, piątek 27 stycznia 2023
Cieszyn: Ścibut rezygnuje z funkcji wiceburmistrza
Bogdan Ścibut podczas sesji podziękował za dotychczasową współpracę, a także udzielane wsparcie. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: Ścibut rezygnuje z funkcji wiceburmistrza

MB
Do niedawna tylko spekulacje medialne, a teraz już potwierdzone informacje. Wczoraj wieczorem wiceburmistrz Cieszyna, Bogdan Ścibut oficjalnie pożegnał się z Urzędem Miejskim. Ma to związek z rozpoczęciem przez niego pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Podczas wczorajszej, 26 listopada, sesji Rady Miejskiej Cieszyna Bogdan Ścibut potwierdził oficjalnie, że rezygnuje z funkcji wiceburmistrza Cieszyna. 17 listopada, po zaprzysiężeniu nowego rządu pytany przez naszą redakcję Ścibut nie chciał jeszcze potwierdzić odejścia z cieszyńskiego magistratu. Oficjalne pożegnanie miało miejsce dopiero wczoraj, na sam koniec sesji.

Bogdan Ścibut podczas sesji podziękował za dotychczasową współpracę, a także udzielane wsparcie. Wskazał również, że dzięki pracy z współpracownikami udało mu się wykonać przedsięwzięcia istotne dla interesu Cieszyna. Swoje wystąpienie zakończył życzeniami dla pracowników urzędu w dalszej owocnej pracy na rzecz miasta.

Odejście dotychczasowego wiceburmistrza z Cieszyna jest związane z rozpoczęciem pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej. MON na razie nie udziela informacji, jakie miałoby to być stanowisko.

[Aktualizacja, 27 listopada 2015, godz. 11.10] Bogdan Ścibut informuje, że na chwilę obecną trwają prace podsumowujące w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, tak aby przekazać pracę w sposób płynny. Jednocześnie Ścibut nie potwierdza informacji, czy obejmie fotel dyrektora generalnego MON. - Jeżeli chodzi o moje stanowisko w MON, to jego określenie należy do ministra Macierewicza. Pracę rozpocznę w gronie doradców pana ministra - mówi nam Ścibut.

Kto zostanie w tej sytuacji wiceburmistrzem Cieszyna, ma wyjaśnić się w najbliższym czasie. - W przyszłym tygodniu wiceburmistrz Ścibut ma potwierdzić datę swojego przeniesienia do MON i od tego jest uzależniony termin podania do opinii publicznej nazwiska osoby, która przejmie obowiązki wiceburmistrza. Zależy nam, aby obowiązki zostały przejęte w sposób płynny i nie rzutowały na pracę Urzędu Miejskiego. Obecnie burmistrz Macura zajmuje się sprawami bieżącymi - informuje naszą redakcję Aleksander Cierniak, doradca burmistrza Cieszyna.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie ulegajmy panice, Nie podzielajmy obaw o pracę UM. Uważam, że pożegnanie wiceburmistrza to nie jest zła wiadomość. Inaczej może być dla Naszej R.P. i samego MON-u. Jak będzie wyglądać dla Niej praca, skoro po b. krótkiej działalności przypisano sobie zasługi wielu Osób z poprzednich lat. Przy czym, wydaje się, że nie wszystkie obszary zakończyły się wyłącznie „sukcesami”. Można się obawiać, czy „dobra zmiana” w struktury wojskowe zakończy się kolejnymi „sukcesami”. Oby kolejne „sukcesy” nie przyniosły tzw. opłakanych skutków. Dziejąca się historia histerii, zdaje się potwierdzać obawy. Mieliśmy już do czynienia z „molestowaniem” wojskowych niewykonujących „rozkazów” przeróżnych Person. Publicznie kontestowano wykonywanie prawidłowych wojskowych procedur (patrz Sejm R.P.) pytaniami jak np.: Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów? Cóż, nie każdy przełożony musi wiedzieć, że podwładny mojego podwładnego, nie jest moim podwładnym. Najmniej historia dostarczyła przykładów rozważnej analizy porażek i braku „sukcesów”. Teraz, kolejna „zmiana” zaczyna się rozkazem-warkotem: Generale! Baczność! Wynocha!. Módlmy się, zatem, aby ww. stanowisko okazało się najmniej szkodzącym Naszej R.P.. Ktokolwiek, deklarując wierność decyzjom Ministra ON, musi spotkać się z powtórzeniem pytania: Jak MON zamierza reagować, jeśli w przyszłości będą powtarzać się przypadki odmawiania zmiany kierunku lotu? Sorry, na to pytanie już Historia odpowiedziała. Wracając, wypada prosić o „dobrą zmianę” wiceburmistrza. Doskonale, że Burmistrz zajmuje się „sprawami bieżącymi”, ale chyba nie tylko tego można oczekiwać od Obywatela Cieszyna Nr 1? CUW-y już krok od Cieszyna. Czy czas już szykować administracyjne zwolnienia? Kandydatów może być wielu.

A Macura - żałosny aparatczyk w komży. Wstyd i hańba na tych, co do Cieszyna zarazę pislamską sprowadzili.

Noooo Panie Scibut wieeeeelki szacun - kolega Pana Macierewicza kto by pomyslal no , no .To my ci mieli w Cieszynie szyche.

Panie Grobelny.
Nie ma Pan racji pisząc,że 40 latkowie nie zasłużenie biorą emerytury.Popatrz Pan co sie obecnie dzieje.Przyszła nowa ekipa i wymiata wszystkich szefów służb/w jakim są oni wieku?/Czy będąc przy zdrowych zmysłaCH chciałby Pan służyć przy takim kierownictwie resortów?Z wypowiedzi prasowych i nie tylko jasno wynika,że trzeba wyczyścić te służby ze wszystkich którzy negatywnie wypowiadali się o obecnej ekipie.Szuka się haków na poprzednich ministrów- gdzie to nas zaprowadzi.
Odchodzą ludzie w pełni sił fizycznych i umysłowych o doskonałym doświadczeniu zawodowym - dlaczego,bo ich się zmusza,a póżniej dziwi sie Pan,że tacy młodzi pobierają emerytury.Pan z MONU-u zapowiedział dalszą weryfikację kadr i najprawdopodobniej odejdzie dużo ludzi młodych,którzy napewno moglibu służyć jeszcze kilkanaście lat.
Przykra to rzeczywistość-jesteśmy bogatym państwem-skoro pozwalamy sobie na marnotrawstwo wyszkolonych ludzi dla który pozostaje tylko zasilenie służb ochroniarskich.

W każdej firmie prywatnej trwa nieustająca weryfikacja kadr i nikt z tego powodu nie płacze. Dlaczego wojskowe kadry mają być jak święte krowy - nietykalne od poczęcia?

Najwazniejsze zadanie MON to likwidacja emerytur mundurowych. Nie moze byc tak, ze zdrowi, silni 40-latkowie pobieraja wysokie emerytury przez 50 lat nie placac skladek. Trzeba to zawiesic i wyplacac po 65 roku zycia.

Obecny system emerytów mundurowych jest sprzeczny z konstytucja.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama