała się na 10 pozycji (F32-34).

W ostatnim dniu zmagań mieli co świętować oszczepnicy- Joachim Krężelok oraz Tomasz Wróbel zostali Mistrzami Polski w swoich grupach startowych (F55 i F56/57)), a Damian Kulig zdobył brąz w tej konkurencji (gr. F56/57).

Trochę mniej szczęścia miał Piotr Cieślik - w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą oraz w rzucie oszczepem uplasował się kolejno na 4., 5. i 6. pozycji (gr. F32-34).

O podium otarła się także Beata Świderska - Kaleta, zajmując 4. pozycję w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem (gr. F32-34). Najmłodszy sportowiec IKS-u Kacper Kudyba zajął bardzo dobre drugie miejsce w rzucie dyskiem (gr. F56).

W klasyfikacji medalowej IKS Cieszyn zajął 3. miejsce zgarniając w sumie 13 medali (7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe). Wyprzedziły ich jedynie ekipy dużych miast - Start Gorzów Wielkopolski oraz WZSN Start Wrocław!

Tegoroczne Mistrzostwa Polski były wyjątkowe, nie tylko dla podopiecznych Zbigniewa Gryżbonia, Marty Rokickiej oraz Jarosława Sobczyka, ale również dla polskiej lekkoatletyki osób z niepełnosprawnościami. Stadion im. Krześkowiaka gościł 500 zawodników z 35 krajów z całego świata! Były to pierwsze w historii międzynarodowe zmagania niepełnosprawnych lekkoatletów organizowane na tak dużą skalę w Polsce oraz sprawdzian przed Mistrzostwami Europy odbywającymi się za rok w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama