, sobota 3 czerwca 2023
Mokate OPEN - międzynarodowy turniej w mistrzowskiej obsadzieDodaj do Facebook

Mokate OPEN - międzynarodowy turniej w mistrzowskiej obsadzie

Karol Linert
Mokate OPEN - międzynarodowy turniej w mistrzowskiej obsadzie

fot. mat. pras.


Mokate OPEN - międzynarodowy turniej w mistrzowskiej obsadzie

fot. mat. pras.

Międzynarodowy turniej w mistrzowskiej obsadzie - to zdecydowanie uprawnione określenia do tego, co działo się w ubiegłą niedzielę w Goleszowie. Na turniej tym razem przybyli zawodnicy nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Doskonale pokazuje to skład zwycięskiej trójki: krakowianin Marcin Tazbir, Słowak Marian Jurcik oraz Ukrainiec Nazar Ustanowicz.

- Osobiście najbardziej cieszę się z tego, że w turnieju wzięło udział tak dużo młodych ludzi, w tym dzieci - mówi Adam Mokrysz z Zarządu Mokate. - Dzieci przyjechały z rodzicami, którzy - jak można było zauważyć - gorąco kibicowali swoim pociechom. Miałem z tego powodu podwójną radość. Po pierwsze cieszyłem się z tak wspaniałej, rodzinnej promocji szachów, które rozwijają zdolność myślenia strategicznego, koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji. A po drugie - i to już moja bardzo osobista satysfakcja - przypomniało mi to czasy, kiedy tata, który kiedyś grał w Olimpii Goleszów i osiągał bardzo dobre wyniki, pokazywał mi pierwsze posunięcia na szachownicy.

Rzeczywiście obrazki na sali wypełnionej po brzegi były niezwykle ciekawe, bo zdarzało się, że po jednej stronie szachownicy zasiadał zawodnik z rocznika 2005 (to najmłodszy uczestnik Turnieju), a po drugiej 1930 (to najstarszy). - Podziwiam jednych i drugich - mówił podczas uroczystości wręczenia nagród Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar. - To swoisty fenomen, cieszę się, że wspaniałe szachowe tradycje naszej gminy w ten sposób są kontynuowane.

- Sympatyczni szachiści, piękna sala, szachowe tradycje Goleszowa, poważny sponsor, czy mogło się nie udać - pytał retorycznie Karol Linert, organizator turnieju. - Obiecałem Panu Adamowi Mokryszowi, że ten turniej będzie się różnił od innych, będzie miał duszę, i chyba właśnie taki sympatyczny turniej udało się przeprowadzić - dodał.

Goleszów ma wszelkie atuty, by stać się szachowym centrum Podbeskidzia. Ma nie tylko wspaniałe tradycja, ale i dobre położenie - blisko jest do Słowacji, graniczy z czeską Wędrynią, na peryferiach ma Cieszyn, Ustroń i Skoczów - dzięki czemu zawodnicy trafią tu bez trudu.

- Teraz w dodatku mamy tak mocnego partnera. W przyszłym roku chcemy przygotować cykl Grand Prix pod patronatem Mokate, zakończony turniejem z udziałem największych mistrzów - i to będzie promocja szachów, jakiej w Goleszowie i okolicy jeszcze nie było - mówi Karol Linert. - Problem jedynie w tym, że zawodnicy - tak jak podczas Mokate OPEN - będą mieli mały dylemat: grać w szachy, czy degustować czekoladę, kawę lub herbatę serwowaną przez cały czas trwania turnieju przez sympatyczne panie z Mokate. Jako łasuch i miłośnik czekolady sam byłem wewnętrznie rozdarty - dodaje z uśmiechem Karol Linert.

Dodajmy, że za stolikami w Sali Gminnego Ośrodka Kultury zasiadło podczas Mokate OPEN aż 72 szachistów, w tym aż sześciu graczy z tytułem mistrza międzynarodowego. Mokate nie tylko częstowało swymi najsmakowitszymi wyrobami, ale i ufundowało nagrody oraz okazałe puchary, które zawodnikom wręczał Adam Mokrysz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama