, niedziela 10 grudnia 2023
Bielski "Tyszkiewicz" świętujeDodaj do Facebook

Bielski "Tyszkiewicz" świętuje

ANNA KOCZUR
Bielski "Tyszkiewicz" świętuje


Bielski "Tyszkiewicz" świętuje


Bielski "Tyszkiewicz" świętuje

Decyzją władz Uczelni tegorocznym egzaminom dyplomowym nadano w bielskim Tyszkiewiczu wyjątkowo odświętny charakter. Do soboty 11 lipca studenci, absolwenci z lat ubiegłych oraz wybitni praktycy mieli okazję do wymiany poglądów, przywoływania wspomnień oraz do dzielenia się cennymi radami z wstępującymi na zawodową ścieżkę, świeżo upieczonymi absolwentami: Kosmetologii, Zarządzania i Architektury Wnętrz. To spotkanie niemal 3 "pokoleń" sprawiło, że przystępującym do obrony prac dyplomowych towarzyszyła serdeczna atmosfera.

Smaczny poczęstunek, relaksująca muzyka, pamiątkowe zdjęcia oraz witający przybyłych "Pomnik Studenta" (powstały ongiś na 20-lecie Uczelni) podkreślały wyjątkowość wydarzenia. Broniącym się studentom dodawały otuchy, spoglądające z portretów, uśmiechnięte twarze absolwentów. To galeria tych, którzy zrobili kariery po studiach w "Tyszkiewiczu". Wszyscy zgromadzeni w tym dniu mieli także sposobność obejrzenia w "wystawie końcoworocznej" studentów Architektury wnętrz. Wiele z eksponowanych projektów przyciągało uwagę śmiałością rozwiązań i połączeniem elegancji z funkcjonalnością. Podziwiano m.in. takie wyróżnione prace jak lustrzaną siedzibę Wiedźmina, wysmakowany dizajnersko dziecinny rowerek oraz innowacyjna adaptacja zabytkowej oranżerii.

Skład komisji egzaminacyjnej również zaskakiwał. Oprócz wykładowców na obronę zaproszeni zostali bowiem praktycy wywodzący się z szeregu znanych firm regionu. Docenili tę innowację dawniejsi absolwenci. - Z sentymentem wracam do Tyszkiewicza. Obrony prac to zwykle stresujący dla młodych ludzi dzień, jednak dzięki tej niespotykanej jak na polskie realia formie egzaminu, wywiązały się bardzo ciekawe dyskusje - komentuje Wioleta Halska-Raj - absolwentka Kosmetologii z rocznika 2012.

Wielu absolwentów BWS im. J. Tyszkiewicza znajduje zatrudnienie tuż po studiach. To rezultat polityki Uczelni, która dba o kontakt z wiodącymi firmami z regionu. Dobrym przykładem jest współpraca z firmą Mokate S.A. z Ustronia. 0 W tym roku wspólnie z bielskim "Tyszkiewiczem" ogłosiliśmy konkurs na najlepszą pracę dyplomową w zakresie marketingu na kierunku Zarządzanie. Studentka, która zdobyła nagrodę pieniężną i płatny 3-miesięczny staż w naszej firmie, zaproponowała kilka bardzo kreatywnych rozwiązań, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane - informuje Sylwia Mokrysz - Członek Zarządu Mokate.

Przypomnijmy, że Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza od lat działa skutecznie na rzecz upraktycznienia studiów. Rozwija kontakty zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Wszystko po to aby zapewnić swoim absolwentom jak najlepszy start na rynku pracy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama