, sobota 21 maja 2022
"Katolik" w BudapeszcieDodaj do Facebook

"Katolik" w Budapeszcie

A.S.
"Katolik" w Budapeszcie

Zamek


"Katolik" w Budapeszcie


"Katolik" w Budapeszcie


"Katolik" w Budapeszcie


"Katolik" w Budapeszcie

13 grudnia młodzież z Katolickiego Gimnazjum im. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie wybrała się na jednodniową wycieczkę do Budapesztu. Celem wyprawy były Jarmarki Świąteczne.

Co roku dyrekcja szkoły organizuje dla uczniów wyjazdy za granicę na Jarmarki Świąteczne. Oprócz możliwości świątecznych zakupów na wspomnianych Jarmarkach, uczniowie mają możliwość zwiedzenia najpiękniejszych stolic europejskich. W zeszłym roku był to Wiedeń, a w tym roku Budapeszt.

Uczniom i opiekunom było dane zobaczyć: Plac Bohaterów, zamek Vajdahunyad – prezentujący najbardziej znane style architektoniczne Węgier i Bazylikę św. Stefana, która jest największym w tym kraju obiektem sakralnym. Uczniowie wybrali się także na Wzgórze Zamkowe na którym znajduje się Zamek Królewski. Był on dawną siedziba królów, a później palatynatów węgierskich. Kolejna atrakcją była Dzielnica Zamkowa złożona z zabytkowych uliczek i kamienic. Wieczorem wszyscy udali się na Wzgórze Géllerta, na którym znajdują się dwa fascynujące obiekty: Cytadela oraz Statua Wolności.

Na twarzach wszystkich, którzy zdecydowali się wybrać do Budapesztu, było widać zadowolenie i zauroczenie jedną z najpiękniejszych stolic w Europie. Mamy nadzieję, że za rok również się z nami wybiorą.

A.S

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama