, piątek 1 lipca 2022
W Centrum "Kontakt" w wakacje nie można się nudzić!Dodaj do Facebook

W Centrum "Kontakt" w wakacje nie można się nudzić!

cpeitkontakt
W Centrum "Kontakt" w wakacje nie można się nudzić!

Warsztaty plastyczne. fot. mat. pras.


W Centrum "Kontakt" w wakacje nie można się nudzić!

Warsztaty wielokulturowości - Dzień Indian. fot. mat. pras.


W Centrum "Kontakt" w wakacje nie można się nudzić!

Dzieci dzielnie się wspinały! fot. mat. pras.

Zakończył się pierwszy dwutygodniowy turnus półkolonii socjoterapeutycznej: "W wakacje nudzie mówimy NIE!" organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem" w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt". Dwudziestka dzieci aktywnie i twórczo spędzała czas, uczestnicząc w codziennych zajęciach artystycznych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie dzieci miały okazję do poznania nowych osób i uczenia się nowych konstruktywnych form wykorzystania wolnego czasu.

Dzieci chętnie uczestniczyły w cieszyńskim festiwalu "Wakacyjne Kadry", podczas których oglądały bajki. Brały również udział w warsztatach plastycznych "Republika motyli dla wszystkich", podczas których 6 osób zdobyło wyróżnienia i nagrody. Na półkolonii w trakcie zajęć wielokulturowości dzieci poznawały kulturę i historię Wikingów oraz Indian, wspólnie bawili się wykorzystując wiedzę, pismo runiczne Wikingów i rytuały rożnych plemion Indian. Dzieci mogły również sprawdzić swoje siły na ściance wspinaczkowej i siłowni aerobowej w Strefie Wolności.

Wakacyjna przygoda w Centrum "Kontakt" nie zakończyła się wraz z pierwszym turnusem półkolonii. Od wczoraj rozpoczął się kolejny dwutygodniowy turnus i dwadzieścioro dzieci od poniedziałku do piątku będzie uczestniczyło w ciekawych i twórczych zajęciach. W sierpniu na dzieci czekają jeszcze dwa turnusy półkolonii, więc chętne dzieci w wieku 6-12 lat z terenu Cieszyna zapraszamy - zostało kilka wolnych miejsc!

Półkolonie socjoterapeutyczne trwające przez całe wakacje to nie wszystko, co dla dzieci przygotowało Stowarzyszenie "Być Razem", dzieci w wieku 6-12 lat zapraszamy na obozy terapeutyczno-artystyczne w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie (woj. małopolskie).
Podczas wyjazdów dzieci będą miały okazję odkrywać własny potencjał i pozytywne cechy, poznawać nowe osoby, zdobywać górskie szlaki, uczestniczyć we wspólnych ogniskach, wycieczkach, zwiedzać pasiekę i Muzeum Etnograficzne. Ważnym elementem programu obozów będzie rozwój twórczy poprzez udział w arteterapii w formie zajęć plastycznych, tanecznych, hand-made, a także w zajęciach ekologicznych i bajkoterapii.

Na obozie dzieci będą uczestniczyły również w zajęciach integracyjnych i socjoterapeutycznych, które pozwolą im uczyć się dobrej współpracy w grupie w oparciu o kontrakt oraz rozwijać umiejętności komunikacji, asertywności i budować poczucie własnej wartości.
Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 33 4795455.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ale już po wakacjach.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama