, poniedziałek 11 grudnia 2023
Harry Potter i cieszyńscy Marzyciele
Zdjęcie poglądowe fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Harry Potter i cieszyńscy Marzyciele

mat.pras.
Zobaczyć magiczny świat Harrego Pottera – o tym właśnie marzy dwójka mieszkańców Cieszyna. Ich marzenie stara zrealizować się Fundacja Mam Marzenie. Aby było to możliwe potrzebne jest jednak wsparcie ludzi dobrej woli.

10-letnia Maja jest wielką miłośniczką zwierząt, jej nowymi najlepszymi przyjaciółmi są dwa małe króliczki. Dziewczynka uwielbia czytać książki, jest wielką fanką sagi o Harrym Poterze. Dwa lata młodszy Staś interesuje się natomiast piłką nożną, kibicuje hiszpańskim drużynom Real Madryt i FC Barcelona.

- Oboje mieszkają w Cieszynie i zmagają się z chorobami bezpośrednio zagrażającymi życiu. Maja, która obecnie leczy się zagranicą, walczy z mięsakiem Ewinga, Staś jest pacjentem oddziału onkologicznego szpitala w Zabrzu i wspólnie z lekarzami walczy z białaczką. Pomimo swojej choroby oboje marzą i wierzą, że nie tylko marzenie o wyjeździe do Londynu uda się zrealizować, ale również to największe - aby być zdrowym - mówi Sebastian Uzar, wolontariusz śląskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Do realizacji tego pierwszego marzenia włączyła się Fundacja Mam Marzenie, które od 15 lat realizuje marzenia dzieci, cierpiących na choroby zagrażające życiu.

- W tym czasie spełniliśmy ponad 7700 dziecięcych marzeń, około 10% to marzyciele z terenu województwa śląskiego – mówi Sebastian Uzar. - Po raz pierwszy próbujemy zorganizować wyjazd do Londynu właśnie szlakiem Harrego Pottera - dodaje.

Fundacja intensywnie poszukuje środków na realizacje tych marzeń. Nie tylko, aby móc spełnić je najszybciej jak to możliwe, ale także dlatego, że choć Marzyciele się nie znają, ale mieszkają w jednym mieście i mają to samo marzenie, Fundacja chce spełnić je w tym samym czasie.

Przy takich marzeniach apelujemy przede wszystkim o wsparcie finansowe jako organizator wyjazdu zapewniamy Marzycielowi oraz jednemu opiekunowi przelot, nocleg, wyżywienie. Nasz wolontariusz obecny na miejscu dba, aby rodzina nie musiała się niczym przejmować, tak aby na chwile mogła całkowicie zapomnieć o chorobie, problemach i przeżyć cudowne wspólne chwile - mówią przedstawiciele Fundacji.

Pomóc spełnić to marzenie można, przekazując środki na konto główne Fundacji Mam Marzenie: Fundacja Mam Marzenie Ul. Św. Krzyża 7 31-028 Kraków Numer konta: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 Koniecznie z dopiskiem: Maja/Staś o.Katowice, Harry Potter.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama