, sobota 25 maja 2024
Człowiek człowiekowi… czyli kilka słów o relacjach Tajner - Małysz
Apoloniusz Tajner zapewnia o swojej sympatii i szacunku dla Małysza. fot: Adam JaroszDodaj do Facebook

Człowiek człowiekowi… czyli kilka słów o relacjach Tajner - Małysz

KATARZYNA KOCZWARA
Wraz z zakończeniem przez Małysza kariery skoczka narciarskiego skończyła się pewna epoka. "Stochomania", jeśli w ogóle coś takiego zaistnieje, ma małe szanse na dorównanie "małyszomanii" z początku XXI wieku. Blask gwiazdy Małysza jednak nadal przyciąga. Plotka, że pojawi się w Zakopanem, znacząco wpłynęła na sprzedaż biletów. Czy jednak Polski Związek Narciarski ma prawo traktować Małysza jak zabawkę, po którą sięga w chwili nagłej potrzeby, na co dzień o niej zapominając? Czy prezes Tajner, podobnie jak Małysz, wiślanin, nie powinien więcej uwagi poświęcić budowaniu nowej relacji z Małyszem? Ostatnie zachowania przedstawicieli środowiska polskich skoków narciarskich budzą wątpliwości, pozostawiając niesmak.

Od momentu zakończenia kariery skoczka narciarskiego, wokół Małysza można zaobserwować wiele budzących wątpliwości zachowań. Najpierw krytycznie komentowano jego udział w rajdach samochodowych, zapominając zupełnie, że Małysz, jak każdy, ma prawo robić w życiu to co chce. Dalej gdy w lipcu ubiegłego roku, zbliżał się "polski turniej trzech skoczni" - Lotos Poland Tour - poszła fama, że będzie on gościem na trybunach. Adam tymczasem wybrał wczasy z rodziną. Kibice byli rozczarowani. Niesmak wywołała również postawa TVP z szefem TVP Sport, Włodzimierzem Szaranowiczem na czele, podczas transmisji z Rajdu Dakar. Panowie z "telewizji" obrazili się na Małysza, uznając chyba, że za mało na nim i jego sukcesach, zarobili. Wiślanin startował w barwach RMF FM, postanowili zatem całkowicie zignorować jego udział w tej prestiżowej imprezie, milcząc na temat jego lokat. A te jak na debiutanta były powodem do dumy i zadowolenia.

Nie najlepiej wypadł prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner podczas gali wręczenia nagród "Przeglądu Sportowego" i TVP dla najlepszego sportowca 2011 roku. Małysz zajął w nim trzecie miejsce. - Nie zadzwoniono ani do mojej żony, ani rodziców. Nie było zaproszenia na bal. Nagrodę, w moim imieniu, odebrał Apoloniusz Tajner. Dziękując, więcej niż o mnie powiedział o Kamilu Stochu. Przykro, że tak się to wszystko potoczyło - powiedział Małysz portalowi sport.pl. Wcześniej nigdy nie było problemu z odebraniem nagrody przez Izabelę Małysz. W 2010 roku wyjątkowo rodzina Małyszów poprosiła o odbiór Janusza Tyszkowskiego, prezesa KS Wisła Ustronianka. Teraz nikt z nimi się nie skontaktował. Tajner twierdzi, że wystąpił jako prezes PZN, a w imieniu Małysza odebrał dwie statuetki i być może telewizja nie wszystko pokazała. On nie chciał się powtarzać, więc za drugim razem mówił głównie o Stochu, który notabene był na gali. Czy faktycznie to taki problem powiedzieć dwa razy o tak wybitnej postaci i nie powtórzyć się?

Czarę przelały jednak wydarzenia związane z Pucharem Świata w Zakopanem. Dwa konkursy odbyły się w miniony weekend. - Żałuję, że nie byłem w Zakopanem, szkoda mi rozczarowanych kibiców. Ale to naprawdę nie była moja wina, że nie pojechałem pod Wielką Krokiew. Nie pozwolę nikomu robić z siebie marionetki, wszystko można było załatwić inaczej. Nie będę "małpką" na każde zawołanie. Prezes Tajner w ogóle ze mną nie porozmawiał, tylko ogłosił swoje pomysły w prasie i internecie. Kolejność powinna być odwrotna - skomentował Małysz w rozmowie z dziennikarzem sport.pl. Tu również prezes Tajner zdaje się nie widzieć żadnego problemu. Tłumaczy, że ma niewielki wpływ na działania komitetu organizacyjnego, a jak tylko się zorientował, to wysłał smsa z zaproszeniem. To jakaś nasza narodowa specjalność załatwiania co poważniejszych spraw w ten sposób?

Nie dziwi mnie rozgoryczenie Małysza, w końcu do niedawna on i  teraz Justyna Kowalczyk, to gwiazdy PZN. Rozumiem jego rozżalenie, bo po swoim byłym trenerze, opiekunie i sąsiedzie powinien spodziewać samych dobrych rzeczy. Daleka jestem od wymagania od prezesa Tajnera, by wszystkiego sam dopilnowywał. Powinien jednak mieć większą kontrolę nad pewnymi wydarzeniami. Fotel prezesa zobowiązuje. Powinien wyciągnąć wnioski z wydarzeń lipcowych, być wyczulonym na pewne zachowania, a przewidując problemy, wydać stosownie wcześniej odpowiednie dyspozycje.

Obecne tłumaczenie, to zbiór mało znaczących słów, którym całkowicie zaprzeczają czyny. Adam Małysz mógłby jeszcze wiele dobrego zrobić dla skoków w Polsce. Jeśli nie będzie miał ochoty ani zapału, będzie to całkowicie zrozumiałe. W końcu nawet w odkurzanych tylko okazjonalnie "maskotkach" baterie się wyczerpują.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wiele razy pisałem na temat postawy pana Tajnera. Kompromituje od lat PZN i sport w ogóle. Jest pospolitym groszorobem, bez pomysłu na rozwój spotów zimowych. Gdyby miał odrobinę honoru to poddałby się do dymisji. Ten pospolity karierowicz, który przez lata tuczył się nA SUKCESACH Adama Małysza nie ma umiaru.

Bardzo cenię Adama Małysza, za to czego dokonał zarówno w skokach jak i w Rajdzie Paryż - Dakar, ale prawda leży zawsze po środku. Niestety bardzo szanując prywatność Państwa Małyszów, wielokrotnie przekonałem się na własnej skórze jaką osobą jest szczególnie Pani Iza - niesympatyczna, zarozumiała, niekulturalna i wiele jeszcze przymiotników negatywnych mógłbym dołączyć.
Moja skromna rada Panie Adamie: będąc WIELKIM też trzeba pokazać, że się ma klasę nie tylko w mediach i pośród tłumu fanów, ale na co dzień.

A dlaczegoż mojego wpisu nie umieszczono,skoro nie zawierał wulgaryzmów takich jak Pana Pawła.

Kasia, bo oni się wkurwili na Małysza, że olewał ich gale w poprzednich latach i na żadnej go nie było.

Widzę że łacina opanowana na 6,

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama