, poniedziałek 15 lipca 2024
Zbliża się kolejne Artystyczne Lato
Cykl kulturalnych wydarzeń rozpocznie się już 5 czerwca, a zakończy 26 sierpnia.  fot: Facebook/ Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach WielkichDodaj do Facebook

Zbliża się kolejne Artystyczne Lato

DR
W tym roku Artystyczne Lato w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich odbędzie się już po raz 11-ty. Organizatorzy zadbali o to, by tego lata każdy mógł znaleźć propozycję odpowiednią dla siebie. Cykl kulturalnych wydarzeń rozpocznie się już 5 czerwca, a zakończy 26 sierpnia.

Artystyczne Lato rozpocznie się od Warsztatów Działań Kreatywnych, które są organizowane od siedmiu lat. Z tej okazji Górki Wielkie odwiedzą wykładowcy i studenci z 10 wyższych szkół artystycznych z Polski oraz Czech, którzy poza twórczością własną poprowadzą także Akademię Umiejętności, czyli warsztaty graficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tradycyjnie w sierpniu odbędzie się Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy Ludowych. Tym razem przewodnim tematem twórczości artystów będzie okoliczna przyroda.
Tego lata zaprezentowane zostaną 3 wyjątkowe spektakle teatralne: Szlemiel wg I. B. Singera, Russkij Ostrov wg. Jak zjadłem psa J. Griszkowca oraz Aktorka na prowincji – recital Małgorzaty Pikus. Ponadto organizatorzy zadbali o to, by podczas Artystycznego Lata można było zobaczyć różnorodne warsztaty graficzne i malarskie, które są inspirowane malowniczą okolicą Dworu Kossaków, a także twórczością wybitnych artystów z tej rodziny.

Śmiało można powiedzieć, że największym a zarazem najważniejszym wydarzeniem 11. edycji będzie koncert Krzysztofa Kiljańskiego, wokalisty o niskim, ciepłym głosie, śpiewającym w klimatach pop, blues i jazz. Na koncercie Kiljańskiego nie może zabraknąć fanów dobrej muzyki.

Artystyczne Lato u Kossaków 2018 zakończy się V Jarmarkiem Kultury i Sztuki, podczas którego będzie można nabyć obrazy, grafiki i rzeźby powstałe w 2018 roku.

Dokładny harmonogram wydarzeń dostępny jest na dworkossakow.pl oraz na profilu www.facebook.com/dworkossakow.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

super event, polecam

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama