, poniedziałek 26 września 2022
Remont kontra niepełnosprawność
Decydujący się na remont nie mają łatwego zadania, a jeżeli na takowy remont decyduje się osoba z niepełnosprawnością, to ma niewątpliwie jeszcze trudniej. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Remont kontra niepełnosprawność

ICZ
Każdy stara się o to, aby zadbać o wygląd własnego domu czy mieszkania, i z tego właśnie powodu co jakiś czas właściciele owych lokali przeprowadzają w nich remonty. Czasami są to niewielkie przeróbki bądź pomalowanie sufitów i ścian, a innym razem nie obejdzie się bez prac przy wymianie instalacji elektrycznej czy interwencji hydraulika.

Jeżeli w rodzinie jest tak zwana złota rączka, to wiele z prac zostaje wykonanych niewielkim kosztem i bez większego zamieszania. Żeby znaleźć fachowca na przykład do położenia płytek czy wymiany instalacji elektrycznej lub hydraulicznej, trzeba zmienić się w poszukiwacza speca w danej dziedzinie, a jeżeli już komuś ta sztuka się uda, to proponowane przez nich terminy wykonania danej pracy są bardzo odległe.

Decydujący się na remont nie mają łatwego zadania, a jeżeli na takowy remont decyduje się osoba z niepełnosprawnością, to ma niewątpliwie jeszcze trudniej. Większość osób niepełnosprawnych nie dysponuje nieograniczonymi funduszami, tak więc siłą rzeczy szuka solidnego lecz niedrogiego fachowca, co staje się nie lada sztuką, i bez wsparcia znajomych się raczej nie obejdzie. Solidność i szybkość wykonania to cechy jakich niepełnosprawni zleceniodawcy oczekują od przyszłego wykonawcy, dzięki rzetelnie wykonanej pracy nie będą obawiać się np. odpadania płytek czy zwarcia instalacji elektrycznej, a z kolei szybkość wykonania pozwoli im na np. uniknięcie nierzadko tygodniowych oczekiwań na możliwość skorzystania z kuchni czy łazienki.

Kolejną z trudności, z którą muszą się oni zmierzyć jest dotarcie do sklepów i hurtowni, gdzie trzeba dokonać wyboru oraz zakupu na przykład: płytek ceramicznych, farby, dobrania odpowiedniego wzoru tapety, kabiny prysznicowej, wanny, wykładziny oraz wielu innych niezbędnych rzeczy. Owszem można powierzyć wybór tego wszystkiego komuś zaufanemu, jednak nie zawsze to co podoba się znajomym, musi przypaść do gustu remontującemu mieszkanie. Możliwość zakupu przez Internet jest z pewnością jakąś opcją, lecz nie zastąpi ona bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym, którego można wypytać o detale, dotknąć materiału, z którego dana rzecz została wykonana, a jeżeli chodzi o kupujących, których udziałem jest dysfunkcja wzroku te czynności są niezbędne.

Dla niepełnosprawnych remont zazwyczaj małego mieszkania nieodwołalnie wiąże się z chaosem, zwłaszcza dla nich jest on dodatkową uciążliwością, powodującą niewskazany stres, a uporządkowanie na nowo wszystkich rzeczy po remoncie zajmuje bardzo dużo czasu, lecz i oni chcą mieć przytulny kąt, który będzie ich miejscem na ziemi, gdzie będą czuli się bezpiecznie i dobrze, a ich mieszkania będą przystosowane do ich potrzeb.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama