, sobota 4 luty 2023
Brągiel: Przegrałem przez plotki
- To, że nie zostałem burmistrzem nie znaczy, że nie będę działał na rzecz Wisły - powiedział Paweł Brągiel. fot. Katarzyna Koczwara fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Brągiel: Przegrałem przez plotki

KK
- W pewnym momencie musiałem dementować wszystkie informacje, włącznie z tą, że nie jestem „wielbłądem” - mówi Gazeciecodziennej.pl Paweł Brągiel, który w II turze przegrał wybory na burmistrza Wisły.
Co będzie pan teraz robił?
- Nic się generalnie nie zmieniło. Nadal jestem zaangażowany w rozwój naszego miasta. To, że nie zostałem burmistrzem, nie znaczy, że nie chcę, czy nie będę działał na rzecz Wisły. Platformą do działania jest stowarzyszenie (Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły "Imko Wisełka" - przyp. red.). Deklaruję ze swojej strony pomoc. Mam pewną wiedzę, doświadczenie, możliwości działania. Oddaję się do dyspozycji. Wydaje mi się, że dobrze byłoby spotkać się z przedstawicielami wszystkich komitetów wyborczych, którzy tworzą teraz radę. Żeby te 4 lata były dobrze spożytkowane, aby działać wspólnie dla naszego miasta. Mam też pewne propozycje spoza Wisły. Nie uważam, żeby mój wynik był porażką w kampanii, w której moje zalety były odwracane i przedstawiane jako wady. W pewnym momencie musiałem dementować wszystkie informacje, włącznie z tymi, że nie jestem “wielbłądem”.

Jest szansa na współpracę z powiatem w roli eksperta?
- Nie uważam się za eksperta, ale osobę, która przez ostatnie 4 lata podziałała trochę w powiecie. Która zna pewne mechanizmy. Wydaje mi się, że jestem na bieżąco z wieloma sprawami w mieście, sytuacją finansową, wiem o zaplanowanych inwestycjach i podjętych w ich temacie działaniach. Znam specyfikę branży turystycznej. Jestem zorientowany w możliwościach Strategii Promocji i Rozwoju Turystyki, mam wiedzę dotyczącą współpracy z powiatem. Jestem po pewnych rozmowach z byłym marszałkiem Śmigielskim, rozmawiałem z obecnym marszałkiem Matusiewiczem.

Zrobił pan bilans kampanii? Co poza pomówieniami wpłynęło na wynik II tury?
- Moim zdaniem wiślanie są niedoinformowani. Przyczyniły się też do tego plotki, a w szczególności przypisywanie mi wypowiedzi na portalu Ateista.pl. Myślę, że na wynik wpływ miało również nie wybranie pana Tomasza Bujoka na przewodniczącego rady.

Większość w radzie stanowią radni z pana komitetu wyborczego. Będą współpracować z nowym burmistrzem?
- Radni działają samodzielnie, nie mam na nich wpływu. Pytanie, czy nowy burmistrz dojdzie do porozumienia z tymi, którzy są większością? Na pewno będzie pewien problem, ponieważ ci radni mają swój program działania, który nie jest programem pana Jana Poloczka. Wszyscy chcą działać dla dobra mieszkańców, ale jest kwestia pewnych przeciwstawnych punktów - np. sprawa podatku śmieciowego. Ja liczę na współpracę i będę do niej wszystkie strony zachęcał.

Będzie pan znów kandydował na urząd burmistrza?
- Nie wiem, różne rzeczy mogą się w tym czasie wydarzyć.

Rozmawiała: KATARZYNA KOCZWARA
Komentarze: (42)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

O co chodzi z tymi plotkami? ;p

przegrac tez trzeba potrafic. Po tym poznaje sie klase czlowieka.Braglowi klasy brakuje.

guziec a dlaczego? moim zdaniem ją ma, świat mu się nie zawalił, plany ma, nie zaszywa się w domu i nie okopuje

A JUŻ ROZBAWIŁO MNIE TO ŻE NA PRZEGRANĄ MIAŁ WPŁYW Pan Bujok On ma duże poparcie w społeczeństwie ale chyba nie aż tak :-)

Plotki to kampania p. Poloczka

Brągiel to karierowicz dobrze że go pogonili

ale młody katolik nie będzie burmistrzem w wiśle.

konserwatywna Wisła

raczej dużo ... !

mógłbyś czapkami wyborców przykryć bruklika...?

Wiślanie swój rozum mają, ale była to intensywna gra wyborcza i tyle ...

Rada niech się postara i przewodniczący ...?

Dajcie Pawełkowi jakiś zarząd, radę nadzorczą albo „cóśkolwiek”. On jest taki przystojny…
Byle by nas nie opuścił i nie uciekł do Gliwic, gdzie do dzisiaj za nim tęsknimy!!!

Wysłany: 2010-12-05, 23:00 gratulacje

--------------------------------------------------------------------------------

W II turze wygrał Jan Poloczek składam gratulację i życzeń powodzenia w najbliższej kadencji. Dziękuję wszystkim wyborcom za udział w głosowaniu. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali w kampanii. Ze swojej strony deklaruję pomoc i wsparcie dla Naszego miasta.

Paweł Brągiel

43 % do 57 % nie wie jest dużą różnicą, 4 lata temu Poloczek miał 33 %

Przed wyborami na tym forum zapytalem czyp.B gdzies pracuje lub z czego zyje!? na ok 20 wypowiedzi NIKT mi nie odpowiedzial. !!
CO TO ZNACZY???

Ja myślę, że p. Paweł już ma posadkę cieplutką, tylko kolega z powiatu musi to przyklepac. Stawiam na to, że Gluza bedzie chciał go przemycic na wicestarostę. Przecież brakuje w obecnym składzie rady tak dobrych specjalistów jak Brągiel. Któż się może równac z jego 4-letnim doswiadczeniem pracy w powiecie...

Czemu nie ma wywiadu z wygranym?

zagugluj: rodzinna historia prezydentowej w aktach

Pan Paweł Brągiel nie zginie ma poparcie Premiera Tuska, jest w Platformie, teraz tylko jeden problem pozostał albo fotel wicestarosty powiatowego ale tu były radny wojewódzki aż czeka na to ciepłe stanowisko.Nie martwcie sie o Pawełka on jest lojalny dla Platformy i napewno nie dadzą mu zginąć.Jedynie ten niesmak,że tak przerżnął z Poloczkiem.Zapomniał,że walczy z celnikiem i byłym burmistrzem.

mam niesmak,że kryzys ludzie coraz to większą biedę biją a tu radni powiatowi rozpoczeli swoje rządy od podwyżki wynagrodzenia starosty.Czyli nic się nie zmieniło ci co kasę brali biorą wyższą.Zamiast rozpocząć od kalendarza realizacji przedwyborczych zadań i pokazania społeczeństwu,że to co mówili traktują poważnie ale jak stare przysłowie mówi punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia.

Co to jest Bruklik.....? Bruclik - Kamizelka bez rękawów koloru czerwieni makowej, szafiru lub czarna z rzędem dziurek i guzików oraz dwoma rzędami ozdobnych "chwościków" (za Wikipedią)

Guziec masz rację po tym poznajemy czowieka, czy umie się zachować! Panu B. widocznie brak klasy! Plotki?? Nie trzeba plotek aby się "wygłupić", ośmieszyć. Jak nie jesteś stela to nie udowej chłopie! L;epiej wyjdziesz na tym jak będziesz miał konkretny program wyborczy.

Panie Brągiel - w każdym żarcie i w każdej plotce JEST TROCHĘ PRAWDY !!!

niech zajrzy do arsenału, wpierw na wiwat wytoczy działa i działa... Brągiela ideologia i pragmatyka prywatności, cała...

Ale przerżnął z kolesiem w kubrczaku... he he he

Pan Brągiel powiedział pani redaktor : "Oddaję się do dyspozycji " . Już wiesz z czego żyje ?!

pierwsze co zrobił to se poszeł do gazety sie wypłakać. Kapke honoru. Jak zech przegroł to sie nie wymowióm na plotki, innych dookoła. Widocznie nie byłech taki dobry jak mi sie wydowało bo mnie nie wybrali. Ludzi ta władza to jednak deprawuje

Wiśle potrzebny jest dobry menadżer, człowiek z pomysłami i wizją rozwoju Wisły, nie z starego systemu komunistycznego, uwikłany w stare układy rodzinne.
Takim człowiekiem jest Paweł chodź czasami myślę że jest za bardzo naiwny w swoim myśleniu i ufaniu ludziom, którzy właśnie przez plotki rozpuszczane po Wiśle przed II turą spowodowali że przegrał. No cóż tak się stało musimy to uszanować poczekamy 4 lata i zobaczymy czy wybrany Burmistrz coś dla Wisły i jej mieszkańców zrobi, oby mu się udało.

No pewnie, Paweł super hiper, Paweł uber alles, Paweł, Paweł, Paweł. O jakich starych układach rodzinnych mówisz? O jakim układzie komunistycznym? Masz jakies konkrety? Podziel się

Nie przejmuj się Paul, dr prof,Karol zrobi Cię
v-ce starostą , on lubi takich chłopców,

to będzie dobre rozwiązanie dla Wisły...?
Inne

A tam bez sensu ten wywiad, nie umie przegrywać... i jeszcze to straszenie wiekszościa w radzie.... chyba bedzie nawoływał radnych swojego urgupowania do negowania decyzji nowego burmistrza... cos mi to tak wyglada

Widać, że Paweł już nie jest na wznoszącej, się fali, gdyż, kto żyw w niego wali! Ale ze mnie poeta... Trochę mi go żal, choć wcześniej, gdy szybował w obłokach, ja krytykowałem. Dzisiaj twierdzę, że dla Wisły dobrze się stało, że to nie on. Pewnie wielu ma rację, że koledzy nie dadzą mu zginąć, ale czy to coś złego? Były przecież przykłady niszczenia swoich i nie zauważyłem, aby lud ich bronił. Łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

baby dont cry

Wiślanie dziwnie postąpili w czasie wyborów: wymienili prawie całą radę gminy (14 z 15) a wrócili do "starego" burmistrza, któremu 4 lata temu podziękowali. Tłumaczę to tym że do 2 tury poszli nie ci sami wiślanie co do 1 ;-)

a ja tam tyle co miałem do czynienia z tym panem Brągielem, to już przynajmniej wiem, że to osoba nieprzyjemna i arogancka. Pewnym siebie trzeba byc, ale jak się myśli, ze się jest na państwowej posadzce to można ludzi traktować z góry, to potem przychodzi rozczarowanie

kto mi wyjaśni, bo nie jestem wiślaninem, co się aż tak poprawiło w wizerunku Poloczka, przez te 4 lata.
Wtedy przegrał i to chyba w I turze, a teraz... Kompletnie nie rozumiem, czy to byli ci sami wyborcy?

Wiśloki, podzienkujcie PónBóczkowi , że mocie z chłopa z tela , przynajmij wiecie co w nim siedzi , niż fałszywca intryganta i karierowicza z Gliwic . Dość sie narozrabioł w Radzie Powiatu .

Ładnom buzinke mo, a jakosi żodno dziołcha go nie chce. Chyba skuli charakteru.

Ciekawe jak sobie wyobrazał P.BRĘGIEL PODATEK ŚMIECIOWY ,A KTO W ZIMĘ ODBIERZE3 SMIECI Z GROŃIA?JAK NIEMA DOJAZDU

Panie Brągiel jest takie porzekadło: "jak nie umie gówniorz pływać to godze, że woda rzodko"
Z Jonkiem Poloczkiem nikt nie wygro i tyle.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama