, poniedziałek 11 grudnia 2023
Zwiedzaj Cieszyn z aplikacją KOMPAS GO!
Aby rozpocząć zwiedzanie, wystarczy pobrać darmową aplikację KompasGO i z dowolnego punktu na trasie ruszyć w teren.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Zwiedzaj Cieszyn z aplikacją KOMPAS GO!

REDAKCJA
Wydział Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie przygotował dla turystów nową formę zwiedzania Cieszyna. Na wszystkich, którzy już w najbliższy weekend wybiorą się do miasta nad Olzą, czeka możliwość odkrywania najciekawszych zakątków z pomocą aplikacji KompasGO. Aplikacja oferuje aktualnie 2 trasy: „Cieszyn w pigułce” oraz „Slow Cieszyn”. Każda z nich to kilkanaście punktów do przejścia, do których można dotrzeć za pomocą mapy lub kompasu wbudowanego w telefonie.

- Chcieliśmy zaoferować turystom odwiedzającym nasze miasto atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu w Cieszynie, łącząc możliwość szerszego jego poznania z nowoczesnym podejściem do zwiedzania. Stąd oferta aplikacji Kompas Go trafiła doskonale w nasze potrzeby, a dodatkowo zakłada ona także współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami z branży gastronomicznej. Wpisuje się równocześnie w rozwijającą się współpracę promocyjną Cieszyna, z Ustroniem i Wisłą, na terenie których aplikacja KOMPAS Go już z powodzeniem funkcjonuje – mówi Łukasz Kazimierowicz, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

Aby rozpocząć zwiedzanie, wystarczy pobrać darmową aplikację KompasGO i z dowolnego punktu na trasie ruszyć w teren. Po drodze nie ominiemy takich punktów, jak popularne Wzgórze Zamkowe, Teatr im. A. Mickiewicza, legendarne miejsce założenia miasta i wiele innych niezwykle urokliwych zakątków Cieszyna. W najbliższym czasie, na trasie pojawią się też miejsca odpoczynku, takie jak kawiarnie, restauracje, pączkarnia czy inne atrakcje, które z pewnością zainteresują nie tylko dzieci czy młodzież, ale i dorosłych.

- Mamy nadzieję, że punkty na trasie zwiedzania zaskoczą niejednego z turystów, a ich forma przekazu, opis oraz dołączone stare fotografie odbiją się pozytywnym echem wśród odwiedzających. Tworząc tę aplikację, zależało nam, aby była to forma przyjacielska, bez suchych, pompatycznych faktów, tylko z dużym dystansem. Chcemy pokazać fajne, wyjątkowe miejsca, pełne klimatu i z ciekawymi historiami - mówi Rafał Kamiński, autor pomysłu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama