, poniedziałek 15 lipca 2024
EXPO Zdrowie skorzystaj z bezpłatnych badań
Projekt EXPO zdrowie powstał w oparciu o formułę New Start, którego nazwę tworzą pierwsze litery ośmiu wyrazów. fot: Leszek WierzbickiDodaj do Facebook

EXPO Zdrowie skorzystaj z bezpłatnych badań

BŚ/ mat. pras.
EXPO Zdrowie skorzystaj z bezpłatnych badań

Kolejną okazją do zbadania swojego stanu zdrowia będzie EXPO Zdrowie organizowane w Skoczowie. fot. Leszek Wierzbicki


EXPO Zdrowie skorzystaj z bezpłatnych badań

Cieszyńskie EXPO odbyło się w Domu Narodowym, gdzie regularnie odbywają się również spotkania Klubu Zdrowia w Cieszynie. fot. Leszek Wierzbicki.

Już po raz drugi Klub Zdrowia w Cieszynie zorganizował wystawę EXPO Zdrowie. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było bezpłatnie skonsultować się z lekarzem, skorzystać z masażu i wykonać test kondycyjny. Kolejna okazja do badań odbędzie się w Skoczowie 18 czerwca.

Projekt EXPO zdrowie powstał w oparciu o formułę New Start, którego nazwę tworzą pierwsze litery ośmiu wyrazów: N, ang. nutrition - dieta; E, exercises - ćwiczenia fizyczne; W, water - woda; S, sunlight - światło słoneczne; T, temperance - wstrzemięźliwość; A, air - powietrze; R, rest - odpoczynek; T, trust - zaufanie. Tych osiem słów nazywa podstawowe zasady zdrowia, które są promowane podczas Expo Zdrowie. Początki projektu sięgają lat 80 XX wieku i znane są na wszystkich kontynentach.

Program Expo Zdrowie ma na celu propagowanie zarówno wiedzy, jak i właściwych postaw prozdrowotnych w społeczeństwie. Pragnieniem organizatorów jest poprawa stanu zdrowotnego Polaków. Podczas imprez można zmierzyć ciśnienie, skonsultować się z lekarzem bądź skorzystać z masażu. Każdy z uczestników opuszcza wystawę z kompletem informacji o stanie swojego zdrowia i o tym, jak je poprawić bądź utrzymać na dobrym poziomie.

W poniedziałek, 11 czerwca, już po raz drugi Klub Zdrowia w Cieszynie, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), zorganizował wystawę EXPO Zdrowie. Cieszyńskie EXPO odbyło się w Domu Narodowym, gdzie regularnie odbywają się również spotkania Klubu Zdrowia. - Dla niektórych uczestników udział w EXPO Zdrowie okazał się szczególnie przydatny. Jedna z osób dowiedziała się, że ma bardzo niski poziom cukru we krwi, choć jej samopoczucie na to nie wskazywało. Pewien pan z kolei przekonywał, że wcześniej nie zdawał sobie sprawy z faktu, jak drogocennym napojem jest czysta woda, do picia której zachęcaliśmy. Do tej pory pił wyłącznie herbatę i kawę - mówi Gertruda Wierzbicka z ChSCh.

Kolejną okazją do zbadania swojego stanu zdrowia będzie EXPO Zdrowie organizowane w Skoczowie. - EXPO odbędzie się zamiast tradycyjnego spotkania naszego klubu zdrowia - zachęca Andrzej Cichy, kierownik skoczowskiej filii ChSCh, która organizuje imprezę. - Zapraszamy do Zespołu Szkół nr 1 w Skoczowie, przy ul. Gustawa Morcinka 20 na godzinę 17.00 - dodaje.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jeszcze kilka takich "reform" służby zdrowia uczynionych przez naszych umiłowanych przywódców i o stanie swojego zdrowia lud tubylczy będzie miał szansę dowiedzieć się jedynie z takich wystaw EXPO - raz do roku.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama