, wtorek 28 marca 2023
Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego liderem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia 2011
Laureatami w poszczególnych kategoriach byli profesorowie, lekarze, szpitale, kliniki, uniwersytety medyczne.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego liderem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia 2011

AK/ mat. pras.
Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego liderem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia 2011

Werdykty ogłosili członkowie 15-osobowej kapituły konkursowej złożonej z osobistości i ekspertów rynku ochrony zdrowia. fot. mat. pras.


Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego liderem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia 2011

W gali uczestniczyli również Helena Harok, główna księgowa oraz Janusz Martynek, vice prezes rady. fot. mat. pras.


Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego liderem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia 2011

Plebiscyt Liderów OSOZ został stworzony, aby eksponować i doceniać bezcenne wartości pracy w ochronie zdrowia. fot. mat. pras.


Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego liderem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia 2011

Vice prezes zarządu fundacji, Stanisław Hławiczka odbierając dyplom i statuetkę Lidera OSOZ podziękował kapitule konkursu za przyznaną nagrodę. fot. mat. pras.

W Warszawie odbyła się Gala Liderów Ochrony Zdrowia. W kategorii "Działalność na Rzecz Pacjenta" drugie miejsce i srebrną statuetkę lidera Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia zdobyła Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego z Cieszyna.

Kapituła Konkursu rozpatrzyła i oceniała zgłoszonych kandydatów w 4 kategoriach: Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia, Promocja Zdrowia i Profilaktyka, Skuteczne Zarządzanie w Ochronie Zdrowia i Działalność na Rzecz Pacjenta.

Laureatami w poszczególnych kategoriach byli profesorowie, lekarze, szpitale, kliniki, uniwersytety medyczne. Werdykty ogłosili członkowie 15-osobowej kapituły konkursowej złożonej z osobistości i ekspertów rynku ochrony zdrowia.

Vice prezes zarządu fundacji, Stanisław Hławiczka, odbierając dyplom i statuetkę Lidera OSOZ podziękował kapitule konkursu za przyznaną nagrodę. Podkreślił 21-letnią działalność fundacji i zdobywanie środków finansowych na zakup specjalistycznej aparatury medycznej, głównie dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie i Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Wspomniał również o realizowanym programie pozyskiwania kandydatów na dawców szpiku kostnego, prowadzeniu szkoły rodzenia i planowanej szkole odchudzania. Poinformował też, że głównymi inicjatorem, założycielem i fundatorem fundacji był dr n. med. Maciej Krzanowski.

- Sukces FZŚC jest godny podkreślenia tym bardziej, że wśród laureatów fundacja ta była jedyną organizacją (stowarzyszeniem, fundacją) uhonorowaną dyplomem i statuetką Lidera Ochrony Zdrowia - mówi Stanisław Hławiczka i dodaje, że jest to sukces zarówno zarządu, rady fundacji jak i wielkiej rzeszy jej darczyńców.

Plebiscyt Liderów OSOZ został stworzony, aby eksponować i doceniać bezcenne wartości pracy w ochronie zdrowia. Prestiżowa statuetka Lidera OSOZ to nie tylko piękna kryształowa bryła, ale, jak zaznaczają organizatorzy, przede wszystkim potwierdzenie najwyższych zasług w ochronie zdrowia.

Gala wręczenie nagród miała miejsce w Warszawie 17 maja.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

???

Gratuluję.

Nagroda załatwiona przez abc - kolesiowski PR

Ta nagroda jakoś nie koresponduje z sytuacją w Służbie Zdrowia. Chciałbym na ten przykład wiedzieć jakie ma Fundacja (mam legitymację) wnioski w zakresie unormowania sytuacji prawno-finansowej Służby Zdrowia. Dlaczego płacąc przymusową składkę ubezpieczeniową nie mogę na dobrą sprawę niczego wymagać? Dlaczego nie ewidencjonuje się usług medycznych dla osób które nie płacą składek? To było by bardzo proste. Elektroniczna ewidencja każdej usługi i coroczny wynik bilans danego obywatela. Masz plus - jest dobrze. Masz minus - masz z automatu ograniczenia w dostępie do obszaru innych usług publicznych. Możliwości jest cała masa. My nadal działamy jednak jak za komuny. Nie chcą dać szpitalowi kontraktu jaki chce, to stosujemy system naciskowy. Totalne nieporozumienie. Szkoda mi powagi wielu Osób i instytucji które się pod takim naciskiem podpisały. Utrwalają one ręczny system sterowania Służbą Zdrowia, w którym jak za komuny dostęp do jakościowo wysokich usług jest bardziej uzależniony od znajomości i koneksji, niż od np. rzeczywistego współudziału w jej finansowaniu. U nas jednak wyraźnie króluje przekonanie że lepiej uderzać we Władzę która usiłuje ukrócić w jakimś tam zakresie "niezdrowe" (patologiczne!) sytuacje, niż wspomóc ją w ograniczaniu kolejnych, wręcz mafijnych korporacji. Może rację mają jednak Co co wyraźnie wskazują na ewidentne luki i uchybienia systemu Służby Zdrowia, których, jak do tej pory, żadna fundacja, żadne stowarzyszenie, nie uzdrowili. Być może nawet nie podjęli próby? Nie wypada oczywiści ich napiętnować, wypada jednak podnieść że raczej bliżej Nam wszystkim dołka niż wyżyn europejskiego poziomu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama