, wtorek 23 lipca 2024
Sprawdź skład Rady Powiatu Cieszyńskiego
W wyborach do Rady Powiatu Cieszyńskiego utworzono w sumie 7 okręgów, w których wybierano w sumie 29 radnych. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Sprawdź skład Rady Powiatu Cieszyńskiego

SM
Znamy oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Cieszyńskiego. Krótko po północy Powiatowa Komisja Wyborcza ogłosiła skład nowej Rady.

W wyborach do Rady Powiatu Cieszyńskiego utworzono 7 okręgów, w których wybierano 29 radnych. W podziale mandatów uczestniczyły komitety: KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Platforma Obywatelska, KWW Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa CIS, KWW Lewica Ziemi Cieszyńskiej, KWW Wspólnota Dla Ziemi Cieszyńskiej, KWW Cieszyński Ruch Samorządowy.

Okręg wyborczy nr 1:

W okręgu nr 1 uprawnionych do głosowania było 28205 wyborców. W sumie wydano 12467 kart do głosowania, poprzez które oddano 10716 ważnych głosów.

Do Rady Powiatu dostali się:

 • Florian Sikora - KW Prawo i Sprawiedliwość (955 głosów)
 • Andrzej Łukasiak - KW Prawo i Sprawiedliwość (545 głosow)
 • Danuta Łabaj - KW Platforma Obywatelska (1358 głosów)
 • Wojciech Brachaczek - KW Platforma Obywatelska (409 głosów)
 • Ludwik Kuboszek - KWW Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa CIS (421 głosów)
 • Ryszard Macura - KWW Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa CIS (655 głosów)

  Okręg wyborczy nr 2:

  W okręgu nr 2 uprawnionych do głosowania było 14953 wyborców. W sumie wydano 7526 kart do głosowania, poprzez które oddano 6259 ważne głosy.

  Do Rady Powiatu dostali się:

 • Jarosław Bodak - KW Platforma Obywatelska (647 głosów)
 • Aleksandra Górniak - KW Platforma Obywatelska (470 głosów)
 • Stanisław Kubicius - KWW Lewica Ziemi Cieszyńskiej (779 głosów)

  Okręg wyborczy nr 3:

  W okręgu nr 3 uprawnionych do głosowania było 18448 wyborców. W sumie wydano 8756 kart do głosowania, poprzez które oddano 7385 ważnych głosów.

  Do Rady Powiatu dostali się:

 • Janusz Król - KW Prawo i Sprawiedliwość (997 głosów)
 • Grzegorz Konieczny - KW Prawo i Sprawiedliwość (476 głosów)
 • Karol Folwarczny - KW Platforma Obywatelska (990 głosów)
 • Czesława Haczek - KWW Cieszyński Ruch Samorządowy (567 głosów)

  Okręg wyborczy nr 4:

  W okręgu nr 4 uprawnionych do głosowania było 17663 wyborców. W sumie wydano 8323 karty do głosowania, poprzez które oddano 6769 ważnych głosów.

  Do Rady Powiatu dostali się:

 • Janusz Dziedzic - KW Prawo i Sprawiedliwość (761 głosów)
 • Ludwik Soboszek - KW Prawo i Sprawiedliwość (447 głosów)
 • Janusz Żydek - KWW Lewica Ziemi Cieszyńskiej (1054 głosy)
 • Lilla Salachna-Brzoza - KWW Lewica Ziemi Cieszyńskiej (456 głosów)

  Okręg wyborczy nr 5:

  W okręgu nr 5 uprawnionych do głosowania było 20745 wyborców. W sumie wydano 9453 karty do głosowania, poprzez które oddano 8091 ważnych głosów.

  Do Rady Powiatu dostali się:

 • Andrzej Bacza - KW Prawo i Sprawiedliwość (975 głosów)
 • Janina Żagan - KW Platforma Obywatelska (2016 głosów)
 • Beata Macura - KW Platforma Obywatelska (377 głosów)
 • Jerzy Malik - KWW Cieszyński Ruch Samorządowy (591 głosów)

  Okręg wyborczy nr 6:

  W okręgu nr 6 uprawnionych do głosowania było 21511 wyborców. W sumie wydano 10343 karty do głosowania, poprzez które oddano 8879 ważnych głosów.

  Do Rady Powiatu dostali się:

 • Tadeusz Mendrek - KW Prawo i Sprawiedliwość (1281 głosów)
 • Danuta Wasilewska - KW Prawo i Sprawiedliwość (596 głosów)
 • Adam Kędzierski - KW Prawo i Sprawiedliwość (476 głosów)
 • Anna Suchanek - KW Platforma Obywatelska (847 głosów)

  Okręg wyborczy nr 7:

  W okręgu nr 7 uprawnionych do głosowania było 18318 wyborców. W sumie wydano 9976 karty do głosowania, poprzez które oddano 8102 ważnych głosów.

  Do Rady Powiatu dostali się:

 • Łucja Michałek - KW Prawo i Sprawiedliwość (792 głosy)
 • Janusz Juroszek - KW Prawo i Sprawiedliwość (952 głosy)
 • Jerzy Nogowczyk - KW Platforma Obywatelska (873 głosy)
 • Danuta Rabin - KWW Cieszyński Ruch Samorządowy (1453 głosy)
 • Komentarze: (78)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Starostką: Danuta Rabin! Ona potrafi, pytanie czy chce?

  Pan Macura nie jest jeszcze Burmistrzem a już już tyle obaw, w czasach władzy robotników tacy o innych poglądach byli równie niebezpieczni jak dziś, w czasach komuny Ubecy też się interesowali tym co kto robi w c zasie wolnym i w niedzielę, i tak jedni idą do kina, jadą na wycieczkę, idą do teatru, a inni idą z rodziną do kościoła. Okazuje się, że stać w czasie mszy za kościołem albo gdzieś w ukryciu za filarem można, ale przyjąć komunię, czy tym bardziej pomagać przy jej rozdzielaniu to już nie. W czasach komuny jak ktoś wstąpił do partii robotników to też musiał przestać chodzi do kościoła by nie dawać złego przykładu. Zupełnie nie tak dawno taki jeden "Bolek", działacz robotniczo-ubeckiej Solidarności był poobwieszany różańcem i medalikami, miał duży długopis z papieżem i jakoś to nikomu nie przeszkadzał, potem nawet został (używając słów posła Niesiołowskiego) prezydentem wszystkich Ubeków.

  Co brałeś ? chciałbym mieć taką fazę !

  Na miano skansenu politycznego Ziemi Cieszyńskiej niewątpliwie zasłużył sobie drugi okręg wyborczy (Dębowiec z Goleszowem). Trzy przydzielone mandaty przypadły PO i KKW Lewica.
  W tym rankingu na drugim miejscu jest Skoczów.

  Jak już tu napisano, światli ludzie tam mieszkają.Tow. Miller z guru sekty Kaczyńskim już razem jednym głosem mówia, czyli , że lewica sie PISi. Oj będzie powtórka z rozrywki jak za czasów Ś.p Leppera

  Coś przeskrobał, ze już się boisz?

  W Skoczowie można było wybrać pana Brudnego , Kożdonia Witolda, a nie te same stare znane gęby Macura, Żagan. Jacy wyborcy tacy kandydaci potem w tym Skoczowie jest jak jest. Możemy mieć żal do siebie na kogo głosujemy.

  Już grozisz? Widać jak wychodzi z was katolicka miłość bliźniego inaczej/

  andrzej łukasiak starosta!1

  Ty to na prawdę jesteś chory - chyba, że jesteś nim samym

  Ustępujący wójt Karol Folwarczny na odchodne zatrudnił w Urzędzie Gminy Hażlach swojego syna. W wyborach do powiatu startował z list PO.

  A poprzedni wójt swojego zięcia. Tak to działa w powiecie.

  Najgorsi kandydaci z Skoczowa.

  Tylko jeden. ten na S.

  Nareszcie nowe miejsca pracy a narzekacie na pana Macurę choć nie jest jeszcze burmistrzem

  KWW Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa CIS stawia również na promocję Cieszyna m.in. poprzez imprezy czy znaczące wydarzenia, które będą się odbywać w tym mieście. Przykładem takiej dużej imprezy będą Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. - Nie będą to tylko wydarzenia centralne, również czeka nas organizacja wydarzeń tu w Cieszynie w związku z tym wydarzeniem - zapowiedział Macura. Następnie kandydatka do Rady Miejskiej Cieszyna, Gabriela Fołta, która jest zaangażowana w organizację tego wydarzenia, przedstawiła jego charakter. - Według naszych szacunków do Cieszyna w tym czasie przybędzie ok. 10 tysięcy pielgrzymów – zapowiedziała.

  i juz mamy pierwszy pokaz koscielnej drogi jaka obierze miasto. swiatowe dni mlodziezy? jaja sobie jakies robicie? a kogo one obchodza oprocz katolikow????? w cieszynie? czy zeby dostac sie do burmistrza na audiencje trzeba bedzie podbic medalik????

  przyjmie każdego, Ciebie też.

  Właśnie tego się boję, rządzenia miastem z okolic ołtarza i zapominanie o świeckości urzędu. Światowe dni młodzieży to impreza religijna. Zacznijmy o rozmowie na ważniejsze tematy niż religijna impreza w Krakowie. Rynek bez samochodów, ale również bez ołtarza. Obawiam się, że wielka religijność i zaangażowanie w sprawy kościoła oraz uczciwość i wielkie serce to jednak trochę za mało na takie stanowisko. A te wspomniane przez Ciebie miejsca pracy, to gdzie?

  Chłopie, o czym Ty piszesz ? I co z tego że religijna - do miasta przyjedzie ileśtam osób i zostawią pieniądze. Każda impreza jest "jakaś". A reliijny charakter pozwala zakładać ze przynajmniej profil uczestnika bedzie pokojowo nastawiony. Wolałbys festiwal piosenki stadionowej ? Niektórzy to mają alergie na religie, ale tylko na jedną....

  Zapraszasz do Dzięgielowa, czy proponujesz reformację Cieszyna?

  Jeśli Cieszyn może zyskać na Światowych Dniach Młodzieży to źle, ale jeśli pani posłanka Trybuś deklaruje Cieszyn miastem reformacji to ok, nikt nie protestuje.Domagając się szacunku i tolerancji wypadałoby je także okazywać

  Coś mi nie pasuje, okazywanie szacunku chamowi, który widzi samo zło w światowych dniach młodzieży, który z pewnością pochwala zloty i imprezy organizowane przez rób-ta co chce-ta.

  Coś ci się pokręciło żeś taki nerwowy nic nie pisałem że to samo zło w tych światowych dniach młodzieży ale trzeba się chyba przygotować na tych pielgrzymów

  To Tobie się kręcą niki, kiepowaty PODGLĄDZIE. Przecież nie jesteś anonimowy i do tego zweryfikowany.

  Coraz szersze kręgi dotychczasowego zaplecza politycznego Platformy dochodzą do wniosku, że możliwości dojenia Najjaśniejszej pod administracją tej formacji z wolna się wyczerpują, toteż trzeba było rozejrzeć się, jakie profity może przynieść przerzucenie poparcia na PiS - boć nawet w Piśmie Świętym napisano, że większa będzie radość w Niebiesiech z jednego nawróconego grzesznika, niż z dziesięciu sprawiedliwych mułów.

  Jakość komentarza zawsze odzwierciedla poziom autora. Dlatego proszę szanownych internautów o nieobnażanie swojego potencjału "yntelektualnego". Tym bardziej, że zawsze zostaje jakiś ślad po swoich wypocinach w postaci adresu IP. Znamienne jest to, iż większość wpisów krytykujących PiS oraz katolików prezentuje poziom pensjonariuszy zakładu w Tworkach. Przypadek?
  Ps. Protestanckie slogany o tolerancji wyznaniowej na Śląsku Cieszyńskim można włożyć między bajki. Rządzić może każdy - byle był nasz!

  organiści, nauczyciele itd. przecież ci ludzie nie znają nawet ustawy o samorządzie terytorialnym..dramat..przywrócić cenzus wykształcenia

  do 4fun. Podaj w którym kościele on odprawia ten teatrzyk. Chciałbym go widzieć.

  na Mnisztwie go widzę

  Teatrzykiem bym tego nie nazwał, ma prawo być głęboko wierzącym mieszkańcem Cieszyna. Niestety dla mnie, aż tak głębokie zaangażowanie burmistrza kłóciłoby się ze sprawowaną funkcją. Mam nadzieję, że w przypadku wyboru na burmistrza ograniczy się do udziału w mszy z pozycji zwykłego parafianina, czyli ławka w kościele, a nie ołtarz i udzielanie komunii. Parafia Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela Cieszyn Mnisztwo - niedziela, godzina 11.30. Dodam, że sam bywam w tym kościele na mszy i jestem istotą wierzącą.

  Tylko z Twoich wynużeń wynika chęci stawiania kariery wyżej przekonań.

  Pierwsza rzecz to posprzątać po sobie plakaty reklamowe. To będzie wykładnia tego jak dbacie o czystość w mieście. KANDYDACI DO WAS SIĘ MÓWI.

  prawie 18 % głosów nieważnych. Czy to normalne?

  Jak się tylko z książeczki do nabożeństwa tylko czyta, to dziwne, ze tylko tyle.

  Wyszło śpiewająco, jak w kancjonale.

  wychodzi na to, że tylko w Goleszowie są normalni
  nikt z PIS-u nie przeszedł, hahaha

  tzn że jak głosowałem razem z żona na kandydata z PIS-u to jestem nienormalny? Kim ty jestes że takie wyroki ferujesz?

  on ma rację
  (jestem psychiatrą)

  lecz się u kolegi bo sam nie dajesz rady.

  lecz jest ich u nas niewielu, no bo ileż można klepać bzdury o zamachu, wiecznie być przeciw nie ważne czy słuszna czy niesłuszna sprawa,
  jakich to super członków mieli w swych szeregach, gdyby nie jedna z żonek to dalej by nas rżnęli
  z każdym sąsiadem skłóceni, tylko z usrańcem sztamę by trzymali, a Ci nas i tak w czterech literach mają
  szef nawet prawka nie ma, konta, rodziny co on o życiu wie? nie ma partii idealnej ale Ci mają najwięcej wad i mam nadzieję, że Wisła powstrzyma ich ekspansje na zachód

  przeciętny kiep jest z reguły wyjątkowy

  lecz jest ich u nas niewielu, no bo ileż można klepać bzdury o zamachu, wiecznie być przeciw nie ważne czy słuszna czy niesłuszna sprawa,
  jakich to super członków mieli w swych szeregach, gdyby nie jedna z żonek to dalej by nas rżnęli
  z każdym sąsiadem skłóceni, tylko z usrańcem sztamę by trzymali, a Ci nas i tak w czterech literach mają
  szef nawet prawka nie ma, konta, rodziny co on o życiu wie? nie ma partii idealnej ale Ci mają najwięcej wad i mam nadzieję, że Wisła powstrzyma ich ekspansje na zachód

  Skoczowianie (okręg 5), stawiają na emerytów - razem 2607 oddanych głosów.

  został wam tylko prymitywny język nienawiści i obelgi, biedacy.

  Gdzie będzie stał pomnik Leczha i która ulica będzie miała nowa nazwę, oczywiście Lecha, to będzie temat na cztery lata kadencji. Teraz miasto Cieszyn i powiat całkiem spsieją, (przepraszam psy), poprawka- sPiSieją.

  No tak. Teraz Cieszyn to miejsce dobrobytu i wiecznej szczęśliwości. Miastem, które stale się rozwija, wręcz kwitnie. Mamy mnóstwo zakładów pracy, wzorcową służbę zdrowia, dworce i dogodne połączenia ze wszystkimi miastami Europy. No i nie ma bezrobocia. Żyć, nie umierać. Co to będzie, gdy ci straszliwi Pisowcy przejmą władzę?!
  Przepraszam idiotów.

  Idz za Olze sobie zajarać na uspokojenie. Myslisz ze ktoś jeszcze łapie sie na te brednie o PiSie ?

  Ty do odwyku i weź proszki wzorem swego guru. Już wam sodówka odbija zawiązując koalicje z Millerem Mam nadzieję,że w naszym powiecie takich dwulicowców nie będzie i są jeszcze ludzie rozsądni.

  To co się się stało w powiecie cieszyńskim to wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości, w poniedziałek rano wzeszło słońce nadziei nad naszą ziemią, ludzie się budzą, dziękuję wam wyborcy.

  Będą nowe ulice Lecha. pomniki jego ofiar, zamiast nowego dworca autobusowego, niekończące sie debaty na temat wielkości obelisku prezydenta tysiąclecia. Słońce będzie wisiało nad powiatem zasmolone oparami absurdu. Taki przewidują program rządów PiS na cztery lata

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama