, sobota 21 maja 2022
Unijne pieniądze dla StalmachaDodaj do Facebook

Unijne pieniądze dla Stalmacha

Joanna Sobczyk
Nauczyciele LO im. P. Stalmacha od lat poszukują nowatorskich rozwiązań niezbędnych do osiągnięcia wyznaczonego celu, jakim jest pomoc uczniom w nauce i nie szczędzą wysiłku w niwelowaniu istniejących nierówności miedzy środowiskiem miejskim a wiejskim. W związku z tym w roku szkolnym 2014/15 podjęto realizację projektu w ramach PO KL.

Ogromny wysiłek nauczycieli zaowocował projektem „Mnie też się uda", który umożliwia znaczne poszerzenie oferty innowacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie wiślańskiego liceum mają więc ogromne szanse poszerzenia wiedzy na różnorodnych zajęciach projektowych. Szkoła nastawiona jest na pracę z każdym uczniem, stąd organizowane są zarówno zajęcia rozwijające zainteresowania, jak i zajęcia wyrównawcze.

Od listopada 2014 do czerwca 2015 w liceum będzie prowadzonych 420 godzin nadprogramowych, innowacyjnych zajęć rozwijających z: biologii, chemii, matematyki, przedsiębiorczości oraz języka angielskiego. Weźmie w nich udział około 128 uczniów. Ponadto, podczas indywidualnych oraz grupowych zajęć z doradztwa zawodowego, młodzież będzie miała również okazję poznać swoje predyspozycje zawodowe Oprócz lekcji w ławkach szkolnych, zajęcia będą sie odbywać w terenie, dlatego zaplanowano wizyty np. w ogrodzie botanicznym, warsztaty w banku czy urzędzie skarbowym oraz obozy językowe. Oprócz zajęć rozszerzających prowadzone będą również zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego i matematyki w klasach pierwszych. Pomysł na nie zrodził się w wyniku głębszej diagnozy oraz analizy potrzeb uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a często, z takich względów jak koszty czy daleki dojazd, nie mają możliwości.

Bardzo cieszy fakt, iż z realizacji niniejszego projektu czerpią korzyści uczniowie, rodzice, jak i sama szkoła. Uczniowie, gdyż mają możliwość wzięcia bezpłatnego udziału w zajęciach rozwijających ich pasje i nie muszą nigdzie dojeżdżać, ponieważ wszystkie zajęcia odbywają się w szkole i dopasowane są do ich planu lekcji. Rodzice, ponieważ ich dzieci mogą bezpłatnie rozwijać swoje pasje pod okiem doświadczonych nauczycieli. Korzyści odnosi także szkoła, gdyż dzięki wygranemu konkursowi oraz dużej dotacji unijnej może doposaży się w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Korzyści płyną również dla nauczycieli, gdyż mają okazję rozwijać swoje umiejętności dydaktyczne poprzez przygotowanie autorskich programów, wprowadzanie i przetestowanie innowacyjnych metod stosowanych na zajęciach projektowych, które później mogą być wykorzystane w lekcjach standardowych. Nie należy również ukrywać faktu, że udział w projekcie jest świetną okazją do promocji szkoły, która już kolejny raz pozyskuje duże środki unijne dla dobra szkoły.

Należy dodać, iż projekt jest realizowany w ramach Priorytet IX, działania 9.1, poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama