, poniedziałek 15 lipca 2024
69. Rajd Polski: Pierwsze miejsce załogi Chuchała/Heller w grupie N
W klasyfikacji generalnej zawodów załoga L-SPRT uplasowała się na ósmej pozycji. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

69. Rajd Polski: Pierwsze miejsce załogi Chuchała/Heller w grupie N

69. Rajd Polski: Pierwsze miejsce załogi Chuchała/Heller w grupie N

Z zapewnionym wcześniej tytułem Mistrzów Polski w sezonie 2012, w 69. Rajdzie Polskim wystartowali niepokonani od początku sezonu Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran. fot. mat. pras.

Wojtek Chuchała i Kamil Heller, reprezentujący LOTOS - Subaru Poland Rally Team, wygrali 69. Rajd Polski w grupie N i wszystko wskazuje na to, iż tytuł Mistrza Polski w "ence" zdobędą jeszcze przed kończącym sezon 22. Rajdem Dolnośląskim. Niepokonani od początku sezonu Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran jedyną szutrową rundę w tegorocznym kalendarzu rajdowym, zakończyli na czwartym miejscu, będąc najszybszymi spośród wszystkich załóg jadących autami budowanymi na bazie seryjnych.

W klasyfikacji generalnej zawodów załoga L-SPRT uplasowała się na ósmej pozycji. - Siemanko wraz ze swoim pilotem pokonali ponad 230 kilometrów oesowych bez większych przygód, jednak stracili przeszło dwie minuty po problemach ze skrzynią biegów - informuje biuro prasowe załogi.

- Jesteśmy na mecie, z czego bardzo się cieszymy, bo udało się przejechać ten wyjątkowo trudny rajd bez większych przygód. Nie przypuszczaliśmy, że będzie on aż tak ciężki. Pierwszy raz widzieliśmy prawie metrowe koleiny, choć oczywiście nie brakowało też fajnych, szybkich partii. Miejscami jednak trzeba było jechać prawie żółwim tempem, i to nie tylko tam, gdzie rzeczywiście występują te gady - podsumował Wojtek Chuchała.

Z zapewnionym już wcześniej tytułem Mistrzów Polski w sezonie 2012, w 69. Rajdzie Polskim wystartowali również niepokonani od początku sezonu Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran. Na Mazurach załoga LOTOS Dynamic Rally Team dawała z siebie absolutnie wszystko, wspinając się w górę tabeli. Po pechowych kwalifikacjach zawzięcie walczyli na odcinkach specjalnych w niezwykle trudnych warunkach i mimo przeciwności losu dojechali na metę, kończąc wyścig na 4 miejscu.

- W obliczu tego, co się wydarzyło, podejmując trud walki, gdy po urwaniu koła startowaliśmy z 21 pozycji, ukończyliśmy rajd tuż za podium. Tyle ile przeżyliśmy podczas tej rundy, nie doświadczyliśmy w całym sezonie. Ważne jest to, aby nie poddawać się, w trudnych chwilach ułożyć sobie w głowie, że mimo wszystko trzeba cisnąć, trzeba walczyć do samego końca. Myślę, że w tej sytuacji i po tym co przeżyliśmy z całym zespołem możemy czuć się podobnie jak w ubiegłym roku, czyli jak zwycięzcy. Moim marzeniem jest choć raz móc powalczyć jednym z takich samochodów, które obstawiły podium Rajdu Polski - komentuje Kajetan Kajetanowicz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama