, niedziela 4 grudnia 2022
Wizyta Ministra Obrony Narodowej w powiecie cieszyńskim
Zeszłoroczne II Szkolenie Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej fot: Ośrodek Edukacji Obronnej "Garnizon" CieszynDodaj do Facebook

Wizyta Ministra Obrony Narodowej w powiecie cieszyńskim

MB
Jak dowiedziała się nasza redakcja, w związku z obchodami 75. rocznicy pierwszego zrzutu "Cichociemnych" w Dębowcu jutro 13 lutego br. do powiatu cieszyńskiego przyjadą Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz oraz Dyrektor Generalny MON, Bogdan Ścibut.

Jak dowiadujemy się, przed oficjalną wizytą i uroczystościami w Dębowcu kierownictwo MON odwiedzi Cieszyn. Ma to związek z planowanym spotkaniem kierownictwa MON z Krzysztofem Neściorem, pomysłodawcą powołania Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej. Gospodarzami tego spotkania są burmistrz Cieszyna, Ryszard Macura oraz starosta powiatu cieszyńskiego, Janusz Król. Przyjazd kierownictwa MON do Cieszyna zaplanowano na godz. 11.30.

- Wizyta ministra Macierewicza oraz dyrektora generalnego Ścibuta w Cieszynie ma charakter roboczy - wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją Krzysztof Neścior. Strony mają podsumować prace organizacji paramilitarnej Cieszyńska Kompania Obrony Narodowej po roku działalności oraz wyznaczyć nowe plany na przyszłość, jeśli chodzi o współpracę CKON i MON. Jak dodaje Neścior, o szczegółach ustaleń będzie mógł powiedzieć więcej po sobotniej wizycie kierownictwa MON.

Jednak już w zeszłym roku pojawiły się doniesienia medialne o planach MON dotyczące utworzenia wspierającej polskie wojsko Gwardii Krajowej złożonej z różnych polskich organizacji paramilitarnych, której celem byłaby obrona terytorialna w sytuacjach zagrożenia oraz wsparcie samorządów w innych sytuacjach kryzysowych, jak np. klęski żywiołowe czy katastrofy.

Po wizycie w Cieszynie minister oraz dyrektor generalny przejadą do Dębowca, gdzie o godz. 13.00 przy kamieniu w centrum Dębowca będzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie uroczystości rocznicowych.

Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tam gdzie kondycja moralna w narodzie jest zachwiana-czy to z braku kontroli psychicznej(własnej)czy też ulega ona chwytom z najniższej półki,tam nie pomogą żadne szwadrony"wyznawców" ani święcona woda,ani nawet recepta od doktorów! Oślepienie fobicznych fanatyków jest groźne i nieuleczalne-gorzej! a jak okaże się śmiertelne?

edukacja paramilitarna w duchu pokoju...tera z trzeba domagać się, żeby obywatele mieli większy dostęp do broni.. panie i panowie w mundurach, to wizja chorej wyobraźni...

Głupiś. Si vis pacem, para bellum (dosł. „Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny”)
W Czechach liczba pozwoleń na broń na 1000 mieszkańców - 33,3, w Niemczech - ok. 40, w Polsce - 4,1.
Liczba jednostek broni na 1000 obywateli w Czechach - 61,8, w Niemczech ok. 120, w Polsce - 7,7.
Oprócz mundurowych i byłych aparatczyków broń mają już bez pozwoleń - bandyci.

chcesz pokoju,szykuj się do wojny - to powiedzenie ilustruje stan mentalności, w której neurotyczny brak poczucia bezpieczeństwa, prowadzi do agresji, przemocy i zbrodni...chcesz pokoju, czyń go sam, nie oglądając się na zewnętrzne zagrożenia bo one są w tobie...

Pytanie do anonima: ile można zmieścić głupoty w czterech pytaniach? Pobiłeś wszelkie rekordy!

...innych sytuacji kryzysowych, - np. tłumienia zapędów wolnościowych własnego społeczeństwa ?

Jutro z domu nie wychodzić BEBOK będzie straszył!!!!!!!!!!!!!!

To miło z jego strony ze nas odwiedza...Rybnik niedaleko wiec moze tam tez wpadnie... Mam nadzieje że w Debowcu powycinali wszystkie brzozy Pan minister ma ksenofobiczny strach przed tym drzewem...pewnie...pyłki czy cos tam...

To miło z jego strony ze nas odwiedza...Rybnik niedaleko wiec moze tam tez wpadnie... Mam nadzieje że w Debowcu powycinali wszystkie brzozy Pan minister ma ksenofobiczny strach przed tym drzewem...pewnie...pyłki czy cos tam...

Czy w Krytyce Politycznej już trwają przygotowania do odparcia szturmu faszystów? Worki z piaskiem w oknach, czerwone szturmówki na drzewcach i koktajle Mołotowa pod ręką? Błogosławieństwo od Sławka Sierakowskiego odebrane? Duch rewolucyjny wzmocniony? No pasaran, towarzyszki, no pasaran!

Na razie niedostatecznie oceniam prace Antoniego. Nie dekomunizuje wojska, bo nie likwiduje komunistycznego systemu emerytalnego. W efekcie "Śpiochy" dalej garną sie do wojska jak się garnęły.
Mam nadzieję, ze chociaz mordercy z Nangar-Khel zostana skazani za zbrodnie wojenna. Tu chodzi o honor polskiego zolnierza i III RP.

Idąc tropem Twojego rozumowania cała armia amerykańska powinna siedzieć w kiciu z zbrodnie wojenne w Iraku, Afganistanie i innych krajach Wschodu.

Pomyśl za nim napiszesz. Sąd rozpatruje sprawę na podstawę zebranych materiałów w ilości tysięcy stron a ty już wydałeś wyrok na podstawę medialnych doniesień siedząc dupą w ciepłym domu przed telewizorem popijając piwo. Internetowy "bohaterek"!!!!

Prokuratura wojskowa ma te same akta co sad i rzadala dla nich 8 lat wiezienia, a sad orzekl pól roku w zawieszeniu czy cos takiego. Tak wielka rozbieznosc miedzy prokuratura a sadem dowodzi, ze sa celowo kryci.

My gorszy sort wiemy bez sądu i tysięcy stron materiałów lepiej z piwem czy bez i niepotrzebny tu żaden maciarewicz wsród porządnych tusteloków

Gorszy sort to wcale nie porządne tusteloki, a jeno gorsze.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama