, czwartek 6 października 2022
I Ty możesz pomóc z Fundacją Lepszy Świat budować bezpieczną przystań dla zwierząt
Od 2010 roku Fundacja Lepszy Świat pomaga zwierzętom.  fot: Fundacja Lepszy ŚwiatDodaj do Facebook

I Ty możesz pomóc z Fundacją Lepszy Świat budować bezpieczną przystań dla zwierząt

ARTYKUŁ PARTNERSKI
I Ty możesz pomóc z Fundacją Lepszy Świat budować bezpieczną przystań dla zwierząt

Spacery w schronisku.


I Ty możesz pomóc z Fundacją Lepszy Świat budować bezpieczną przystań dla zwierząt

Kociarnia.


I Ty możesz pomóc z Fundacją Lepszy Świat budować bezpieczną przystań dla zwierząt

Tymczasowe domy.


I Ty możesz pomóc z Fundacją Lepszy Świat budować bezpieczną przystań dla zwierząt

Piknik charytatywny.

Małe, duże, puchate albo i nie. Niby takie urocze, a jednak ktoś ma w sobie tyle odwagi, by zgotować im okrutny los. A przecież nikt na taki nie zasługuje, w szczególności bezbronne stworzenia.

Serce pęka, gdy ktoś nie potrafi zrozumieć, że zwierzę to nie zabawka i tak samo jak ludzie ma uczucia. Przerażająca jest ilość tych porzuconych i skrzywdzonych fizycznie lub psychicznie. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że zwierzę nie rozumie dlaczego ktoś nagle pozbawił go domu, albo za co zostało uderzone. Niestety całego świata nie da się uratować, ale my – Fundacja Lepszy Świat – od 2010 roku robimy wszystko, aby pomóc jak największej ilości tych uroczych stworzeń.

Kilka słów o fundacji
Początki bywały różne – wtedy mało kogo interesował fakt, że jest mnóstwo bezdomnych, wygłodzonych i poranionych psów czy kotów. Staraliśmy się robić wszystko, by działać od razu, jednak nie zawsze było to możliwe. Mimo to, udało nam się wyzwolić wiele psów, które tkwiły całe życie na łańcuchu, były wygłodzone i nie miały pojęcia co to wolność. Z czasem dołączyły też brudne i wychudzone koty, które zazwyczaj żerowały na odpadkach i często kończyły pod kołami samochodów. Jednak na tym nie koniec, ponieważ pod naszą opiekę zaczęły też trafiać różne zwierzęta z gospodarstw, które przez cały czas żyły we własnych wydzielinach, a dostęp do światła i świeżego powietrza został im ograniczony do minimum. Widok takich mąk był przerażający i zaszczepił w nas jeszcze większy zapał do pomocy bezbronnym stworzeniom.

Po jakimś czasie zdecydowaliśmy się na akcje, które pomogły nam znaleźć nowe i odpowiedzialne rodziny dla zwierzaków pod naszą opieką. Zorganizowaliśmy spacery w cieszyńskim schronisku, na których zwierzęta mogły poczuć się chociaż na chwilę kochane. Dzięki współpracy ze schroniskiem i cotygodniowymi spacerami, w których mogą także brać udział zainteresowani adopcją, wiele z pokrzywdzonych znalazło kochające domy. Efekty naszych starań można zobaczyć na stronie Facebook wpisując: Fundacja Lepszy Świat, gdzie regularnie publikujemy szczęśliwe psy czy koty w ciepłych domach. Nasza wrażliwość na krzywdę jest ogromna, na szczęście z czasem zaczęła też rodzić się w innych ludziach, którzy coraz częściej reagują na krzywdę zwierzęcia. My jako fundacja staramy się jeździć na różne inwentaryzacje, mamy w swoim gronie ludzi od behawiorystyki, co bardzo pomaga w przypadku, gdy ktoś nie potrafi zrozumieć problematycznych zachowań swojego pupila. Od jakiegoś czasu zaczęliśmy również edukować, uświadamiać ludziom, głównie dzieciom, że kot czy inne zwierzę to nie zabawka i również ma uczucia. Mamy takie „małe” marzenie, aby stworzyć swoją własną prawdziwą przystań dla zwierząt, gdzie zdecydowanie moglibyśmy się bardziej rozwijać, a przede wszystkim jeszcze intensywniej pomagać. Póki co, w 2016 roku udało nam się otworzyć niewielką placówkę „Koci zakątek”, gdzie każdy kociak ma dostęp do misiek ze świeżym jedzeniem i piciem. Mają tam wszystko co niezbędne do pełni futrzakowego szczęścia, np: drapaki, wygodne kanapy, zabawki i tory przeszkód. Od niedawna kociaki mają też zewnętrzną wolierę, gdzie od wiosny będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu i wygrzewać się w słońcu. Oprócz tego zapewniamy sterylizację, kastrację, stałą opiekę weterynarza, szczepienia i czipownie, które teraz jest bardzo istotne. Po takiej „terapii”, zwierzę jest gotowe do adopcji.

Fundacja Lepszy Świat powstała z potrzeby serca i wrażliwości na krzywdę niewinnych zwierząt. Od 2010 roku osiągnęliśmy naprawdę wiele, ale nasze ambicje rosną. Chcemy pomagać jeszcze więcej, mamy ogromne plany na przyszłość, jednak niestety jesteśmy finansowo ograniczeni. Dlatego zawsze bardzo czekamy na pomoc w postaci przekazywanego przez darczyńców 1%, abyśmy mogli zapewnić poszkodowanym zwierzętom jak najlepszą opiekę. Często zwierzaki, które trafiają pod nasze skrzydła są naprawdę w złym stanie i wymagają kosztownych leczeń, a później specjalistycznych karm, które niestety kosztują dosyć sporo. Póki co udało nam się pomóc kilkuset kotom, psom oraz drobnym zwierzętom domowym i wielu zwierzętom gospodarskim. Najbardziej cieszy fakt, iż prawie każde zwierzę dostało się do adopcji i miało możliwość rozpoczęcia nowego, lepszego życia.
Nie poddajemy się, walczymy już ze złem tego świata prawie 9 lat, wierzymy, że uda nam się osiągnąć nasz największy cel – posiadanie własnego miejsca, schronienia dla zwierząt, gdzie każde potrzebujące stworzenie znajdzie bezpieczny kąt i pełną miskę.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Proszę podać oficjalnie ile jest zawsze zebranych pieniędzy z 1% Fundacjo tak jak to robia inne Fundacje to moze przekaze

W 2018 roku z 1% zebraliśmy 75 281,17 złotych. W pozostałych latach tutaj są sprawozdania finansowe wysyłane do Urzędu Skarbowego i Ministerstwa http://www.fundacjalepszyswiat.pl/sprawozdania-finansowe-fundacji.html , za 2018 rok oczywiście też będzie w ustawowym terminie zrobione i opublikowane. Pozdrawiamy.

Kociarnia powstała z pieniędzy fundacji i jest fundacji nie miasta. Gmina płaci, owszem za zwierzęta, ale jednorazowo, a każdy kociak kosztuje znacznie znacznie więcej (opieka, leczenie, wyżywienie, żwirki itp, bywa, że kot jest w fundacji rok i więcej). W kwestii 1% tutaj jest napisane na co poszły pieniądze: http://www.fundacjalepszyswiat.pl/jeden-procent,26.html Każda kwota udokumentowana jest fakturami i zaksięgowana. Po zrobieniu rocznego sprawozdania będzie jak zawsze także umieszczone na stronie.

Kociarnia powstała pewnie z pieniedzy Urzedu Miasta tak samo jak za kazde zwierzę porzucone płaci Gmina. Osobiscie polecam kupic karmę do schroniska lub tej kociarni (osobiscie tak robie) przynajmniej wiem, gdzie moje pieniądze poszły bo ile ktoś uzbieral za 1% i co z tym zrobil nigdy sie nie dowiem.

Wspaniała fundacja, która robi mnóstwo dobrej roboty dla braci mniejszych!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama