, środa 7 grudnia 2022
Wybory parlamentarne 2019: Reprezentanci powiatu cieszyńskiego w Sejmie
Jak informuje portal Gazeta.pl po podliczeniu głosów w wyborach do Senatu z 99,5 proc. komisji wyborczych PiS zdobyło 44,7%, a KO - 35,5%. Ze wstępnych informacji wynika jednak, że 48 mandatów w Senacie przypadnie politykom Prawa i Sprawiedliwości i tym samym partia rządząca straci większość.  fot: FJDDodaj do Facebook

Wybory parlamentarne 2019: Reprezentanci powiatu cieszyńskiego w Sejmie

MM
Znane są już wyniki wyborów w powiecie cieszyńskim. Po wynikach poparcia dla poszczególnych ugrupowań przyszedł czas na poznanie nazwisk posłów, którzy przez najbliższe 4 lata reprezentować będą mieszkańców powiatu cieszyńskiego w Sejmie i Senacie.

W niedzielnych wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu, mieszkańcy powiatu cieszyńskiego decydowali o wyborze 9 posłów oraz 1 senatora. Najmniejsza konkurencja była wśród kandydatów na senatora, gdzie o mandat ubiegało się trzech kandydatów. Ostatecznie z poparciem wynoszącym 49,16% (78 655 głosów) mandat senatora otrzyma Tadeusz Kopeć reprezentujący Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

Zdecydowanie większa konkurencja była wśród kandydatów na posłów. W okręgu nr 27 obejmującym obszary powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała, zarejestrowanych zostało w sumie 89 kandydatów, którzy walczyli o 9 miejsc w Sejmie. Ostatecznie mandat posła 5 reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości, 3 polityków z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni oraz 1 osoba z Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Mieszkańców powiatu cieszyńskiego, przez najbliższe 4 lata w Sejmie reprezentować będą zatem: Stanisław Szwed (PiS), Grzegorz Puda (PiS), Przemysław Drabek (PiS), Kazimierz Matuszny (PiS), Grzegorz Gaża (PiS), Mirosława Nykiel (KO), Małgorzata Pępek (KO), Mirosław Suchoń (KO) oraz Przemysław Koperski (SLD).

Nadal trwa zliczanie głosów z ostatnich komisji wyborczych. Jak informuje portal Gazeta.pl po podliczeniu głosów w wyborach do Senatu z 99,5 proc. komisji wyborczych PiS zdobyło 44,7%, a KO - 35,5%. Ze wstępnych informacji wynika jednak, że 48 mandatów w Senacie przypadnie politykom Prawa i Sprawiedliwości i tym samym partia rządząca straci większość - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I nie wybrali naszego szafarza nadzwyczajnego Rysia z plebani...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama