, poniedziałek 4 lipca 2022
Koncert Muzyki Żydowskiej w ramach pracowni dyplomowejDodaj do Facebook

Koncert Muzyki Żydowskiej w ramach pracowni dyplomowej

Agnieszka Kuczera
16 grudnia 2014 roku w pracowni ASK (pod aulą) na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie odbył się Koncert Muzyki Żydowskiej. Było to pierwsze przedsięwzięcie organizowane w ramach pracowni dyplomowej studentek III roku animacji społeczno-kulturalnej: Agnieszkę Tomszak i Agnieszkę Kuczerę.

Koncert jest przede wszystkim jednym z cyklu działań animacyjnych, które mają upowszechniać kulturę żydowską na terenie Cieszyna, Bielska-Białej oraz Wodzisławia Śląskiego. Goście mieli możliwość wysłuchania wzruszających utworów z kanonu tradycyjnej muzyki żydowskiej.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, pojawiło się około 70 osób. Licznie pojawili się studenci z obu wydziałów Uniwersytetu Śląskiego, wykładowcy, a także osoby spoza uczelni.

Artyści, którzy wystąpili to utalentowani muzycy z Wydziału Artystycznego: Marcelina Zając, Alicja Olschowsky, Paweł Lysenko, a także gościnnie wystąpił Arkadiusz Tanistra, absolwent animacji społeczno-kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego. Piosenki zaśpiewały: Agnieszka Tomszak, Paulina Handzlik, Anna Czubińska, Krystyna Pękała i Barbara Milewska.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronie w portalu społecznościowym Facebook.com.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama