, czwartek 1 grudnia 2022
Po świętach podziel się posiłkiem
CES jest otwarte przez całą dobę, a dzielić się posiłkiem możemy przez okrągły rok. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Po świętach podziel się posiłkiem

KT
Święta, święta i po świętach… mierzymy się z problemem pełnej lodówki. Wszystko zaczyna się już na przedświątecznych zakupach. Martwimy się, żeby niczego nam nie zabrakło, chociaż z doświadczenia dobrze wiemy o tym, że nie jesteśmy w stanie zjeść tylu potraw. Najczęściej po świętach trafiają one na śmietnik.

Już w sklepie powinniśmy się zastanowić ile produktów trzeba wrzucić do sklepowego wózka. Wystarczy sięgnąć pamięcią rok wstecz. Ile ciast, mięs czy sałatek pozostało nietkniętych? Może warto zastanowić się nad tym, żeby zmniejszyć ilość potraw i dostosować ją do naszych potrzeb. Oczywiście, czasem ciężko oszacować jak dużo zjedzą nasi goście, zwłaszcza kiedy zapowiada się ich na święta dosyć dużo. Wtedy najczęściej zostajemy z pełną lodówką jedzenia, które kończy w koszu. Kiedy już mierzymy się z takim problemem, warto pomyśleć o innym rozwiązaniu i dostarczyć potrawy, których już nie damy rady zjeść do jadłodajni, taka jak ta w Centrum Edukacji Socjalnej przy ulicy Błogockiej w Cieszynie. Zwłaszcza w tym okresie trafiają tam świąteczne słodkości, chleb czy wędliny. CES jest otwarte przez całą dobę, a dzielić się posiłkiem możemy przez okrągły rok. Mając dużą imprezę, np. wesele lub urodziny, po której zostajemy z mnóstwem potraw, możemy pomyśleć o oddaniu go tym, którzy będą za to wdzięczni. My będziemy mieć czyste sumienie, że nie marnujemy jedzenia, a ktoś ucieszy się ze smacznego posiłku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama