, czwartek 19 maja 2022
Skoczów: Tajemnica witaminy DDodaj do Facebook

Skoczów: Tajemnica witaminy D

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Nawet 90% Polaków może cierpieć na niedobór witaminy D. Słoneczna witamina odpowiada nie tylko za mocne i zdrowe kości. Okazuje się, że jej niedobór prowadzi do chorób serca, nadciśnienia tętniczego, powracających infekcji, cukrzycy, osteoporozy, a nawet nowotworów złośliwych.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie poprowadzi lek. med. Helena Żurek. Prelegentka przybliży uczestnikom spotkania witaminę D oraz powie, jak zapewnić sobie odpowiednią jej ilość. W naszej szerokości geograficznej to bardzo ważne. Jak wiadomo, naturalnym sposobem na zwiększenie poziomu witaminy D jest przebywanie na słońcu. Niestety w miesiącach jesienno-zimowych trudno o odpowiednią ilość promieni słonecznych.

Skąd zatem czerpać życiodajną witaminę? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Skoczowie. Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają w poniedziałek, 16 marca, na godzinę 18 do Zespołu Szkół nr 1 (przy ul. G. Morcinka 20). Podczas zajęć będzie możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych (ciśnienie krwi, poziom cukru, ilość tkanki tłuszczowej) oraz degustacji zdrowej żywności. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia: www.kluby-zdrowia.chsch.pl

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej: www.zdrowie.chsch.pl

Przekaż 1% podatku na działalność filii ChSCh w Skoczowie. KRS: 0000 421 193, cel szczegółowy: „filia Skoczów”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama