, piątek 29 września 2023
Z Zamarskiego kopca płynie już muzyka
W centrum Zamarsk możemy już zobaczyć efekty prac społeczników.  fot: DRDodaj do Facebook

Z Zamarskiego kopca płynie już muzyka

DR
Z Zamarskiego kopca płynie już muzyka


Z Zamarskiego kopca płynie już muzyka


Z Zamarskiego kopca płynie już muzyka


Z Zamarskiego kopca płynie już muzyka


Z Zamarskiego kopca płynie już muzyka

W centrum Zamarsk możemy już zobaczyć efekty prac społeczników. W tamtejszym parku powstała scena oraz na nowo zagospodarowany został teren wokół niej. Pierwszy test nowych elementów parku odbył się w miniony weekend podczas corocznego Świynta Dziedziny.

- Na naszych oczach rodzi się tutaj w Zamarskach niebywała historia. Siedem lat temu została rozpoczęta budowa zamarskiego parku, pięć lat temu został on uroczyście otwarty. Dzisiaj kolejne ważne wydarzenie – otwieramy scenę, która ma wszelkie atuty by stać się miejscem kultowym. Zamarski mogą być stolicą kultury i rozrywki w gminie Hażlach – mówi wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

Gmina pozyskała środki na budowę sceny z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa. Nie obyło by się jednak bez zaangażowania zamarskich społeczników, którzy przyczynili się do tego, jak obecnie wygląda scena, a przede wszystkim jej otoczenie.

- To co dzieje się w Zamarskach od 7 lat jest dla mnie niesamowite. Trudno to ująć w słowa. Mobilizacja mieszkańców, którzy przychodzą tutaj pracować, pożyczają sprzęt bezpłatnie, przynoszą jedzenie, kwiaty, jest ogromna. Ci ludzie robią to z potrzeby serca. Po to by pracować dla innych, by służyło to nam wszystkim. Jestem dumny z mieszkańców Zamarsk, jestem dumny, że mieszkam w Zamarskach, że mam wokół siebie takich przyjaciół. Z całego serca Wam dziękuję – zwrócił się do społeczników sołtys Klaudiusz Zawada.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, rozpoczęła się część artystyczna. Przed zamarską publicznością wystąpiły przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamarskach, przedszkolaki i uczniowie Polskiej Szkoły Podstawowej w Karwinie, Zespół Regionalny Wielkokończanie, Grupa Taneczna "Blask" GOK w Zamarskach, pokaz Sambo CK Cieszyn. Odbył się również pokaz strażacki, pod wieczór można było wysłuchać grupy ABBA Revival Band oraz Grupy Skifflowej No To Co.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama