, wtorek 28 marca 2023
Szpital Śląski: Konsultacje neurologiczne dla chorych na SM
Piotr Ryszka - przewodniczący oddziału cieszyńskiego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, od lat wspiera chorych na terenie powiatu cieszyńskiego oraz prowadzi kampanie informacyjne o chorobie.  fot: www.ptsr.org.plDodaj do Facebook

Szpital Śląski: Konsultacje neurologiczne dla chorych na SM

KK, mat. pras.
Dzięki neurologicznym konsultacjom chorzy na SM będę mogli zostać zakwalifikowani do Programu Terapeutycznego "Leczenie stwardnienia rozsianego". W Szpitalu Śląskim w Cieszynie 25 maja będzie można skorzystać z  bezpłatnych porad.

Tylko w województwie śląskim na stwardnienie rozsiana choruje ponad 4,5 tys. osób, w Polsce co najmniej 40 tys. Wciąż problemem jest oczekiwanie w długich kolejkach na rozpoczęcie leczenia.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego 25 maja organizuje w Cieszynie na terenie Szpitala Śląskiego (ul. Bielska 4) bezpłatne konsultacje z neurologiem. - Długi czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia to jeden z najpoważniejszych problemów osób z SM w Polsce. Szybkie rozpoczęcie terapii ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania rozwoju choroby. Tymczasem zdarza się, że pacjenci czekają na leczenie całymi miesiącami - przyznaje Luiza Wieczyńska, zastępca sekretarza generalnego PTSR.

Konsultacje będą odbywać się wyłącznie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, która będzie prowadzona do piątku (25 maja) w godz. 14:00-18:00, tel. 600 978 324. Osoby biorące udział w konsultacjach proszone są o zabranie ze sobą aktualnych wyników badań i historii choroby (w tym dokumentów potwierdzających rozpoznanie SM i wyników rezonansu magnetycznego).

Stwardnienie rozsiane to przewlekła, neurologiczna choroba najczęściej dotykająca ludzi młodych - między 20 a 40 rokiem życia. SM nie można wyleczyć, jednak istnieją preparaty immunomodulujące, które w istotny sposób wpływają na zahamowanie postępu choroby, spowalniają jej przebieg i zmniejszają częstość rzutów pojawiających się w trakcie jej trwania. Osoby ze stwardnieniem rozsianym korzystające z odpowiedniej terapii i rehabilitacji mogą prowadzić normalne, aktywne życie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama