, piątek 2 czerwca 2023
Burmistrz Cieszyna woli samochody niż dzieci
Tak teraz wygląda wjazd na cieszyński Rynek. Samochody, samochody, samochody… fot: Wojciech TrzcionkaDodaj do Facebook

Burmistrz Cieszyna woli samochody niż dzieci

WOJCIECH TRZCIONKA
Burmistrz Cieszyna woli samochody niż dzieci

Historia pokazuje, że Rynek był już wielkim parkingiem. fot. ARC


Burmistrz Cieszyna woli samochody niż dzieci

Rynek w Cieszynie w latach 60. fot. ARC

Burmistrz Mieczysław Szczurek w kampanii wyborczej obiecywał budowę placów zabaw. Słowa nie dotrzymał. Zamiast nich na potęgę w Cieszynie wyrastają miejsca parkingowe. I to niekoniecznie tam, gdzie powinny, skąd z głową usuwali je poprzednicy Szczurka. Ze starówki.

Wiem, że w Cieszynie ciężko jest zaparkować samochód. Ale nic nie usprawiedliwia decyzji o wyznaczeniu miejsc parkingowych na Rynku, gdzie zamiast samochodów chętniej widziałbym turystów. Niestety, Cieszyn nigdy nie miał przemyślanej strategii turystycznej. I teraz to pokutuje.

Wjeżdżam na Rynek, do którego prowadzą mnie brązowe tabliczki "Zabytkowa starówka". I pierwsze co rzuca się w oczy, to niebieski znak "P", a wkoło niego, na płycie Rynku samochody. Co prawda tylko z jednej strony, ale od tego już tylko krok do zamalowania białymi pasami reszty placu. Tak zresztą już kiedyś Rynek wyglądał. Był jednym wielkim parkingiem, zatrzymywały się tu nawet autobusy, ale na szczęście w latach 90. urzędnicy mądrą decyzją wyplenili je z Rynku i ul. Głębokiej, stwarzając strefę dla spacerowiczów. Ich powrót, to najgłupsza decyzja w tym mieście od lat.

Na całym świecie samochody "wyrzuca się" ze starówek, przy tym usuwając nadmiar znaków drogowych szpecących przestrzeń publiczną. Ale nie w Cieszynie, gdzie jak widać burmistrz Szczurek lubi popatrzeć z okien Ratusza na wianuszek samochodów ustawionych w rządku pod Domem Narodowym.

Nie tego się po nim spodziewałem. W kampanii wyborczej Mieczysław Szczurek obiecywał budowę placów zabaw. Roztaczał nawet wizję umiejscowienia takiego placu na Rynku. Wybrał jednak miejsca parkingowe.

Całe szczęście o dzieciach myśli się jeszcze w Czeskim Cieszynie, gdzie place zabaw powstają jak grzyby po deszczu i w końcu jest gdzie pójść.

Tylko śmiesznie to czasem wygląda, gdy w piaskownicy w Parku Masaryka bawi się więcej dzieci z polskiego, niż z Czeskiego Cieszyna, i irytuje, gdy jakiś Czech zapyta: "A co, wy nie macie placów zabaw, np. na takim pięknym Wzgórzu Zamkowym?!".

A no nie mamy, bo nasz burmistrz woli wygodnie zaparkować, niż dać dzieciom miejsce do zabawy.

Komentarze: (60)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

[KOMENTARZ ZMODYFIKOWANY PRZEZ MODERATORA] Jak Cieszyniacy nie wezmą spraw w swoje ręce i GO nie wyp.......ą to doprowadzi to miasto do zupełnej izolacji od sąsiadujących miast.Zlikwidował PKS, PKP bo się nie opłacało ale nabija kasę KOLESIOM i sobie!!!!!!WON!!!!z takim włodarzem !!!i jemu podobnymi aktualnymi sługusami,wtedy URATUJECIE tą kolebkę ŚLĄSKOŚCI

Czas pozytywnie weryfikuje decyzję o przywróceniuu miejsc parkingowych na rynku.
Panie burmistrzu, dzęekujemy i prosimy o wiecej.

Parkingi na Rynku to jedna wielka głupota. Nasze władze albo nie podejmują decyzji albo podejmują takie, które je ośmieszają!!! Władza bez pojęcia, we wszystkich miastach się wyłącza ruch samochodowy a u nas się go jeszcze wspomaga. Tylko niestety Cieszyn pod kontem wielu kwestii odbiega od innych miast. Ale jaka władza takie miasto!!! Może zamiast przesiadywać na piwie w knajpkach powinien pomyśleć nad podejmowanymi decyzjami...

Wstyd !! A mielismy taki ładny rynek :( Trzeba ukarać za to burmistrza przy nastepnych wyborach !!!

I bardzo dobra decyzja! Ogromny, szary , smetny , pusty rynek wreszcie może sie trochę ożywi. W ogóle życie w Cieszynie zamiera - brak PKP, PKS - tym sie zajmijcie i o tym piszcie , bo to jest prawdziwy problem i skandal.

Cholera, patrzę czasami na ten rynek on line i widzę wielką szarą plamę, ludzi jak na lekarstwo. Nawet w lecie nie wiele osób siedzi na tych niewygodnych ławeczkach bo o wiele wygodniej i przyjemniej w ogródkach pod arkadami. Nie wiem o co tyle szumu? O to, że ułatwiono ludziom życie? Może ktoś weźmie pod uwagę to, że Cieszyn to miasto ludzi w podeszłym wieku bo młodzi wyemigrowali za pracą. Trzeba było protestować jak rozkradali Celmę , Termikę i Polwid a nie teraz bronić placu defilad dla gołębi. Parę razy do roku imprezka na rynku a wtedy i tak dojazd jest zamknięty, więc nie wiem co Wam ten parking przeszkadza? O jakich spalinach mówicie?
ktoś przyjeżdża, stawia samochód i dalej idzie na piechotę - przecież nikt nie zostawia samochodu na parkingu na chodzie. Wam się już całkiem popierniczyło w tych główkach, jesteście jak ten pies ogrodnika - sam nie weźmie ale drugiemu nie da.
Nie ważne, czy ktoś coś zrobił z myślą o innych - ważne, ze coś zrobił i że trzeba koniecznie to oprotestować. A jeszcze pewnie najwięcej wrzeszczą Ci, co tu mają najmniej do powiedzenia, np.: Ci co mieszkają w akademikach i za parę lat nawet ślad tu po nich nie zostanie.

Panie Szczurek
Ludzie pana wybrali na to stanowisko a teraz Ci sami ludzie pana proszą o bardzo słuszna rzecz.Zlikwiduj ten dziesięcio samochodowy parking z tak pięknego Rynku, ja tez Cię o to proszę jako dawna mieszkanka Cieszyna do którego kiedy tylko moge z przyjemnością powracam.

Cieszyn należy wyłączać z ruchu. Zakałą miasta są kopcące autobusy, rozpychające się w wąskich uliczkach, rozwożące młodzież do szkół. A niektóre nowe miejsca parkingowe wołają o pomstę do nieba.

Głupota !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

co za debilizm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co jest wizytówka cieszyna ? dupa samochodu i tyle !!!

brawo - piękny widok.

Okropny pomysł, przez taki parking niszczy się całkowicie klimat rynku i w ogóle śródmieścia, koszmarnie to wygląda.

Do Centrum jeżdżę zawsze samochodem, ale parking na Naszym pięknym Rynku, to przegięcie!!! NIE DLA PARKINGU NA RYNKU!!!

Jeżeli chodzi o parkingi to pozwolę sobie przypomnieć mój wpis dotyczący straży miejskiej >>>>

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad sensownością istnienia Straży Miejskiej w Cieszynie.

Straż Miejska kosztuje dzisiaj budżet miasta około 1,5 mln rocznie. Spróbujmy ocenić ile ta jednostka kosztowała nas od początku jej istnienia - a więc od 1991 roku. Załóżmy wariant konserwatywny obliczeń - tak aby nie być posądzonym o demonizowanie wysokich kosztów funkcjonowania straży. Załóżmy, że w 1991 roku straż kosztowała podatników 550 tys PLN i z każdym rokiem kosztowała o 5% więcej - tak aby w 2012 roku koszt dobił do wspomnianych 1,5 mln rocznie. Jest to bezpieczne założenie ponieważ np. w 2008 roku straż kosztowała 1,4 mln podczas gdy w tym modelu zakładam, że kosztowała 1,26 mln.

I teraz obliczmy ile pieniędzy w takim modelu wydaliśmy na cieszyńską straż w ciągu 21 lat. Mi wychodzi liczba 21 milionów złotych. No dobrze - uznajmy, że to wciąż za dużo. Weźmy z tego tylko 70% - przyjmijmy, że straż miejska od początku istnienia kosztowała podatników 14 milionów złotych.

A teraz zastanówmy się, czy gdyby przez te 21 lat nie było straży miejskiej - Cieszyn przypominałby migawki z filmu "Życzenie Śmierci" - czyli na ulicach panowałaby kompletna anarchia a mieszkańcy musieliby organizować się w uzbrojone patrole. Ja twierdzę, że byłby tylko troszeczkę większy bałagan. Owszem - samochody byłyby źle parkowane, któryś z sąsiadów paliłby w swoim ogrodzie trawę a jakiś dzieciak urywałby się na wagary i czułby się bezkarny. Ale tylko takie koszty społeczne przychodzą mi na myśl gdy myślę o Cieszynie bez miejskich strażników.

Teraz wróćmy do kwoty 14 milionów złotych. Czy nie lepiej było gromadzić te pieniądze i przeznaczyć je dzisiaj na jeden a może dwa poziomowe parkingi? Wtedy nikt nie musiałby w centrum wystawiać mandatów za złe parkowanie bo ludzie PO PROSTU mogliby parkować legalnie - bez łamania prawa.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Zamiast posiadać te parkingi - jako społeczeństwo - zdecydowaliśmy, że wolimy być karani mandatami za to, że nie mamy gdzie zaparkować samochodu. Czyż nie jest to absurd?

I dlatego jestem całym sercem za likwidacją straży miejskich. Lepiej stworzyć ludziom szansę do legalnego parkowania samochodu niż karać ich za to - że tej szansy się im nie stworzyło.

Od innych zadań - jest policja.

Skandal jakich mało. W większości miast ogranicza się ruch w ścisłym centrum, tworzone są specjalne strefy tylko dla mieszkańców. szkoda, że teraz wchodząc na Rynek najpierw widzi się ten absurd a dopiero potem zauważa piękną starówkę. Pomysł idiotyczny. Jeśli w Ratuszu tego nie zmienią, to muszą brać pod uwagę, że zostaną wymienieni w następnej kadencji. Mam nadzieję, że do tego czasu nie wymyślą, jeszcze bardziej bezmyślnych rzeczy.

Proponuję zrobić w niedzielę na rynku masówkę tak żeby wszyscy widzieli że nie tak łatwo będzie im rozwalić nasze miasto swoimi głupimi poczynaniami. Zmuśmy radę i burmistrzów aby oddali stare miasto ludziom .... WALCZMY O CAŁKOWITY ZAKAZ RUCHU W CENTRUM MIASTA..... ;LUDZIE ZRÓBMY COŚ ZANIM NAS PRZEJEDZIE URZĘDNICZA GŁUPOTA, A NA SPACER BĘDZIEMY MUSIELI CHODZIĆ PO PARKINGACH WDYCHAJĄC ŚMIERDZĄCE SPALINY.... A WIĘC W NIEDZIELĘ MASOWE SPOTKANIE NA RYNKU PODAJCIE DALEJ A NA PEWNO SIĘ UDA.....

Mnie się podoba ten pomysł , zawsze je kaj stanąć jak idę do Banku albo do fryzjera ! fajnie.

Doczekaliśmy się początku końca Miasta. Nieudolny burmistrz otoczony sforą zastępców, po raz kolejny pokazał swoją arogancję, nie potrafi wybudować wielopoziomowego parkingu np pod browarem więc zabiera kolejne miejsca publiczne dla kilku leniwych "boroków" którym najlepiej udostępnić chodniki, żeby nie musieli zbyt wielu kroków robić.... Teraz straż miejska w 2 osobowych patrolach pod komendą skazanego za jazdę po pijanemu komendanta będą chodzić i sprawdzać karteczki zamiast dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.... Gratulacje panie Szczurek .... Zamiast przestrzeni publicznej mamy Dom publiczny na rynku i prostytutki zamiast radnych i pracowników RAtusza...

Za takie słowa - obrażające pracowników samorządowych to pan prokurator powinie się panem zająć!!!

Skandal! Wszyscy narzekali na Ficka a ten nowy to dopiero ośmieszy Cieszyn. Przejrzyjcie na oczy kochani wyborcy. To karierowicz bez żadnej koncepcji na to miasto.

Zróbmy coś z tym! Udało się zmusić Tuska do przyznania do błędu (ACTA) to uda się z Burmistrzem! Panie Szczurek - apelujemy do Pana (ja i znajomi): proszę przyznać się do błędu, proszę usunąć te miejsca parkingowe!!!

W 100% popieram opinię Pana Wojtka! W centrum miejsc przybywa zamiast ubywać! Jak ten rynek wygląda teraz?? Od Matejki same samochody widać! Skandal! Trzeba coś z tym zrobić. Może jakaś akcja - PROTEST - pod tytułem: Nie dla parkingu na rynku! (pewnie ktoś wymyśli zdecydowanie lepszą nazwę). Można na Facebooka wrzucić! Zrobić protest pod Ratuszem itd.. To jest skandal!! Pewnie 90% Cieszyniaków jest tego zdania! Dla kilku miejsc tak oszpecono piękny rynek!

SKANDAL! STAN NASZEGO MIASTA JEST TRAGICZNY, ZAROWNO POD WZGLEDEM STANU DROG, ROZWOJU MIEJSC PRACY (TU WLASCIWIE BRAK JAKIEGOKOLWIEK ROZWOJU) ORAZ ESTETYKI - REKLAMY, BANERY, BILLBOARDY NA KAMIENICACH I KAZDEJ WOLNEJ PRZESTRZENI... GRATULUJE PANIE SZCZUREK PARKINGU NA PLYCIE ZABYTKOWEGO RYNKU!

Wstyd i wiocha! Cofacie się do PRL-u?! dla tych 8 aut psujecie wizerunek rynku, więc i miasta!? Już niczym ładnym nie potraficie przyciągnąć turystów, Cieszyńska Wenecja zapuszczona i śmierdząca, to jeszcze Rynek psujecie?
Burmistrz człowiek bez charakteru, ciepłe kluchy i ostatnia kadencja.

Beznadziejny pomysł, ale dalej twierdzę że farba i pędzel niewiele kosztują i tak parkingi można tworzyć w nieskończoność. Czekam na 2 rząd parkowania przy 3 Maja. Będzie super. Z uwagi na zakorkowanie obu stron jezdni ruch pojazdów ustanie zupełnie z przyczyn oczywistych. A więc zamiast rugować samochody ze śródmieścia wpuście ich jak najwięcej a powstanie samoistna strefa bezruchu! A tak poważnie samochody na Rynku= Totalna Porażka.

Sam fakt widać to po komentarzach ile osób jest oburzonych tą sytuacją. Miasto nie pytało nas o zgodę tylko zrobiło sobie z rynku swój plac.

Dobry pomysł, lubicie tylko narzekać . Należy podnieść opłaty- pierwsze 30 min - 1 zł, następne - 3 zł, druga godz - 5zł.
Jeżeli ktoś chce dłużej parkować zapraszamy na bezpłatne parkingi oddalone od centrum. Należy faworyzować krótkie parkowania, dzięki temu sklepy i będą mogły funkcjonować , w przeciwnym wypadku potencjalni klienci pojada do dużych sklepów posiadających parkingi. Kilkanaście samochodów nie popsuje wizerunku rynku.

Bzdura! Sklepy w okolicy rynku to nie hipermarkety, żeby trzeba było pełny wózek od razu do bagażnika zapakować. Oszpecenie centrum na pewno nie sprzyja ani turystyce, ani handlowi.

Zrozumiałbym jeszcze jakby zrobić parę (4-5) miejsc przy PZU bo wiadomo że czasem trzeba tam zawieść starsza osobę, czy na pocztę podrzucić cięższą paczkę. Kilka (4-5) można by zrobić przy ogródkach na rogu przy ING i ewentualnie wzdłuż ogródków. Ale takie ustawienie miejsc to porażka na MAXA. Ochydztwo wymalowane na bruku plus samochody zasłaniające od strony Matejki rynek - mający być wizytówką miasta - Ktoś nie pomyślał - chyba w tym wypadku Burmistrz Szczurek skoro zgodził się na tak złe rozwiązanie. Ktoś z wpadł na ten pomysł
A Burmistrz swoimi decyzjami albo genialnymi pomysłami radnych coraz bardziej skazuje się na to że przy następnych wyborach pożegna się ze stanowiskiem...Nie tędy droga!

PARKING NA RYNKU W CIESZYNIE TO SKANDAL

W Ustroniu kiedyś zlikwidowano PKS z rynku aby była wolna płyta dla mieszkańców a tutaj?. Może jeszcze pętlę autobusową bo Cieszyn jest tak duży że wszędzie jest tak daleko iż bez 4 kółek nic nie zrobisz. Wiedeń, czy inne miasta walczą z tym problemem a nie że tam sobie jeżdżą i my też musimy iść w tym kierunku. W Krakowie, Wrocławiu,Gdańsku, Zamościu czy Warszawie na rynku nie ma parkingów i są z tego dumni i zadowoleni. Turyści nie muszą się rozglądać wokół siebie aby nikt im po szłapach nie przejechał.

To co wyprawia władza w naszych miastach woła o pomstę do nieba. W CIESZYNIE parking na rynku, tchórzliwość burmistrza Szczurka a propos przedszkoli, w SKOCZOWIE 13 tysi na prezentację w power poincie, 10 tysi na nikomu niepotrzebny system parkingowy. W USTRONIU nie dla orlika, sportu. W zamian pomnik za 70 tys, kupno działki od kolegi radnej 500 tysi i i nowy samochód służbowy za 65 tysi. GDZIE TO WSZYSTKO ZMIERZA?!

Szczurkowi i Swakoniowi nie chce sie chodzic do ratusza za daleko, wiec zrobili sobie parking

Jak ktoś tam 'mądrze' komentuje, że w dużych miastach europy auta jeżdżą po centrum to w Cn też mogą. Cholera we wszystkich większych miastach mądrzy ludzie pracują nad tym żeby scalić stare miasto, ograniczyć ruch aut czy tramwajów, zachęcić ludzi do przebywania w tych obszarach i korzystania z atrakcji a tu... . Dawno nie byłam w Cn i aż mnie krew zalewa jak to widzę. Najpierw spisują niewinnych studentów za odpoczywanie na kocu na rynku a teraz to! Proszę się natychmiast z tego wycofać!

Dla tych których myślenie boli to w demokracji nie decyduje jedna osoba..

Może spróbujcie się dowiedzieć kto jak głosował a potem szukajcie se skandalu i winnego a raczej winnych takiej decyzji.
Nie sztuką jest Anonimowo pociskac komus za cos o czym pojecia sie nie ma..

parking na plycie rynku miedzy pieknym hygrantem...patologia ze strony burmistrza,ze podjął taką decyzje....szok i rozczarowanie.Myślałem,ze to inaczej bedzie wyglądać!

nie sądzę, aby takie pomysły jak parking na rynku czy wzdłuż ulicy Korfantego (pomiędzy światłami a Kochanowskiego) rozwiązały problem parkowania w mieście. Niestety pokutuje tu brak pomysłu na rozwiąznie tego problemu w skali ścisłego centrum i szerzej - w skali całego miasta. Póki nie będzie opracowanej kompleksowej organizacji ruchu w mieście to będziemy mieli do czynienia z półśrodkami o wątpliwej przydatności dla funkcjonowania układu komunikacyjnego.

Krytykanci oraz stronniczy Trzcionka, pomyślcie trochę ,
Cieszyn przez głupie zakazy umiera.
Jeżdzicie trochę po Europie i nie widzicie, że w takich Atenach .Paryżu czy Rzymie ruch samochodowy się jednak odbywa,
Oczywiście zapomniałem o Wiedniu, dlaczego tam samochody mogą jeżdzić i parkować a na takim zadupiu jak Cieszyn nie.Porównanie
Cieszyna do w/w miast je obraża , ale niech będzie.
Bo przecież stelocy to ludzie , którym przeszkadzają ogródki na rynku, festyny, wszelkie imprezy po 22,
Najlepiej gdyby zamknąć to miasteczko i ogrodzić kołtuńskim cieszyńskim płotem.
Nie chcę być złym prorokiem . ale za 20 max 30lat Cieszyn będzie totalnym zadupiem.

HURA!!!!. Ja też pojadę na rynek samochodem bo może dla mnie też się znajdzie miejsce na parkingu. Przecież taka okazja prowokuje i powoduje zakorkowanie centrum. Ludzie!!! węgla na ul. Głęboką nie można przywieść bo jest zakaz jazdy bez zezwolenia. Na rynku nie można rozłożyć kocyka i siedzieć na płycie bo Straż Miejska daje mandaty za czyn nie przyzwoity a tu samochody na rynku?. A kto pytał mieszkańców o zgodę psucia wizerunku miasta. Kierowcom pasuje parking ale tym co się nie podoba jest o wiele wiele więcej. HAŃBA!!!!.

Czytam i oczom nie wierze. Parking na rynku.
Oj burmistrz ma u mnie minus.

Co do ozywienia na rynku i parkingu to moze wlodarzy zainspiruje to: to bylem w zeszlym roku w Chorwacji i przy deptaku w jednym z miasteczek byl parking na ok 10 samochodow. o godzinie 19 przyjechala laweta i wszystkie odtranspotowala, Okazalo sie ze parking jest tylko do 19. Jakie byloby ozywienie i widowisko gdy podnoszono kolejne samochody. gdyby cos takiego zrobic wC ieszynie to nie trzeba by zadnego festiwalu Nowe Horyzonty czy czegos w tym rodzaju.

Skandal! Jak zobaczyłam to zdjęcie, myślałam, że śnię.
Wycofajcie się z tego! dla 10 samochodów zrobić coś takiego! To starówka, jedyne zadbane miejsce w Cieszynie prócz Wzgórza Zamkowego!
Jak możecie robić coś tak szpetnego!

takie irracjonalne i absurdalne pomysły budzą tylko niepokój co do kolejnych decyzji podejmowanych przez władze miasta

Zamiast usuwać ruch z centrum, dopakowuje się rynek samochodami. Jest to ochydne i skandaliczne. Nie tędy droga!!! My Polacy jesteśmy 50 lat za Europą zachodnią...

Po co place zabaw?- Tusk powiedział? - dzieci nie trzeba.

Cieszyn to skansen miasta lat 70tych, Krzywe chodniki, czarny chodnik to błotnik, auta na rynku największą atrakcją światowej turystyki bo kult samochodu stawia się nad wszytko. W Londynie wjazd do centrum jest tak drogi że się odechciewa i idzie się na piechotę albo jedzie miejskim autobusem, a tu lenie śmierdzące jeżdżą na zakupy pod drzwi od sklepu. Ja po mieście chodzę tylko na piechotę i żyję. Widać innym nogi by odpadły.

Taki ogromny plac i pusty? To wbrew ekonomi i logice, stojąc na środku można dostać lęku przestrzeni.

Nie dla parkingu na rynku! Auta kierować pod browar tam jest wystarczająco duży parking na nadmiar aut, a przecież do rynku nie jest daleko.

Zgadzam sie,że w Cieszynie brakuje miejsc do zabaw dla dzieci..Jednak pomysł z nowymi miejscami parkingowymi jest uzasadniony.Panie Burmistrzu proszę przyjrzeć się parkingowi na ul. Michejdy,to SKANDAL by za taki dziurawy plac pobierać opłaty!!!

Pomysł jest świetny i ożywia miasto, a wiecznych malkontentów i narzekaczy cieszyńskich nigdy nie brakowało i nie zabraknie - to jedno w tym mieście się niestety nigdy nie zmieni! Widać, sami nie mają się czym zająć i wiecznie krytykują!

"Bo najważniejsza jest moja wygoda"?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama