, czwartek 1 grudnia 2022
Przyjadą słonie
Dwa nowe pociągi CityElefant wprowadzają do swego taboru w województwie morawsko-śląskim Czeskie Koleje. fot: Aktron/wikimedia commonsDodaj do Facebook

Przyjadą słonie

GL
Dwa nowe pociągi CityElefant wprowadzają do swego taboru w województwie morawsko-śląskim Czeskie Koleje. Ich dołączenie do pozostałych sześciu sprawi, iż na trasie między Opawą a Czeskim Cieszynem kursować będą co godzinę już tylko nowoczesne, dwupiętrowe składy. Każdy z nowych pociągów CityElefant kosztował około 210 milionów koron.
12 grudnia wejdzie także w życie nowy rozkład jazdy kolei, który obowiązywać będzie do 10 grudnia 2011 roku. Jedną z nowości w rozkładzie będzie pociąg międzynarodowy relacji Bogumin-Wrocław, który, oprócz wybranych świąt, kursował będzie codziennie.

Wprowadzone zostanie także nowe połączenie między Pragą i Żyliną, prowadzące przez Bogumin. Aż do Żyliny dojeżdżać będą także pociągi "Ladnek" i "Leoš Janáček", które do tej pory kursowały między Pragą a Boguminem.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I co nam z tego skoro nasi kolejarze nasze koleje przepili, na nic nie mają pieniędzy a to co jest pozwalają rozkradać.

Posłać rząd Tuska na nauki do Republiki Czeskiej

Dajcie spokój Donaldowi bo właśnie idzie z chłopakami pokopać piłkę.

Nasz Donald I Gnuśny, wyciągnąwszy wnioski i z klęsk i z sukcesów swoich poprzedników, postanowił być kimś takim jak Kwaśniewski. To znaczy być postrzegany jako sympatyczny facet, który dobrze chce, wszystkich bardzo lubi i w ogóle jest strasznie fajny, a za nic nie odpowiada. Jeśli jest jakikolwiek problem, to jest to problem kogoś innego. Gdy chodzi o zdrowie, to winna jest minister zdrowia albo dyrektorzy szpitali. Od dróg są samorządy, nie państwo, chociaż od „Orlików” z kolei nie są gminy, tylko premier.

ładne zdjecie...

Gdyby Państwo (czyli wywoływany tu Donald) postanowiło zrobić porządek z PKP - czyli rozpierniczyć całą te mafię w driebiezgi to byłby krzyk że dobro narodowe wyprzedają... A
najwyższy czas po temu.

to kiedy, gdzie i o której, inauguracyjne zebranie konspiracyjne - Tajnej Brygady Bojowej AntyPKP-owej (TBBA)

O 16.00 w strażnicy. Słowo wstępne zagai "artystka od brudnej roboty"

widzę, że bredzisz kiedy mówisz "...A najwyższy czas po temu" :(

Do Cieszyna od strony Goleszowa pociągi już nie jeździły za premiera Kaczora - więc kto roz ... ł kolej w Cieszynie

Zapominasz,że każde spotkanie zaczyna się i kończy mszą...cieszę się z tych czeskich pociągów,bo często jeźdźę do Prahy.Czeskie koleje były dobre,będą lepsze,a u nas nie ma gospodarza,każdy napycha swoją kieszeń kosztem społeczeństwa.Gdy chodzi o zdrowie,winni są chorzy,by nie chorowali,niepotrzebna byłaby służba zdrowia,a po co w PL koleje?Auta se kupcie.

Wiśle brakuje najbardziej toru bobslejowego.

A co takiego zrobił w tej dziedzinie wasz genialny wódz Jareczek ? Ile przekazał nowych pociągów, ile zbudował torów kolejowych, its. ? W Polsce jest wiele linii kolejowych na poziomie czeskim, można szybko dojechać do Warszawy, osobiście widziałem nowe wagony, cacka. Ruszył generalny remont dworca w Katowicach. Nie da się 3 lata naprawić tego, co spie... komuna i z czym nic kompletnie nie zrobił wasz wóz Jareczek

Tusk śpi, a poparcie mu samo rośnie.

Gdy przed paroma tygodniami Tusk świętował trzylecie swoich rządów, za stołem premiera porozwieszano dziesiątki fotek przedstawiających różne place budowy w Polsce. Dobry nastrój zakłóciła jeszcze przed konferencją pewna radiowa dziennikarka dopytująca doradcę premiera, dlaczego aż pięć zdjęć przedstawia jedno i to samo miejsce – jakiś plac zabaw w Gdyni.

A ty kolego z jakiej jesteś bajki,bo nie pasujesz mi tu?Kolej to nie tylko kwestia jednego rządu,tylko długoterminowe plany rozwoju naszego pięknego kraju.Czesi też mieli komunę,tylko że w PL łatwiej politykować i zwalać niepowodzenia na poprzednią ekipę,a prawda jest taka,że nikt nie ma wizji rozwoju niczego,liczy się tylko walka o stołki.PO czy PiS czy inne tzw partie łaczy jedno,kupa nieudaczników.Zamiast politykować weźcie się do roboty,bo w prywatnej firmie żeby zarobić,trzeba działać,w polityce można ściemniać,bo ogłupiany naród zawsze uwierzy w jakąś (polityczną)bajkę.

A już wiem, co oznacza skrót PO.
Oznacza: Partia Orlików!

no co, zase máte největší sochu ježíše krista

Mielibyśmy stolicę jak dawniej w Pradze, jeździłyby pociągi aż po Bielsk, co godzinę, tak jak jeżdżą w zachodniej połowie tejj linii. A tak,...komuś się w oczach dwoi - z jednego piętra pociągu zrobił dwa.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama