, wtorek 23 kwietnia 2024
Kolejny raz prokuratura przedłuża śledztwo w sprawie śmierci chłopczyka
Kolejny raz przedłużono śledztwo w sprawie śmierci bezimiennego chłopca. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Kolejny raz prokuratura przedłuża śledztwo w sprawie śmierci chłopczyka

PAP/PolskaLokalna.pl
Z wnioskiem o przedłużenie śledztwa w sprawie zabójstwa chłopca o nieustalonej tożsamości, którego ciało znaleziono w ubiegłym roku na obrzeżach Cieszyna, wystąpiła bielska Prokuratura Okręgowa do Prokuratora Apelacyjnego w Katowicach.

Poinformowała o tym w poniedziałek w komunikacie rzecznik bielskiej prokuratury Małgorzata Borkowska.

Jak wyjaśniła, w śledztwie kontynuowane są przesłuchania potencjalnych świadków. Prokuratorzy oczekują także na opracowanie opinii przez Zakłady Medycyny Sądowej w Katowicach i Warszawie, które m.in. mają dać odpowiedź na pytanie o mechanizm powstania obrażeń u dziecka.

- Nadal trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości chłopca i okoliczności jego śmierci. Prokuratura i policja na bieżąco weryfikują, pochodzące z różnych źródeł, informacje, które mogą się przyczynić do ustalenia tożsamości dziecka. Niestety, bez pozytywnych rezultatów. Śledztwo trwa tak długo, bowiem sprawa ma niezwykły charakter i wymaga drobiazgowego wyjaśnienia - poinformowała Borkowska.

To już kolejne przedłużenie śledztwa. Pod koniec ubiegłego roku prokuratorzy przedłużyli go do 19 marca, a następnie do 30 lipca i później - do końca bieżącego roku.

Ciało dziecka zauważyli 19 marca 2010 roku w stawie na obrzeżach Cieszyna dwaj przechodzący w pobliżu chłopcy. Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej. Pod koniec kwietnia chłopiec został pochowany w Cieszynie.

Policjanci przypominają rysopis dziecka: wiek z wyglądu około 2 lat, wzrost około 85 cm, szczupłej budowy ciała, twarz pociągła, czoło wysokie, usta średniej wielkości, cera blada, włosy krótkie proste blond, uszy duże przylegające, nos mały, oczy niebieskie, uzębienie pełne. Jego portret można zobaczyć też na stronie śląskiej policji (www.slaska.policja.gov.pl).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama