, niedziela 27 listopada 2022
Zakończyła się 19. edycja Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska
Na zdjęciu: jury tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska: Ladislav Vrchovský, Janusz Legoń, Bogdan Kokotek, Anna Paprzyca, Miloslav Čížek oraz dyrektor Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie - Petr Kracik. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zakończyła się 19. edycja Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska

MM/mat.pras.
Zakończyła się 19. edycja Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska

Najlepszą aktorką tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska została Alena Antalová z Teatru Miejskiego z Brna. fot. mat. pras.


Zakończyła się 19. edycja Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska

Nagrodę publiczności tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska wręczył Vít Slováček - członek rady kraju morawsko-śląskiego oraz wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna. Publiczność nagrodziła spektakl „Kočka na rozpálené plechové střeše“ wystawiony przez Scenę Czeską Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

W niedzielę, 10 listopada zakończyła się 19. edycja Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska, w ramach którego na deskach Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprezentowało się 10 spektakli, które walczyły o nagrody w 6 kategoriach.

Spektakle oceniało profesjonalne jury w składzie Ladislav Vrchovský, Janusz Legoń, Bogdan Kokotek, Anna Paprzyca, Miloslav Čížek, a także jury studenckie. Zgodnie z oceną jury, najlepszymi aktorami tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska zostali: Martin Havelka oraz Alena Antalová z Teatru Miejskiego z Brna. Swoją nagrodę przyznał także Petr Kracik – dyrektor Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, który ocenił najlepszy występ młodego aktora. Nagrodę tę zdobył Jakub Burýšek z Teatru Petra Bezruče z Ostrawy.

Główna nagroda 19. edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska przyznana została spektaklowi „Transky, body, vteřiny“ wystawionemu przez Teatr Petra Bezruče z Ostrawy, które zdobyło także nagrodę jury studenckiego. Z kolei publiczność nagrodziła spektakl „Kočka na rozpálené plechové střeše“ wystawiony przez Scenę Czeską Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

- W przyszłym roku Festiwal Teatrów Moraw i Śląska połączy się z Międzynarodowym Festiwałem Teatralnym Bez Granic. W 2020 roku, oba festiwale będą świętować okrągłe jubileusze, będzie to także okazja by świętować powstanie Czeskiego Cieszyna – mówił na zakończenie Teatrów Moraw i Śląska dyrektor Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie Petr Kracik, który dodał, iż 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic odbędzie się w dniach od 1 do 9 października 2020 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama