, sobota 13 sierpnia 2022
Wybory parlamentarne 2019: Jak oddać ważny głos?
Głosowanie w wyborach parlamentarnych odbędzie się w niedzielę, 13 października w godzinach od 7:00 do 21:00. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wybory parlamentarne 2019: Jak oddać ważny głos?

MM
Za niecałe dwa tygodnie odbędą się wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu. W wyborach zaplanowanych na 13 października mieszkańcy powiatu cieszyńskiego wybiorą 9 posłów oraz 1 senatora. W tym celu wyborcy otrzymają dwie karty.

W wyborach do Sejmu głosować będzie można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „X”, w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z danej listy. Postawienie znaku „X” obok nazwisk kandydatów z więcej niż jednej listy, a także niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce skutkować będzie nieważnością głosu.

Na jednego kandydata można zagłosować także w wyborach do Senatu. Głosowanie odbywa się podobnie jak na karcie do głosowania w wyborach do Sejmu, czyli przez postawienie na karcie do głosowania znaku „X”, w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów. Wybór większej liczby kandydatów lub brak zaznaczenia kandydata, któremu wskazujemy pierwszeństwo w otrzymaniu mandatu senatora, skutkować będzie nieważnością oddanego głosu.

W najbliższych wyborach parlamentarnych mieszkańcy powiatu cieszyńskiego wybiorą 9 posłów z 89 kandydatów zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, a także 1 senatora z 3 kandydatów ubiegających się o tę funkcję. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 13 października w godzinach od 7:00 do 21:00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama