, piątek 27 stycznia 2023
Otwarte granice, ale dla Śląska obowiązkowe testy
. Jak się okazuje po 15 czerwca nadal obowiązywać będą testy z wynikiem negatywnym, jednak tylko mieszkańcy naszego województwa będą zobowiązani je posiadać.  fot: SMDodaj do Facebook

Otwarte granice, ale dla Śląska obowiązkowe testy

UM
Polacy, a przynajmniej mieszkańcy Śląska zbyt szybko ucieszyli się z otwieranych granic. Jak się okazuje po 15 czerwca nadal obowiązywać będą testy z wynikiem negatywnym, jednak tylko mieszkańcy naszego województwa będą zobowiązani je posiadać.

Informację o ograniczeniach potwierdziło Ministerstwo Zdrowia RC: „Aktualnie po czeskiej stronie prowadzone są wyrywkowe kontrole na wszystkich granicach. Będą one kontynuowane także po 15 czerwca. Na granicy z woj. śląskim będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia, a obywatele Polski wjeżdżający na teren Republiki Czeskiej z tego regionu będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na covid-19.

Premier Andrej Babiš poinformował o sytuacji na granicach na portalu lidovky.cz. Intensywne kontrole przeprowadzać będzie policja czeska. Wprowadzenia ograniczeń domagały się władze województwa morawsko-śląskiego. Wojewoda Ivo Vondrák poinformował na Facebooku, że zwrócił się do premiera z prośbą, by granica z Polską nie została otwarta.

Województwo Śląskie jest na mapie ministerstwa zdrowia zaznaczone kolorem czerwonym. A to oznacza, że konieczność posiadania negatywnego testu na koronawirusa dotyczy również mieszkańców Republiki Czeskiej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama