, sobota 13 sierpnia 2022
39. Rajd Cieszyńska Barbórka
Zwycięską załogą 39. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki została załoga Marek Mularczyk/Paweł Pochroń. fot: Jarosław RakowskiDodaj do Facebook

39. Rajd Cieszyńska Barbórka

39. Rajd Cieszyńska Barbórka

Największym zainteresowaniem wśród kibiców cieszył się wspomniany odcinek specjalny w Puńcowie. fot. Jarosław Rakowski

Mglisto, mokro, ślisko i chłodno. Tak, w skrócie, kibice relacjonują Rajd Cieszyńskiej Barbórki, który na trasach powiatu odbył się już 39 raz. Na starcie rajdu pojawiły się 64 załogi, a najlepszą z nich okazał się duet Mularczyk/Pochroń z Automobilklubu Polskiego jadący citroenem C2.

Sobota, 16 listopada, upłynęła mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego pod znakiem Rajdu Cieszyńska Barbórka, który już nie pierwszy raz odbył się na lokalnych trasach. Po długiej jednak przerwie start i meta odbyły się w Cieszynie. Kibice mają nadzieję, że w przyszłości rajd wróci także na trasy miasta. Tegoroczną Barbórkę charakteryzowało mnóstwo zakrętów, a przede wszystkim trudne warunki atmosferyczne.

Niezliczona ilość miłośników rajdów z całego regionu, głównie miejscowych, ale także przyjaciół zawodników przemieszczała się z odcinka specjalnego na odcinek specjalny, które rozmieszczone były w Puńcowie, Lesznej i Goleszowie. Park serwisowy, także przyciągający uwagę kibiców, został zlokalizowany na Alei Łyska, za Campingiem Olza.

Rajd Cieszyńska Barbórka słynie z trudnych, wymagających odcinków specjalnych i takie czekały na tegorocznych uczestników. Już po pierwszym odcinku, w Puńcowie, z rozgrywki odpadło dziewięć załóg, a wśród nich Halicki/Tkacz jadący fiatem abarth 500. - Samochód wypadł z trasy i przedarł się przez ogrodzenie jednej z posesji uszkadzając dodatkowo dwa zaparkowane tam auta - informowali organizatorzy rajdu. W związku z wypadkiem zerówki na drugiej pętli rajdu odwołany został oes w Lesznej.

Największym zainteresowaniem wśród kibiców cieszył się wspomniany odcinek specjalny w Puńcowie. Chociaż kierowcy pokonali tę trasę tylko jeden raz to wystarczyło to, by dostarczyć wielu sportowych emocji zgromadzonym tam kibicom. - Zmienność warunków na trasie, jak i konfiguracja zakrętów, gdzie miejscami jest bardzo ciasno i wolno, a miejscami bardzo szybko i szeroko, czynią ten rajd mega trudnym - mówił Damian Wawrzyczek z WawrzyczekRallyTeam, któremu nie udało się zakończyć zawodów.

Zwycięską załogą 39. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki została załoga Marek Mularczyk/Paweł Pochroń, tuż za nimi na podium stanęła załoga Kacper Wróblewski/Tomasz Borko. Trzecie miejsce Tomasz Smorawiński/Radosław Banach. Tuż za podium, z niewielką stratą, znalazła się cieszyńska załoga Damian Tomala/Mateusz Martynek, którzy po rocznej przerwie wrócili do rywalizacji. - Liczyliśmy, że Damian będzie jednak na podium, nie udało się, ale to i tak dobry wynik. Wierzymy, że w przyszłym sezonie będziemy mogli dalej mu kibicować i zobaczymy go na kolejnych oesach bez jakichś awarii jego samochodu. Szkoda, że pozostali zawodnicy z Cieszyna nie dojechali do mety - mówi Adrian Turoń z Cieszyna.

Wśród gości biorących udział w rajdzie najszybszym okazała się załoga Łukasz Habaj/Piotr Woś, dugi czas uzyskał Sebastian Frycz/Tomasz Spurek. Na trzecim miejscu znalazła się załoga Tomasz Gryc/Przemysław Zawada.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pani BŚ ! Dobrze że Pani jest! ;)

Nie rozumiem dlaczego wszędzie pisze się, że OS był w Puńcowie, jak większość fajnych momentów była w Dzięgielowie wraz z metą.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama