, poniedziałek 15 lipca 2024
Aleksander Zniszczoł wicemistrzem świata juniorów
Aleksander Zniszczoł został wicemistrzem świata juniorów. fot: Katarzyna KoczwaraDodaj do Facebook

Aleksander Zniszczoł wicemistrzem świata juniorów

PAWEŁ GUZIK/SKIJUMPING.PL
Nejc Dezman zdobył złoty medal podczas rozgrywanych w Erzurum Mistrzostwach Świata Juniorów. Drugie miejsce zajęli ex aequo Aleksander Zniszczoł i Jaka Hvala.

Dezman tytuł Mistrza Świata Juniorów zapewnił sobie dobrymi stylowo skokami na odległość 109,5 i 108 metrów, co dało mu łączną notę 286,5 punktu. Srebrni medaliści stracili do zwycięzcy po 6 punktów. Aleksander Zniszczoł, który po pierwszej serii zajmował 4. miejsce (107,5 metra), w finale oddał najlepszy skok z całej stawki - 109,5 metra, co dało mu w ostatecznym rozrachunku medalowe miejsce. Jaka Hvala osiągnął 110,5 i 105,5 metra.

Na szóstej pozycji sklasyfikowany został kolejny z Polaków - Klemens Murańka. Zakopiańczyk skoczył 103,5 metra w pierwszej serii, a w drugiej lądował dwa metry dalej. Udany występ zaliczyli także pozostali nasi reprezentanci. Tomasz Byrt zajął 14. miejsce po skokach na 101 i 102 metry, a Bartłomiej Kłusek był 15. z rezultatami 104 i 99 metrów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama