, piątek 19 kwietnia 2024
Fenomenalne wyniki ekipy IKS Cieszyn
Już od pierwszego dnia Mistrzostw było wiadomo, że dla cieszyńskich sportowców będą to fenomenalne zawody!  fot: arch. IKS Cieszyn

IKS Cieszyn
W minioną niedzielę zakończyły się 47. Otwarte Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski WPA Grand Prix w Bydgoszczy. Uczestniczyła w nich 11- osobowa ekipa IKS Cieszyn. Już od pierwszego dnia Mistrzostw było wiadomo, że dla cieszyńskich sportowców będą to fenomenalne zawody!

Jako pierwszy worek z medalami otworzył Mirosław Madzia, zdobywając złoto w pchnięciu kulą (gr. F11-13). Dla zawodnika ze Skoczowa rzut dyskiem także nie stanowił problemu i wywalczył srebrny krążek.

Do IKS-u również należało podium rzutu dyskiem (gr. F55) - Kamil Fałek i Joachim Krężelok zgarnęli kolejno złoty i srebrny medal.

Mateusz Czudek zdobył srebro w pchnięciu kulą (F35-38).

Później po raz kolejny podium rzutu dyskiem okupowane było zawodnikami IKS Cieszyn - Janusz Rokicki wywalczył złoty, a Damian Kulig brązowy medal. Ci dwaj Panowie nie spoczęli jednak na laurach i w pchnięciu kulą wywalczyli odpowiednio mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski .

Katarzyna Słomka poszła w ślady swoich klubowych kolegów i zdobyła złoto w rzucie maczugą (gr. F32), a w pchnięciu kulą uplasowała się na 10 pozycji (F32-34).

W ostatnim dniu zmagań mieli co świętować oszczepnicy- Joachim Krężelok oraz Tomasz Wróbel zostali Mistrzami Polski w swoich grupach startowych (F55 i F56/57)), a Damian Kulig zdobył brąz w tej konkurencji (gr. F56/57).

Trochę mniej szczęścia miał Piotr Cieślik - w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą oraz w rzucie oszczepem uplasował się kolejno na 4., 5. i 6. pozycji (gr. F32-34).

O podium otarła się także Beata Świderska - Kaleta, zajmując 4. pozycję w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem (gr. F32-34). Najmłodszy sportowiec IKS-u Kacper Kudyba zajął bardzo dobre drugie miejsce w rzucie dyskiem (gr. F56).

W klasyfikacji medalowej IKS Cieszyn zajął 3. miejsce zgarniając w sumie 13 medali (7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe). Wyprzedziły ich jedynie ekipy dużych miast - Start Gorzów Wielkopolski oraz WZSN Start Wrocław!

Tegoroczne Mistrzostwa Polski były wyjątkowe, nie tylko dla podopiecznych Zbigniewa Gryżbonia, Marty Rokickiej oraz Jarosława Sobczyka, ale również dla polskiej lekkoatletyki osób z niepełnosprawnościami. Stadion im. Krześkowiaka gościł 500 zawodników z 35 krajów z całego świata! Były to pierwsze w historii międzynarodowe zmagania niepełnosprawnych lekkoatletów organizowane na tak dużą skalę w Polsce oraz sprawdzian przed Mistrzostwami Europy odbywającymi się za rok w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!