, czwartek 7 grudnia 2023
Pamiętają o zaniedbanym cmentarzu
Podczas dwóch ostatnich wyjazdów ("1. Cięcie" i "2. Cięcie") dzięki pomocy społeczników i ludzi dobrej woli, którzy odpowiedzieli na nasz apel, udało się uporządkować główną aleję i dwie kwatery przed ruinami kaplicy - marowni. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Pamiętają o zaniedbanym cmentarzu

red./mat.pras.
Już po raz trzeci w tym miesiącu będzie można uczestniczyć w porządkowaniu nieczynnego i zaniedbanego cmentarza ewangelickiego w starej Karwinie - zapomnianej pamiątki polskości - który znajduje się na terenie dawnej kolonii "Meksyk". Akcja ta, zainicjowana przez Beerclub - Brać Kuflową na Zaolziu, odbędzie się w sobotę - 28 października od godz. 9.00.

Podczas dwóch ostatnich wyjazdów ("1. Cięcie" i "2. Cięcie") dzięki pomocy społeczników i ludzi dobrej woli, którzy odpowiedzieli na nasz apel, udało się uporządkować główną aleję i dwie kwatery przed ruinami kaplicy - marowni. A pracy było sporo. Trzeba było usunąć pozwalane drzewa i przegniłe kłody, wyciąć samosiejki i wykarczować krzaki. Nie bez znaczenia była też pomoc ze strony przedstawicieli miasta Karwiny poprzez delegowania pracowników służb technicznych, dzięki którym w zdecydowanie krótszym czasie udało się posprzątać teren.

- Jednak pracy zostało jeszcze sporo. Dlatego też w najbliższą sobotę, w ramach "3. Cięcia", ostatniego już w tym roku, planujemy oczyszczenie alei zasłużonych (kwatery z tyłu kaplicy), gdzie spoczywa m.in. fundator cmentarza - Józef Kraina (1850-1934). Mamy nadzieję, że przed nadchodzącymi listopadowymi dniami, w których wspominamy tych, co odeszli, uda nam się to przy Waszej pomocy. - przyznają organizatorzy.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To nie jest zdjęcie z cmentarza ewangelickiego w starej Karwinie. Wygląda on tak:
http://glosludu.cz/Wiadomosci/detail/Ratuja_dawna_nekropolie/0

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama