, piątek 1 lipca 2022
„Cieszyński książe” w kolejnej walce o pas UFC
Na przeciw Jana Błachowicza w Octagonie stanie Corey Anderson. Obaj zawodnicy obecnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.  fot: arch.pryw.Dodaj do Facebook

„Cieszyński książe” w kolejnej walce o pas UFC

WB
„Cieszyński książe” w kolejnej walce o pas UFC

Trzymamy kciuki by Cieszyński Książę odprawił Overtima bez premii za nadgodziny i zdobył możliwość walki o koronę „Króla MMA”.


„Cieszyński książe” w kolejnej walce o pas UFC

Pochodzący z Koniakowa „Dynamit” jest wychowankiem i reprezentantem cieszyńskiego klubu. Podopieczny selekcjonera kadry polski Michała Mankiewicza wdarł się na czechosłowacki rynek w wielkim stylu.

15 lutego oczy fanów MMA z całego świata będą skierowane na zawodników związanych ze Śląskiem Cieszyńskim. W walce wieczoru gali UFC Fight Night 167 w Rio Rancho Cieszyński książę powalczy o miano pierwszego pretendenta do pasa UFC.

Na przeciw Jana Błachowicza w Octagonie stanie Corey Anderson. Obaj zawodnicy obecnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Mieli już okazje ze sobą walczyć we wcześniejszych latach swojej kariery i w tamtym starciu lepszy okazał się Overtime. Zgodnie wiec ze swoim pseudonimem Amerykanin będzie musiał odrobić nadgodziny i jeszcze raz zmierzyć się z zawodnikiem z Cieszyna. Jak mówi Janek Błachowicz tym razem nie powtórzy się sytuacja z Las Vegas, kiedy to bezsilnie przeleżał trzy rundy.

- Byłem w fatalnej formie fizycznej, najgorszej w swojej karierze. Nie obawiam się rewanżu, wiele od tamtego czasu się zmieniło. W naszej pierwszej walce leżałem bezsilnie pod siatką, a Anderson nie był wstanie mnie wykończyć. Ja bym to zakończył pierwszym ciosem gdybym miał walczyć z tamtym sobą - żartobliwie skomentował nasz zawodnik.

Walka ta skupi na sobie uwagę całego świata MMA, bo pas który dzierży niepokonany Jon Jones jest celem kilku zawodników światowej czołówki którzy mają realną szanse dostać możliwość konfrontacji z „The Badest Man on the Planet”. Trzymamy kciuki by Cieszyński Książę odprawił Overtima bez premii za nadgodziny i zdobył możliwość walki o koronę „Króla MMA”.

Tego samego wieczoru lecz znacznie bliżej, bo w Bratysławie na gali organizacji „Oktagon”, o pas w kategorii lekkiej zwalczy reprezentujący Octagon Team Cieszyn Mateusz Legierski. Pochodzący z Koniakowa „Dynamit” jest wychowankiem i reprezentantem cieszyńskiego klubu. Podopieczny selekcjonera kadry polski Michała Mankiewicza wdarł się na czechosłowacki rynek w wielkim stylu. Wygrał trzy walki i wszystkie przez KO. Tym samym zyskując sobie prawo walki o pas jak i uznanie rozmiłowanej w MMA czeskiej i słowackiej publiczności. 15 Lutego w walce wieczoru naprzeciw koniakowskiego „Dynamitu” stanie znacznie bardziej doświadczony Miroslav Strbak. Na czyich biodrach spocznie pas mistrza wagi lekkiej organizacji Oktagon? Trzymamy kciuki by Mateusz Legierski wysadził swojego przeciwnika i ustanowił swoje panowanie na czeskiej ziemi.

Wywiady z zawodnikami oraz szczegółowe opisy obu strać ukażą się w kolejnych artykułach na gazetacodzienna.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama