, niedziela 21 kwietnia 2024
Niesiołowski w Cieszynie: Nigdy nie było takiego wypaczenia, karykatury moralności
Stefan Niesiołowski (pierwszy z prawej) w Cieszynie miał mówić o etyce w polityce. Jego wypowiedzi wpisywały się przede wszystkim w trwającą kampanię wyborczą. fot: Hubert GacekDodaj do Facebook

Niesiołowski w Cieszynie: Nigdy nie było takiego wypaczenia, karykatury moralności

KATARZYNA KOCZWARA
Niesiołowski w Cieszynie: Nigdy nie było takiego wypaczenia, karykatury moralności

- Tak jak chamsko zachowuje się ten pan w telewizji, tak też tutaj się prezentował – podsumowała spotkanie Elżbieta Dral. fot. Hubert Gacek


Niesiołowski w Cieszynie: Nigdy nie było takiego wypaczenia, karykatury moralności

- Nie było przypadkowe kierowanie prezesa Kaczyńskiego do psychiatry - wyznał Stefan Niesiołowski. fot. Hubert Gacek

Choć spotkanie z marszałkiem Stefanem Niesiołowskim miało być przede wszystkim wykładem poświęconym zagadnieniom etyki we współczesnej polityce, było zwykłym wiecem wyborczym Platformy Obywatelskiej. Najwięcej i najostrzej dostało się przedstawicielom Prawa i Sprawiedliwości. Poseł z Łodzi powtórzył swoje kontrowersyjne wypowiedzi znane z mediów ogólnopolskich, nie odniósł się jednak do realiów życia na Śląsku Cieszyńskim.

Stefan Niesiołowski był gościem spotkania w cieszyńskim Domu Narodowym 6 września. Marszałek Sejmu podjął się analizy obecnej rzeczywistości w Polsce. - Odrzucam argumentację, że Polską rządzą złodzieje - mówił.

Zwrócił uwagę, że w Polsce nie ma zwykłego sporu politycznego pomiędzy partiami, gdzie różnice dotyczą programów, wizji. - W Polsce z jednej strony są patrioci, ludzie Kościoła, a z drugiej strony złodzieje i mordercy. O politykach PO mówi się, że są judaszami bolszewickiej bestii - przekonywał z pasją marszałek. - Nie było przypadkowe kierowanie prezesa Kaczyńskiego do psychiatry.

Reprezentant PO w sejmie odniósł się także do tematu nawiązującego do etyki w polityce. - Nigdy nie było takiego wypaczenia, karykatury moralności - mówił Niesiołowski i podał przykład: - Krzyż na kółkach pod pałacem prezydenckim to dla mnie rodzaj profanacji.

PISALIŚMY:Cieszyn: Pierwsza debata kandydatów do Parlamentu

Poseł podjął również tematy ogólne, dotyczące problemów każdego Polaka. - Straty ekonomiczne są trudniejsze do odrobienia niż polityczne - zauważył. Jego zdaniem, rozwój gospodarczy powinien wynikać z pracy. - Postulat PiS, że pieniądze się muszą znaleźć, że trzeba sięgnąć do głębokich portfeli, to jest bolszewizm. Zabrać bogatym to jest ekonomiczne rujnowanie przedsiębiorców, ludzi, na których opiera się gospodarka - mówił marszałek. I ostrzegał: - Jednoczesne obniżenie podatków i zwiększenie wydatków to jest scenariusz grecki.

Stefan Niesiołowski odpowiedział także na pytania uczestników spotkania. - Jak PO widzi nasze życie, co chcecie zrobić ze służbą zdrowia? Pan korzysta z najlepszych klinik, ja na operację zaćmy mam czekać 1,5 roku lub zapłacić 3 tys. zł. Czy jesteśmy z tej samej gliny? - pytała pani Krystyna. Poruszono także temat oświaty. - Dlaczego nauczyciele nie pracują na kontrakcie? - pytano.

Nie zabrakło obecnego od 10 kwietnia 2010 r. tematu katastrofy smoleńskiej. - Kiedy w końcu skończy się ten temat? Daliście odszkodowania nie rodzinom, a wszystkim członkom rodzin, ile pieniędzy Polska wydała na Smoleńsk? - padały pytania z sali.

PISALIŚMY: Janusz Palikot w Cieszynie: Tusk jako autorytet skończył się 10 kwietnia

Odczucia uczestników spotkania były różne. Swoje rozczarowanie głośno wyraziły osoby niezgadzające się z poglądami Stefana Niesiołowskiego. - Nie chciało mi się zadawać pytań. Tak jak chamsko zachowuje się ten pan w telewizji, tak też tutaj się prezentował. Tak naprawdę, na żadne pytanie nie potrafi odpowiedzieć - przyznała Elżbieta Dral i mówiłą o pytaniach, które chciałaby zadać bardziej kompetentnemu politykowi: - Chciałabym zapytać, kiedy skończą się przywileje sędziów i prokuratorów, dlaczego taki byk jeździ po Polsce i bierze po 14 tys. zł emerytury? Mam na myśli pana Siemiątkowskiego. Dlaczego żona górnika, który umiera mając 55 lat, pracując pobiera rentę po mężu? Tych spraw jest tak dużo. Dlaczego nie ma budownictwa czynszowego, tylko bazuje się na prywatnej własności?

Kampania wyborcza trwa, być może odpowiedzi na te pytania, udzieli inny polityk, dający wsparcie lokalnym kandydatom do parlamentu. Najwięcej znanych nazwisk, sprowadziła dotychczas Platforma Obywatelska. Niedawno w Cieszynie gościł prezydent Komorowski, a już planowana jest wizyta premiera Tuska.

Komentarze: (42)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niesiołowski ? jaki autorytet, zapomniał jak sypał na kolegów ?

ale ty chłopie masz wiedzę.... pochwal się z której ściągi to przepisujesz a może kandydujesz i chcesz zabłysnąć!!!!

Ty chyba masz coś z głowinką. My tu mówimy o wyborach, o kandydatach a Ty dziecinko ściągasz rozmowę za wszelką cenę z tematu na ulicę. Weź aspirynę i podlecz się. Ty chyba Fanem PO jesteś albo innej partii rządzącej bo inaczej by Cie tak nie dziubło moje powiedzenie o gospodarce rabunkowej. Pewnie siedzisz gdzieś w pracy urzędniku sakramencki i za nasze pieniądze siedzisz przed kompem i piszesz fanaberie. Ty sie chyć roboty bo inaczej my cie za morde chwycimy:-)

przecież twórcami konstytucji i wszelkich ustaw są posłowie i to oni nie chcą jednomandatowych okręgów wyborczych, bo wolą się wtopić w partyjne szeregi zbiorowej niekompetencji a nawet głupoty. Wina za nią rozkłada się więc równo, nikogo personalnie nie można rozliczyć i o to właśnie chodzi. Nie wiem kto w takim układzie mógłby zmienić ordynację wyborczą? Co prawda PO zapowiadała takie zmiany, ale jak widać teraz już nie jest pewna poparcia dla swoich, więc będzie korzystać z bycia najpopularniejszą partią ... niestety:( szans na zmiany nie widzę, co 4 lata powtarza się ten sam żałosny spektakl manipulowania nami-wyborcami. Gdyby jeszcze było z kogo wybierać, ci wszyscy już byli i pokazali na czym się nie znają, ale poczucie władzy jest jak narkotyk - łatwo się wpada, trudno wychodzi.

hola hola koleś, złodziei i cwaniaków najwięcej na ulicy, w miejscu pracy, niekoniecznie w Sejmie - a ty aniołem jesteś?... Masz moralne prawo pierwszy rzucać kamieniem? Spadaj i zyczę ci, bys już do końca życia pluł się i skręcał z zawiści, że innym się udało

ja nie byłem i nie jestem w żadnym rządzie ani nie pracuję jako urzędnik, ani nie kandyduję do Sejmu, ani też do Parlamentu. I powiedz Ty mi moja dziecino co tak naprawdę chciałeś osiągnąć bo jak Cię czytam to nic nie wnosisz ale pokazujesz poparcie dla tych złodziei co prowadzą gospodarkę rabunkową. No chyba, że jesteś aż na tyle niedorozwiniętym osobnikiem, że tego nie widzisz.

To sprawka KGB SB WSI oni niszcza polske.

Platformo, i jak cię tu lubić!?.....

To, że usunięto mój komentarz nie oznacza, że podobieństwo panów starostów Gluzy i Pilcha do hipokryty Niesiołowskiego zniknęło

sądzisz wg siebie - to powszechna słabość ludzka

hańby Ziobry, wstydu Kaczyńskiego...

coś nie na temat kolego,cały czas coś mówisz a faktycznie nic z tego nie wynika,ja bym oczekiwał od ciebie konkretnie np. chciałbym aby na mnie głosowaliście, bo jestem piękny, bogaty i jeżdżę co roku na wczasy do egiptu i to wszystko i tyle.Nazywasz kogoś patologią a może w rodzinie swojej jesteś uważany za objaw patologii.Jeszcze raz mów konkretnie i na temat a opluwaj kogoś bo nie wiesz kto na ciebie pluje.......

rządy w mniejszym lub większym stopniu chcą się "nachapać" i zaopatrzyć swoją rodzinkę w w świetnie płatne stanowiska i intratne pozycje, ale za to te rządy coś robią dla swojego narodu, natomiast to co robią polskie rządy to polityka szabrowania, dlatego systematycznie należy ich zmieniać minimum co 4 lata, może wtedy zrozumieją, że jak nie będą dobrze rządzić dla ludzi, dla narodu, to ich miejsce stracą w wodopoju.

Gdyby twórcy naszej konstytucji od razu wprowadzili jednomandatowe okręgi wyborcze, to po pewnym okresie chaosu wyborcy nauczyliby się rozliczać swoich posłów z danych obietnic. Nie mielibyśmy już takich patologii jak np. Palikot i Niesiołowski. Mielibyśmy innych, może równie złych, ale krótko i już po czterech latach znikaliby oni z naszej przestrzeni politycznej. Jednak tacy chłopcy do obszczekiwania opozycji mogą spać spokojnie. Nie muszą się rozliczać przed wyborcą, lecz przed swoim bossem, a ten ich potrzebuje do brudnej roboty. Duch Geremka będzie nas straszył tak długo, jak jedna z sal sejmowych będzie nosiła jego imię.

Ty chyba żartujesz, kogo On utemperował? Sam jest krzykaczem i na krzykaczy pieniaczy i tym, którym się marzą wojenki polityczne nie będę głosował. Ch ce konkretów od partii, od jej kandydatów,a nie dyrdymałów. Tusk awansował u mnie na człowieka asfaltu bo lubi się na tle asfaltu fotografować - Premier Asfalt. PO jest tyle lat na stanowiskach i co zmienił na lepsze? NIC. JEDNO WIELKIE NIC.

zadając pytania to miała się chęć się pokazania,czy faktycznie nie wie ,że nie trzeba być żoną po zmarłym górniku żeby otrzymać rente rodzinną ,każda kobieta która ukończyła 50lat i pracuje jet uprawniona do pobierania renty rodzinnej po zmarłym mężu,chyba zazdrości jakieś wdowie po górniku

to wasz elektorat kacyku PObolszewicki.

a mnie się podoba Pan Profesor Marszałek Sejmu Niesiołowski, który niejeden raz wykazał się odwagą i tych "krzykaczy" i "rozrabiaków" potrafił utemperować.Jeżeli ktoś chce coś mówić o kimś musi mieć wiedzę i nie zacietrzewienie jak większość tu wypowiadających się, którzy posuneli sie do słowa kloaki, po cieszyńsku "sracza".

że sprawy Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry Platforma po wygranych wyborach nie odpuści. Miejmy nadzieję.

prowadzi do demoralizacji znacznej części społeczności przekonanej, że plucie i obsrywanie wszystkiego i wszystkich dokoła jest nie dość że dozwolone, to jeszcze chwalebne. O to mam żal do PO - o przyzwolenie na gnicie fundamentu demokracji.

jak diabeł wody święconej?...

kandydatem do Sejmu czy też Parlamentu?, bo jeżeli nie, to nie rozumiem o co chodzi osobom, występującym pod nickiem: "do Pani Dral" czy też "a może pani DRAL to żina PO MACOSZEMU czy jakoś ...?, (prawdopodobnie to ta sama osoba).

jaki zwyczaj ma siedzieć Pan Niesiołowski świadczy o braku kultury, ba, o braku szacunku dla rozmówcy. Siedzi jak przy kuflu "Pod Trupkiem"

Jak ja go nienawidzę......

placebo - dobrze miarkujesz, masz zdrowego rozsądku...niebo

Jerzy Herma pasuje intelektualnie do posła Stefana Niesiołowskiego. Ciekawe jaki zrobi wynik w wyborach? Liczba głosów oddana na p. J Hermę będzie miernikiem inteligencji Cieszyniaków!

Nasrał do umywalki. I taka jego POlszewicka kultura. Wiec wyborczy zaliczony a sprzątaczka po tym chamie miała robotę.

recepta platformy: podnieść podatki i zwiększyć wydatki... czyli jeszcze więcej ludzi w szarej strefie niż obecnie, rosnący vat, który uderza najbardziej w najbiedniejszych, a zwiększenie wydatków to pompowanie cennych witamin w umierające zus krus, nfz i państwowe szkolnictwo... towarzyszyć temu będzie rozrost biurokracji. to w tej chwili najkrótsza droga do RECESJI!!!

F.J.Dral, współpracownik portalu gazetacodzienna.pl, prowadzi kącik gwarowy "Co tydziyń po naszymu", fot. ARC

Jak Pani zazdrości wdowie górnika to powinna wyjść za górnika i miałaby teraz dużo kasy, a propo kim ta pani jest,że tak innym zazdrości i wyzywa od byków, chyba,że chce aby ją również porównać do bydlątka.

a mnie się podobał Niesiołowski, mówi prostym zrozumiałym językiem, nie stara się uzywać jakiś niezrozumiałych wyrazów jak inni oponenci, nie boi się mówić prawdy, wali prosto z mostu i nie owija w bawełnę.Tej Pani się coś pokićkało i pomyliła chyba nazwiska, bo napewno Siemiontkowski na byka nie wygląda "chyba na skurczy byka"bardziej to już tej opnii Pani pasuje Pan świeczkowski,zamiast emerytury brać to powinien być np.policjantem, wszyscy by sie go bali,szczególnie na tych meczach i rozróbach...

Przestańcie wreszcie bzyczeć! - Stefan N. znany badacz latających much gwałtownie przywołał do porządku sforę zmutowanych drosophilli. Muszki radośnie wirowały wokół swego dobrodzieja niczym te w pałacu u Bronisława wokół żyrandola. Wiosna - zdawały się krzyczeć swoim tańcem a szum skrzydełek naśladował wiosenne powiewy delikatnego zefirka. Niby małe i niech nawet troszeczkę przerosłe a takie rozbzyczone - powiedział do siebie Stefan choć na chwile odrywając myśli od prezesa Jarosława. - I jakie rozbestwione! Prawie tak jak ten Kaczyński na zakupach. - jego umysł wrócił tam skąd coraz rzadziej wychodził; do szuflady z napisem Kaczyński.
No jak on robił te zakupy? - pytał retorycznie sam siebie bo przecież znał odpowiedzi. - On nawet koszyczka nie umiał trzymać. I te zakupy. Nie dość, że w najdroższym sklepie to jeszcze kartofle kupował. Mało mu niemieckiej gazety z dowcipem "zwei bruder - zwei kartofeln"? Mąkę kupił. Ciekawe po co? Pewnie dla kota. Nie, koty nie jedzą mąki - Stefan był w końcu biologiem. To nie wołki zbożowe - intelekt naukowca przebił się na moment przez zwykły, polityczny bełkot. - Chociaż kot Kaczyńskiego może jeść bo to pewnie odmieniec jak jego pan.

a zdjęcia to co za 'ekspert' robił - szczególnie to drugie to full profeska - weźcie się za te wasze zdjęcia bo coraz gorsze są!

Pewien rodzaj pomyłki :

Istnieje pewne zło,
które widziałem pod słońcem,
a jest nim pewien rodzaj pomyłki,
która wychodzi od zwierzchności :

Że głupców stawia się
na wysokich stanowiskach,
a zasobni w mądrość siedzą nisko.

(Kazn.Salom.10,5-6)

Ludzie kościoła czyli najwięksi złodzieje!!

Jeżeli prawdziwe są cytowane w artykule głębokie przemyślenia marszałka z dziedziny ekonomii to biada nam.

Tytul artykulu przeczytalem ze slowa o "karykaturze moralnej" odnosza sie do Niesiolowskiego, dopiero gdy sie dobrze przyjzalem to dostrzeglem ze to on mowi. A moze autor celowo tek napisal i to bez cudzyslowia.

duch i ciało Jerzego Hermy dokonują już oblotów przedwyborczych umiłowanej ziemi cieszyńskiej - niczym tymczasowy przyboczny Niesiołowskiego Stefana , sonduje (między) ludzkie nastroje - jest czujny od wieczora do rana i niezmiennie, od rana do wieczora, przytomny - czy nadejdzie jego zwycięstwa pora...

Chcecie - to głosujcie.

Wiedziałem, że na etyce to się gościu nie zna, woli jak zwykle gadać o PIS.

Skoro już nawet największy populista i demagog w Platformie nie potrafi merytorycznie odeprzeć żadnego zarzutu, to znaczy, że już pozostała im tylko obrona żłoba.

"Wielką siłą głupców jest to, że nie boją się mówić głupstw."

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama