, wtorek 23 kwietnia 2024
Fundacja "Być Razem" wróciła z TeuvyDodaj do Facebook

Fundacja "Być Razem" wróciła z Teuvy

Fundacja "Być Razem"
Pracownicy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem", a także przedstawiciele Zamku Cieszyn, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) oraz dwóch innych organizacji pozarządowych z Warszawy i Łodzi, odwiedzili pod koniec października Finlandię. Wizyta studyjna w Teuvie, mieście partnerskim Cieszyna.

Pracownicy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, a także przedstawiciele Zamku Cieszyn, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) oraz dwóch innych organizacji pozarządowych z Warszawy i Łodzi, odwiedzili pod koniec października Finlandię. Wizyta studyjna w Teuvie, mieście partnerskim Cieszyna, była organizowana w ramach projektu partnerskiego „W stronę centrum designu społecznego”,
realizowanego przez fundację i dofinansowanego ze środków UNDP.

Celem wizyty było zapoznanie się z systemem funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych w Finlandii oraz tamtejszym systemem wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej. Grupa zwiedziła przedsiębiorstwa: TEAK (zajmujące się wdrażaniem najnowocześniejszych metod obróbki drewna i z którym, w wyniku wizyty, zostało zawiązane partnerstwo), ES Kokkosäätiö i ES Jupiter. Bezpośrednim efektem wizyty było przekazanie fundacji przez przedsiębiorstwo TEAK maszyn stolarskich, a także organizacja szkoleń w Finlandii dla pracowników fundacji, pomoc fundacji we wprowadzaniu na fiński rynek produktów marki WellDone, przekazanie praw autorskich do jednego z produktów przedsiębiorstwa TEAK dla fundacji oraz deklaracja o wspólnej realizacji projektów (przedsiębiorstwo TEAK zdecydowało się między innymi na wspólną prezentację produktów podczas przyszłorocznego
Łódź Design Festival).

Projekt „W stronę centrum designu społecznego” zakłada wprowadzenie na rynek produktów fundacji (zaprojektowanych przez studentów ASP w Warszawie i Instytutu Wzornictwa Przemysłowego z Holon w Izraelu) i wypracowanie metod wsparcia przedsiębiorstw społecznych w Polsce, opartych na współpracy młodych projektantów, ASP, Zamku Cieszyn i Fundacji „Być Razem”. W jego wyniku powstało partnerstwo fundacji, warszawskiej ASP, Zamku Cieszyn, UNDP, a także wspomnianego już przedsiębiorstwa TEAK.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fundacja się rozwija a pomysł partnerstwa opisanego w artykule ma ogromną przyszłość. Gratuluję.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama