, piątek 27 stycznia 2023
Ludwik Kuboszek nowym przewodniczącym Rady Powiatu Cieszyńskiego
W głosowaniu Rada Powiatu przyjęła rezygnację Andrzeja Baczy.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ludwik Kuboszek nowym przewodniczącym Rady Powiatu Cieszyńskiego

MB
Wczoraj Rada Powiatu wzięła udział w dwóch sesjach nadzwyczajnych. Podczas pierwszej sesji radni przyjęli rezygnację Andrzeja Baczy z dotychczas pełnionej funkcji przewodniczącego Rady. Natomiast podczas drugiej sesji, która odbyła się piętnaście minut później, radni przegłosowali, że teraz przewodniczącym będzie Ludwik Kuboszek.

Wczorajsza, XI sesja nadzwyczajna Rady Powiatu miała tylko jeden punkt z projektem uchwały w sprawie przyjęcia przez radnych rezygnacji Andrzeja Baczy z funkcji przewodniczącego, o której poinformował podczas wrześniowej sesji.

Niemniej sesję otworzył wniosek Janusza Dziedzica zgłoszony w imieniu klubu radnych, by do porządku obrad dopisać jeszcze jeden projekt uchwały związany z wyborem nowego przewodniczącego. Ostatecznie jednak po dyskusjach do tego nie doszło i w głosowaniu przyjęto porządek obrad XI sesji nadzwyczajnej z jednym projektem uchwały. W głosowaniu Rada Powiatu przyjęła rezygnację Andrzeja Baczy.

Po tym głosowaniu wiceprzewodniczący Rady Ludwik Kuboszek poinformował, że po piętnastominutowej przerwie odbędzie się druga sesja nadzwyczajna, podczas której Rada Powiatu wybierze nowego przewodniczącego. Tak też się stało i po kilkunastu minutach przerwy radni wrócili na obrady, ale tym razem uczestniczyli już w XII sesji nadzwyczajnej. Prowadzący sesję Ludwik Kuboszek stwierdzając, że jest kworum, kontynuował obrady.

Następnie kluby radnych mogły zaproponować kandydatów do pełnienia funkcji przewodniczącego Rady i padła tylko jedna kandydatura, którą zgłosił Janusz Dziedzic. Radny zaproponował, aby to stanowisko przejął Ludwik Kuboszek. Dlatego radni głosowali tylko nad jedną kandydaturą. W głosowaniu wzięło udział 29 radnych: 17 było za przyjęciem kandydatury Ludwika Kuboszka, natomiast 12 było przeciw. Jest to równoznaczne z wyborem nowego przewodniczącego.

- Serdecznie dziękuję za wybór i chcę jedną rzecz podkreślić, że moja kandydatura pojawiła się nie w wyniku moich starań, ale w wyniku propozycji pewnych gremiów, którą przyjąłem z przyjemnością - zaznaczył na koniec sesji Ludwik Kuboszek.

Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Porażka.

Powinni wybrać Bula z Budy to bractwo by się cieszyło. No i pensjonariusze Z.K. ul.Chrobrego 99% parcia.

do prawego - żeby być przewodniczącym jakiejkolwiek rady trzeba mieć zielone pojęcie o zasadach jej działania.
Wystawianie Floriana na przewodniczącego i na posła -tu przytoczę stare powiedzenie jakże aktualne " wpuść ch ..a do
biura , to atrament wypije " , niektórzy to mają szczęście ,że atrament zniknął,

Zgadzam się z Tobą Anonimie, wręcz zastanawia mnie fakt, skąd u bezradnego Sikory takie parcie na plakat. Jak niska u niego musi być samoocena lub właściwie jej całkowity brak.
Wiem, że każda debata odsłoniłaby bezlitośnie brak jakichkolwiek predyspozycji do pełnienia takich funkcji.
Czyżbym się mylił Panie Sikora?

A jakie kompetencje ma pan Dziedzic iż jest tak wysoko na liście pisowców? Przecież w sejmie nie ma wydziału komunikacji.

teraz czekamy na wniosek o odebranie byłemu przewodniczącemu mandatu radnego, za prymitywny wpis...

W Pisie nie ma młodych nie

konfliktowych osób żałosne. Wiceprzewodniczącym znów jakiś burak

fatalne wiadomości...fatalne...gdzie młodzi ludzie z wizją - ciągle tylko sami emeryci i polityczni intryganci....ehhh....

Zamienił stryjek, siekierkę na kijek. Wniosek z tego jeden: pisowce mają króciutką ławeczkę jak musieli sięgnąć do emerytów. Dodatkowo warto wskazać, że przewodniczącym dotychczasowym był pisowiec, a teraz jest Kuboszek Ludwik z cisu. Czyli pisowcy oddali to prominentne stanowisko ugrupowaniu, które wprowadziło do rady 2 radnych - właśnie Ludwika Kuboszka i Krzystofa Nesciora - ten drugi dowiózł się do rady na plecach burmistrza Macury. Warto postawić pytanie : dla czego przewodniczącym nie został np. Florian Sikora, czy też inny kompetentny i niekontrowersyjny radny z pisu. Jeżeli dodamy do tego brak przedstawiciela powiatu na wysokim miejscu na pisowskiej liście do sejmu ( w tym zepchniecie Floriana Sikory, który miał szanse powalczyć, na daleka pozycje, a danie wyżej Dziedzica) oraz kandydowanie z pisu (tak!) Kopcia Tadeusza to mamy obraz pisu powiatowego.

No to L.Kuboszek pokazał, że nie na próżno mówi się o nim :główny intrygant. Swoje zawsze potrafi ugrać, chytry lis.

Wypowiedź p. L.Kuboszka to 100% hipokryzji!!!! Wszyscy wiemy jak łasy jest na pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chętnie bym się dowiedziała w jaki sposób rozdajesz swoje pieniądze? Podać nr konta, czy gotówką?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama