, piątek 23 luty 2024
Janusz Buzek odszedł z Platformy Obywatelskiej
Janusz Buzek był radnym Województwa Śląskiego w latach 2010-2014. fot: januszbuzek.plDodaj do Facebook

Janusz Buzek odszedł z Platformy Obywatelskiej

SM/MAT. PRAS.
W niedzielę, 5 lipca były radny Sejmiku Województwa Śląskiego Janusz Buzek opuścił szeregi Platformy Obywatelskiej i ogłosił, że wstępuje do ugrupowania Polska Razem, kierowanego przez Jarosława Gowina. Jak zaznacza do decyzji tej zaczął dojrzewać od połowy stycznia.

W uzasadnieniu swojej decyzji Buzek pisze o nadziejach, które pokładał w Platformie Obywatelskiej m.in. w kwestii deregulacji gospodarki i uwolnienia potencjału polskich przedsiębiorców, a które w jego mniemaniu pozostały płonne. - PO stała się partią administrującą państwem bez ambicji przeprowadzenia głębokich reform gospodarczych - powiedział Buzek, który w wywiadzie dla Rzeczpospolitej tłumaczy, iż w Zjednoczonej Prawicy przekonuje go patriotyzm gospodarczy oraz, że PO skręciła w lewo, odeszła od chrześcijańskich wartości. Widać to po sformułowaniach genderowych zapisanych w konwencji antyprzemocowej, czy ustawie o in vitro.

Tuż po opublikowaniu swojej decyzji na portalu społecznościowym Facebook.com, posypały się komentarze internautów. Oprócz gratulacji podjęcia takiej decyzji pojawiły się także głosy wskazujące na to, iż okoliczności i moment zmiany ugrupowania są zbyt czytelne i prozaiczne. Podobne komentarze towarzyszyły niedawnej rezygnacji Tadeusza Kopcia z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, który pod koniec maja oświadczył, iż jako konserwatysta i chrześcijanin nie znajduje już miejsca w PO i został senatorem niezrzeszonym współpracującym z partią Jarosława Gowina.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kogo obchodzi jeszcze BYŁY radny? Bicie piany przez lokalne media jest działaniem kampanijnym dla PIS.
PS. Jak zwykle wszystkie kody nieprawidłowe, więc zapewne wpis nie dotrze.

Donald uciekł, Ewka zbrzydła
Teraz nic Janusza nie uskrzydla.
Bronek przegrał nie jest dumny,
A Platforma hop do trumny.

Ale jaja, Luteranin idzie do Gowina. To chyba za namową Mańka.

To ni ma ten. To je inszy.

Szczur ! Nie ma żadnego argumentu za, tylko żłob się liczy.

A nasz senator Tadeusz Kopeć już grzał się w blasku reflektorów na konwencji PiS w Katowicach...

Coś długo dojrzewał do tej decyzji... To jest żałosne. Gdyby Komorowski wygrał i PO miało lepsze sondaże to pewnie dalej by dojrzewał :) Ser jak za długo dojrzewa to plesnieje...

Myślę, że się przejedzie! Ucieczka szczura z tonącego okrętu byle do koryta się dostać, bo sondaże wskazują na możliwość powodzenia. Przykre!

Czlowiek może się mylić i ponosić konsekwencję swoich błędów.
Mam nadzieję, że dla pana Janusza upadek jest szansą na pójście drogą dobrą dla innych bo to powinna być jedyna droga dla polityków. Życzę powodzenia

Buzek słusznie opuszcza tonący.
Każdy pretekst ucieczki jest dobry choć trudno uwierzyć, że publiczność będzie łykała te rewelacje jak młode pelikany szproty.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama