, wtorek 23 lipca 2024
Zmiany wśród wojewódzkich włodarzy
Aleksandra Skowronek obejmie stanowisko po dymisji Mariusza Kleczewskiego. fot: BP Tomasz ŻakDodaj do Facebook

Zmiany wśród wojewódzkich włodarzy

MB
10 marca, w trakcie sesji Sejmiku Województwa Śląskiego zaszły zmiany w składzie samego Sejmiku, a także Zarządu Województwa Śląskiego.

Pierwszą zmianą jest to, że mandat radnego Sejmiku Województwa Śląskiego objął Przemysław Koperski. Zastąpił on Andrzeja Marszałka jako kandydat z tej samej listy wyborczej - lista nr 1 Komitet Wyborczy SLD. Było to związane z wygaśnięciem mandatu radnego Marszałka w konsekwencji pisemnego zrzeczenia się przez niego mandatu podczas lutowej sesji Sejmiku. Nowy radny, Przemysław Koperski został też powołany w skład Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego oraz jako zastępca przewodniczącego w składach Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Komisji Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej.

Druga zmiana dotyczy wyboru Aleksandry Skowronek na wicemarszałka województwa Śląskiego. Wcześniej Sejmik przyjął rezygnację Mariusza Kleszczewskiego z funkcji wicemarszałka. Kleczewski podał się do dymisji 3 marca. Nowa wicemarszałek dotychczas pracowała na stanowisku Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Świętochłowice. Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego - Wydziału Prawa i Administracji, Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe i społeczne zdobyła, pracując od 1992 r. w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, gdzie pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, a następnie Zastępcy Prezydenta Miasta ds. oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych.

Przypomnijmy, że to nie jedyne zmiany na wojewódzkich stanowiskach w ostatnim czasie. 27 lutego do dymisji podał się wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk. Na tym stanowisku zastąpi go były prezes Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach - Piotr Litwa. Nieoficjalnym powodem odejścia Łukaszczyka jest jego chęć powrotu do pracy w branży węglowej. Ponadto tego samego dnia do dymisji podali się też wojewodowie z innych województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubelskiego.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niewiele dobrych wieści. Pan Koperski, rezerwa kadrowa śląskiego SLD. Od kilkunastu lat sądzi, że jest najlepszym z najlepszych. Gratuluję humoru wszystkim co tak sądzą. Nic dobrego taka kandydatura nie wróży, patrz Częstochowa. Świętochłowice? Czy to nie tam doszło do nepotyzmu w miejskich spółkach? Ruda Śląska? Czy to nie tam ludzie domagają się uporządkowania gospodarki mieszkaniowej i poszanowania ich praw do mieszkań zakładowych? Pan Wojewoda? Czyżby powrót dawnych elit górniczych do rządzenia? A może Ktoś faktycznie zauważył, że w Śląskim coś niezbyt dobrze się dzieje. Najwidoczniej Pan Donald się wkurzył, że kasy więcej jak u innych a na obiad jak zwykle: mizeria. Za chwilę poleci Tomczykiewicz? Gratulować, że Pan Zygmunt chce wrócić do pracy. W branży jednak czas spadochroniarzy minął. Chyba, że na najwyższe stanowiska. To rozumiem. Aż mi dech zapiera. Całkiem niedawno inna "bojowniczka" wychodziła prezesowską posadę. Specjalistka od "korytarzy pionowych i poziomych". Wychodzi na to, że co jak co, ale specjalistów Co u Nas dostatek.

Karol - don't Worry be Happy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama