, niedziela 10 grudnia 2023
Letnie tęsknoty
Niektóre rodzaje niepełnosprawności wykluczają jakiekolwiek wyjazdy i dla tych u których jest on codziennością ten rozdział życia pozostaje na dobre zamknięty.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Letnie tęsknoty

IWONA WŁODARCZYK
Lato kojarzy się z wakacjami, wyjazdami na obozy, kolonie, wypoczynkiem z rodziną nad morzem czy poznawaniem nieznanych miejsc.

Szczególnie w tym okresie zawieranych jest dużo nowych znajomości, a pamięć zapełnia się barwnymi przeżyciami. U większości ludzi z każdym kolejnym rokiem przybywa odwiedzonych miejsc, lecz bywa i tak, że po wymarzonych wakacjach w życiu niczego nie spodziewającej się osoby z dnia na dzień pojawia się niepełnosprawność, która niesie z sobą liczne ograniczenia. W zależności od rodzaju dysfunkcji są one większe lub mniejsze i dezorganizują codzienne życie oraz plany na przyszłość.

Pomimo iż oferujący zainteresowanym urlopowiczom zakwaterowanie starają się, aby hotele oraz pensjonaty były również przystosowane na przyjęcie niepełnosprawnych, to i tak pomimo najlepszych chęci nie wszyscy skorzystają z tych ofert. Niektóre rodzaje niepełnosprawności wykluczają jakiekolwiek wyjazdy i dla tych u których jest on codziennością ten rozdział życia pozostaje na dobre zamknięty.

Siedząc w domach powracają wspomnieniami do chwil, kiedy to jako dzieci biegali po plaży, kąpali się w morzu czy jeziorze, z rodziną rozbijali namiot, lub wędrowali górskimi szlakami. Nagromadzone wspomnienia powracają niosąc z sobą tęsknotę za tym co już nie wróci, za łąkami pełnymi kolorowych kwiatów, spacerami wśród leśnych ostępów, czy nawet wypadem nad pobliską rzekę. Korzystając z uroków letnich wojaży warto więc cieszyć się każdą chwilą, spełniać swoje i swoich bliskich marzenia, a dobre chwile ulokowane w pamięci pozostaną z nami na długo.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama