, piątek 29 września 2023
4 listopada wybiorą nowego starostę? Kto zastąpi Gluzę?
4 listopada zobaczymy, czy starostą zostanie kandydat Platformy Obywatelskiej - Jerzy Nogowczyk. fot. Maciej Kłek fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

4 listopada wybiorą nowego starostę? Kto zastąpi Gluzę?

KATARZYNA KOCZWARA
Czesław Gluza zrezygnował już z mandatu radnego powiatowego i został odwołany z funkcji starosty. Jego rezygnacja jest równoznaczna z przyjęciem rezygnacji całego zarządu. - Wszystko robimy z należytym rozmysłem i spokojem - tłumaczył brak woli wybrania od razu nowego zarządu Marcin Ślęk.
25 października, podczas ostatniej sesji rady powiatu, wraz z przyjęciem rezygnacji Czesława Gluzy z funkcji starosty i radnego powiatowego, odwołany został cały zarząd. - Zgodnie z prawem, do czasu wybrania nowego starosty i zarządu, odwołany starosta i zarząd pełnią swoje obowiązki. Rada powiatu ma 3 miesiące na dokonanie nowych wyborów - tłumaczył Stanisław Kubicius, przewodniczący rady powiatu.

Opozycja miała nadzieję, że nowy starosta i zarząd wybrani zostaną podczas październikowej sesji. - Ten przepis (3 miesiące na wybór nowego starosty i zarządu - przyp. red.) budzi wiele kwestii spornych. Można ich było uniknąć dokonując od razu wyboru zarządu. Kto odpowiada, za taki bieg sprawy - pytał Ludwik Kuboszek radny z ramienia Cieszyńskiej Inicjatywy Samorządowej. - Mamy świadomość, że ten ruch leży po stronie koalicji. Nie będziemy się wygłupiać z wnioskiem, który i tak koalicja odrzuci.

Marcin Ślęk uspokajał: - Wszystko robimy z należytym rozmysłem i spokojem.

Nadzwyczajną sesję rady powiatu, podczas której wybrani zostaną nowy zarząd i starosta, zaplanowano na 4 listopada. Kandydatem Platformy Obywatelskiej będzie Jerzy Nogowczyk.
Komentarze: (30)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Budujemy mosty dla pana starosty wszyscy partię popieramy a jednego ustawiamy. ( w zamian za to niczego nie oczekujemy od niego)

szalom

kto porusza pionkami? szachista

"Polityk to świnia, cham, złodziej, obłudnik i ... no, uczciwi ludzie do polityki nie idą" - ty, sądząc po wpisie, jesteś sfrustrowanym matołkiem. Cha ci w de i kawałek szkła, i z Panem Bogiem.

Pokorne ciele dwie matki ssie. Tak gadali, bo tak bywało, tak jest i się nie zmienii. Panie Wałęsa czy warto było skakać bez płot?

Wiadomo, że Nogowczyk, chłopy se to dawno poukładały

Marcin, Rafał, Piotr - informuję celem jawności i transparentności - Marcin Ślęk

Dla byłego już starosty nie liczy sie stanowisko lecz FORSA jaką zwinie do kapsy. Ludzie pokroju jego tylko liczą ile na tym zarobie?????

Skoro Szczurek jest burmistrzem, to czemu jakiś kierownik gs nie może być starostą?

Wyborcy Cz.G. z samorządowych i do Sejmu to mniej więcej ci sami ludzie, więc nie czują się oszukani. Dla nich nie liczą się (nie)spełnione obietnice, tylko PARTIA. To dotyczy zresztą większości w ogóle wyborców.

Wszystko wskazuje na to, że starostą zostanie kierownik GS-u w Wiśle. "Były" go namaścił bo ten stołek MUSI zostać w rękach ewangelików. Bez względu na doświadczenie (a raczej jego brak) następcy. A Ślęk i Pilch ... zadowoleni - będą głosować jak im partia każe. Nie dociera do nich, że osiągneli maksa i więcej NIGDY nie dostaną. Wyżej nie podskoczą. A co do opozycji - powinni rozważyć czy w ogóle przychodzić na sesję wyborczą. Nie mają żadnych możliwości swoimi głosami na cokolwiek wpłynąć więc powinni zostać w domach. Niech się koalicja sama "tłucze". Po co legitymizować coś od czego koalicja odsunęła opozycję i nawet jak nie ma racji to zasłania się arytmetyką. Powtarzam: ZOSTAŃCIE W DOMACH - wtedy dacie mocny sygnał.

Polityk to świnia, cham, złodziej, obłudnik i ... no, uczciwi ludzie do polityki nie idą

Jak się ma parcie to nikt i nic nie może zatrzymać Starosty... Po prostu ma silne zaplecze i rozdaje karty. Smieszy mnie tylko fakt bezsilności poszczególnych kół PO a zwłaszcza z cieszyna. Powiat cieszyński a starosta z Wisły, a członkowie z Zebrzydowic.... Wspominacie o karolu wenglarzym, może to i on rozdaje karty (tego nie wiem) ale jednego nie można mu odmówić zęby na polityce już zjadł (począwszy od PRL-u). Życze powodzenia wszystkim a nowo wybranym posłom i senatorowi dużo ale to naprawdę dużo dobrych pomysłów i zapału w Warszawie.

Kim jest pan Nogowczyk. Czy ktoś wie, czym się zajmuje.

co by nie powiedzieć to Gluza ma niesamowitą siłę! Wskazuje na swojego następcę szeregowego radnego , bez jakiegokolwiek doświadczenia w pracy samorządowej, a Rada Powiatu posłusznie wybierze go na stanowisko. Wcześniej Gluza pokazał Kopciowi i Olbrychtowi gdzie jest ich miejsce w szeregu , a oni posłusznie odsunęli się na drugi plan i pogodzli się z tym ,z tym ,że nie mają nic do gadania.

Gluzie ciężko się rozstać ze stanowiskiem starosty...Może dopiero teraz dotarło do niego,że w Warszawie będzie nic nie znaczącym posłem, którego zadaniem jest karne wypełnianie rozkazów wielkiego Donalda?!

Wybory starosty to będzie prawdziwy sprawdzian dla radnych powiatu! Okaże się czy są marionetkami w rękach PO, czy są leniami , którzy nie zgłoszą innej propozycji (z uzasadnieniem jak u L.Kuboszka - "bo koalicja i tak odrzuci..."), czy też zdobędą się na własne zdanie...

Do powiatu wybraliśmy niestety albo ograniczonych umysłowo , albo cynicznych, których starosta mógł kupić tak jak kupuje się buraki na targu. Ci najbardziej zakłamani spośród nich , udają że są opozycją! Niby protestują , niby się nie zgadzają , ale najważniejsze że biorą kasę...

Chciałbym zwrócić uwagę na sprawę , która nie znalazła nigdzie oddźwięku. Otóż starosta Gluza oszukał społeczeństwo Ziemi Cieszyńskiej - obiecywał co to nie zrobi jako radny powiatu dla nas , żeby tylko go wybrać.Wybraliśmy go. Jak tylko pojawiła się szansa na dorwanie się do koryta ze smaczniejszymi kąskami w Warszawie , to zostawił powiat i nas - naiwnych głupków którzy na niego głosowali. To jest grubo nie w porządku! Ja mu tego nie zapomnę i na pewno na niego nie zagłosuję w przyszłosci!!!

Radni Powiatowi! Wy zgłoscie interpelacje do ustępujacego Zarzadu Powiatu i zapytajcie -jak to jest ,że parter starostwa został sprywatyzowany i sprzedany osoba prywatnym.? Jak to było możliwe by na lokalach urzędu starostwa powiatowego kasę biły osoby prywatne z wynajmowanych lokali a dochód mijał budżet powiatu.mało tego powiat płaci teraz czynsz za wynajm lokali pod wydział komunikacji itd.czy wyobraża ktoś sobie by sprzedano parter ratusza w Cieszynie czy Skoczowie osobie prywatnej a gminy płaciły by za wynajm lokali w tych obiektach?Kogo tm macie w radzie powiatu ,ze dopuszczono do takich rozstrzygnięć.?

Jeśli Nogowczyk przepadnie to Gluza jest skończony.

To co pisze Paweł Grobelny to jedyny sensowny komentarz. Popieram w pełni!! Gratuluję nominacji PO na stanowisko starosty Panu J. Nogowczykowi i życze POwodzenia!!!

Karol Węglarzy nominował Nogowczyka , poprzednio Gluzę nominował . na stornie PO skrzynką kontaktowa jest adres mailowy Karola Węglarzego

Pilch jest jak dobry wujek chciałby wszystkich przytulić nawe Pis ...

Do Pawła Grobelny. Opozycji wydaje się, że jest taka przebiegła... A może oni chcieli załatwić Pilcha? Rzeczywiście oficjalnym poparciem wcale mu nie pomogli. Pewnie chcieli poprzeć kolejnego ewangelika!

szkoda, ze radn powiatowi w głosowaniu tajnym i go spuszczą i bedzie afera

Jerzy Nogowczyk wygląda solidnie, jak aktor z amerykańskiego filmu z cyklu-american, political crime story...

Jeszcze do tego doszło, żeby opozycja wybierała starostę! Panie Macura, deklaracją, że opozycja poprze Jerzego Pilcha, dał pan pocałunek śmierci Jerzemu Pilchowi. Jeżeli opozycja kogoś popiera to odruchowo należy go odrzucić - to główna zasada rządzących. No chyba, że opozycja niczym się nie różni od rządzących (czyli opozycja nie jest opozycją), to wtedy można takiego kandydata wybrać. Na szczeblu samorządowym tak bardzo często bywa i opozycję od rządzących nie różni program ani poglądy, a jedynie to, że rządzący obsadzają stołki a opozycja nie.

Może Maciej ma na drugie...

Pani Kasiu - Radny Ślęk ma na imię Marcin a nie Maciej!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama