, piątek 19 lipca 2024
Cieszyn: Jan Potysz nowym radnym Rady Miejskiej
W wyborach z 2018 roku Jan Potysz w uzyskał kolejno największą liczbę głosów, nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu. fot: Archiwum prywatne Jana Potysza / Facebook.comDodaj do Facebook

Cieszyn: Jan Potysz nowym radnym Rady Miejskiej

ŁP
Podczas najbliższej, czwartkowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna ślubowanie radnego złoży Jan Potysz. Zastąpi on zmarłego miesiąc temu Czesława Banota. Decyzję w sprawie obsadzenia mandatu radnego podjął Komisarz Wyborczy, który poinformował, iż w wyborach z 2018 roku Jan Potysz uzyskał kolejno największą liczbę głosów w swoim okręgu wyborczym, nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu.

W ostatnich wyborach samorządowych Jan Potysz, podobnie jak Czesław Banot, ubiegał się o mandat radnego z listy nr 25 - Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Heroka. Ma 64 lata, a w swojej karierze zawodowej związany był m.in. z ZTG "Elektrometal", Fabryką Automatyki "Fach", Cieszyńską Rozgłośnią Miejsko-Zakładową, Domem Dziecka w Cieszynie oraz Domem Dziecka w Kończycach Wielkich. Zaangażowany w działania Hufca ZHP w Cieszynie, Chorągwi Bielskiej ZHP oraz Harcerskiego Kręgu Seniora "WATRA" przy Hufcu ZHP Ziemi Cieszyńskiej, a także chórów „AVE” w Krasnej, „LUTNIA” przy Parafii Marii Magdaleny w Cieszynie oraz Chóru Jubileuszowego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama