, sobota 25 maja 2024
Punkt do spraw narkomanii - spotkania, terapia, poradnictwo w "Kontakcie" w CieszynieDodaj do Facebook

Punkt do spraw narkomanii - spotkania, terapia, poradnictwo w "Kontakcie" w Cieszynie

cpeitkontakt
W 2016 w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” kontynuowany jest projekt Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii oferujący pomoc dla mieszkańców gminy Cieszyn i uczniów cieszyńskich szkół.

W roku 2015 z pomocy Punktu ds. narkomanii skorzystało 141 osób, którym zostały udzielone 515 porady. Oferta Punktu skierowana była w szczególności do osób używających środków psychoaktywnych, ich bliskich jak również osób, które chciały zasięgnąć specjalistycznych informacji na temat narkomanii.

Obecnie Punkt ds. Narkomanii obejmuje wsparciem mieszkańców Gminy Cieszyn oraz uczniów cieszyńskich szkół, gdzie osoby potrzebujące mogą zgłaszać się po pomoc dzwoniąc pod nr tel. 33 479 54 55. Dyżury terapeuty uzależnień odbywają się we wtorki od 15.00-17.00 oraz w piątki 11.00-17.00 dla mieszkańców Gminy Cieszyn i uczniów cieszyńskich szkół.

W Punkcie Konsultacyjnym dyżuruje terapeuta uzależnień, który dokonuje wstępnej diagnozy problemu, zbiera informacje dotyczące zaawansowania uzależnienia, udziela porad i informacji oraz wspiera decyzję o leczeniu i motywuje do podjęcia terapii. Dodatkowo osoby eksperymentujące ze środkami psychoaktywnymi wraz ze swoimi rodzinami mogą skorzystać z konsultacji i psychoterapii rodzinnej.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (33) 479 54 55 lub w biurze Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie albo mailowo e-mail: cpeitkontakt@bycrazem.pl. Punkt współfinansowany ze środków Gminy Cieszyn w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Cieszyn

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama