, niedziela 1 października 2023
Logotypki zmieniły myślenie o znakach, symbolach i logachDodaj do Facebook

Logotypki zmieniły myślenie o znakach, symbolach i logach

Grupa Nieformalna "Trzy kropki"
Logotypki zmieniły myślenie o znakach, symbolach i logach


Logotypki zmieniły myślenie o znakach, symbolach i logach


Logotypki zmieniły myślenie o znakach, symbolach i logach

We wrześniu i w październiku w Etno Chacie Topolej w Goleszowie odbyła się seria trzech warsztatów dla dzieci i młodzieży, rodzin, i seniorów z cyklu Logotypki.

Pierwsze zajęcia odbyły się 17 września br. i skupiły się na temacie "Wartości i siły symboli". Dwa kolejne warsztaty odbyły się 8 i 29 października br. i zgłębiły zagadnienia: "Roli symboli wokół nas" oraz "Loga i znaki wokół nas". Celem projektu było pogłębienie świadomości 15 uczestników każdej z grup warsztatowych: dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów na temat roli symbolu i znaku.

Pierwsze zajęcia poprowadził Wojciech Krawczyk - specjalista ds. budowania wizerunku i oddziaływania grafiki użytkowej. Z kolei "Roli symboli wokół nas", opowiadał Rafał Łęgowski - projektant grafiki użytkowej, a temat "Loga i znaki wokół nas", zgłębiła studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - Joanna Swoboda. Podczas zajęć uczestnicy warsztatów malowali mandale, symbole, znaki i logotypy. Dużo mówiono także o ich znaczeniu i wartości, pobudzając wyobraźnie i dając narzędzia do interpretacji i oceny wartości symboli, logotypów i znaków nas otaczających.

Wszystko uwieńczyła wystawa prac, która od 14 grudnia zdobiła wnętrze Etnochaty "Topolej".

Warsztaty zorganizowane przez Grupę Nieformalną "Trzy kropki", były bezpłatne i dofinansowane z programuFunduszu Inicjatyw Obywatelskich Śląskie Lokalnie.

  ue

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama