, poniedziałek 11 grudnia 2023
Decyzja w sprawie LO w Skoczowie w marcu. Najprawdopodobniej
Znaleźliśmy przepisy, które precyzyjnie określają, to co chcemy zrobić - mówi Jerzy Nogowczyk, starosta cieszyński. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Decyzja w sprawie LO w Skoczowie w marcu. Najprawdopodobniej

JAKUB MARCJASZ
Najprawdopodobniej dopiero w marcu zostanie podjęta ostateczna decyzja dotycząca przyszłości skoczowskiego liceum ogólnokształcącego. Do tej pory przedstawiciele zarządu powiatu cieszyńskiego mówili o konieczności podjęcia uchwały w tej sprawie do końca lutego. - Myśleliśmy, że przenosiny liceum będą opierać się o te same przepisy prawne, które mówią o likwidacji szkoły - tłumaczy Jerzy Nogowczyk, starosta cieszyński.

Dyskusja na temat losów skoczowskiego liceum ogólnokształcącego i ewentualnego przeniesienia szkoły trwa od ponad roku. Od samego jej początku przedstawiciele zarządu powiatu powtarzali, że ostateczna decyzja w tej sprawie będzie musiała zostać podjęta do końca lutego 2012 roku. O tej dacie mówiło się również podczas spotkań ze skoczowskim radnymi, nauczycielami i rodzicami uczniów liceum.

Właśnie dlatego podczas lutowej sesji część skoczowskich radnych chciało podjąć uchwałę dotyczącą przejęcia liceum przez gminę (była to jedna z propozycji powiatu). Punkt ten jednak w ogóle nie znalazł się w porządku obrad. W zamian radni usłyszeli zaskakującą informację, że decyzja w sprawie liceum, nie zapadnie również na najbliższej sesji rady powiatu. Niektórzy nie kryli zdziwienia.

- Myśleliśmy, że przenosiny liceum będą opierać się o te same przepisy prawne, które mówią o likwidacji szkoły - mówi dziś Jerzy Nogowczyk, starosta cieszyński. W tym przypadku, ostateczna decyzja dotycząca jakiejkolwiek szkoły, musi zapaść na co najmniej sześć miesięcy przed planowanymi zmianami. Nie ma takiej konieczności w przypadku przenoszenia szkoły w inne miejsce. - Znaleźliśmy przepisy, które precyzyjnie określają, to co chcemy zrobić - dodaje starosta cieszyński i podkreśla, że sytuacja, jaka ma miejsce, zgodnie z nowymi przepisami, w powiecie cieszyńskim dzieje się po raz pierwszy.

Ostateczną decyzję dotyczącą losów skoczowskiego liceum radni powiatu cieszyńskiego podejmą najprawdopodobniej podczas marcowej sesji. - W sensie formalnym jesteśmy przygotowani do podejmowania decyzji. Przeprowadziliśmy konsultacje społeczne, w takiej formie jak precyzowała to uchwała rady powiatu - dodaje Nogowczyk i zapewnia, że zarząd powiatu przed skierowaniem uchwały do komisji oświaty, weźmie pod uwagę wszystkie opinie stowarzyszeń i osób prywatnych, które otrzymał w sprawie skoczowskiego liceum.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama