, niedziela 26 marca 2023
Powiat Cieszyński w zielonej strefie!
Od piątku, 21.08.2020 r. powiat cieszyński nie został ujęty w żadnej z powyżej wymienionych, co oznacza, że w naszym powiecie przestają obowiązywać dodatkowe obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Powiat Cieszyński w zielonej strefie!

red.mat.pras.
W czwartek, 20.08.2020 r. w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia uaktualniło mapę powiatów objętych "żółtą" oraz "czerwoną" strefą.

Od piątku, 21.08.2020 r. powiat cieszyński nie został ujęty w żadnej z powyżej wymienionych, co oznacza, że w naszym powiecie przestają obowiązywać dodatkowe obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną.

- Ogromnie cieszę się faktem, że nasz Powiat znalazł się w tzw. zielonej strefie. Niewątpliwie jest to efekt odpowiedzialnego zachowania mieszkańców z terenu powiatu cieszyńskiego, którzy mają wielką świadomość poważnego zagrożenia, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa. Co więcej, wszyscy bardzo troszczą się o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. Pamiętajcie, że jeszcze nie wygraliśmy walki z COVID-19, dlatego ponownie przypominam i proszę Was, o zachowywanie dystansu społecznego oraz zakładanie maseczek w przestrzeni publicznej. Jeżeli planujecie wyjazd do innego powiatu, który jest oznaczony jako „strefa czerwona” lub „żółta”, sprawdźcie, jakie tam aktualnie panują obostrzenia, byście mogli się do nich dostosować - podkreślił Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Od jutra nie obowiązują nas dodatkowe ograniczenia.

Co to dla nas oznacza?

Od piątku 21 sierpnia dopuszczalne jest organizowanie kongresów i targów a także wydarzeń sportowych z udziałem publiczności. Odbywać się mogą też wydarzenia kulturalne. Nie ma już ograniczeń dotyczących ilości gości w restauracjach i kawiarniach.

Dopuszczona jest też działalność hotelarska. Co szczególnie ważne dla wielu osób, wesela i inne uroczystości rodzinne mogą odbywać się do 150 osób - dopuszcza się, by nie zakrywać w ich trakcie nosa i ust.

Zmiany dotyczą też transportu zbiorowego. W autobusach miejskich można zająć 100% miejsc siedzących lub 50% wszystkich miejsc.
Obowiązek zakładania maseczek lub przyłbic dotyczy tylko środków transportu publicznego, budynków użyteczności publicznej, kościołów i innych miejsc, w których niemożliwe jest zachowanie dystansu. To znaczy, że od jutra nie musimy zasłaniać ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama