, środa 29 marca 2023
Wydarzenia na tydzień: Jazz tym razem w Cieszynie!
W Bielsku zakończyła się 9 edycja Jazowej Jesieni, w środę, z kolei, jazz zawita do Cieszyna.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Wydarzenia na tydzień: Jazz tym razem w Cieszynie!

Już w środę, 23 listopada, po obu brzegów Olzy płynąć będą jazzowe dźwięki. Koncerty odbywać się w będą w Cieszyńskim Domu Narodowym i KaSS Strzelnicy. Co jeszcze wydarzy się w tym tygodniu? Sprawdźcie sami!

22 listopada

Na cztery ręce i dwa fortepiany

Andrzej Molin i Tomás Vrána, uczniowie Gimnazjum muzycznego w Ostrawie zapraszają na koncert, podczas którego usłyszymy własną twórczość tego duetu, a także kilka znanych utworów we własnych aranżacjach. Artyści są laureatami kilku cenionych konkursów muzycznych, wspólnie występują w kraju i za granicą. Koncert edukacyjny odbędzie się 22 listopada o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 w Cieszyńskim Domu Narodowym. Wstęp wolny.

Życie społeczne i kulturalne na Śląsku Cieszyńskim

W skoczowskim ARTadresie odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu "Życie społeczne i kulturalne na Śląsku Cieszyńskim". We wtorek, 22 listopada, o godz. 17.00 Haliną Szotek będzie opowiadała o Pawle Stalmachu - prekursorze odrodzenia narodowego na Śląsku Cieszyńskim. Wstęp wolny.

23 listopada

V Amatorska Liga Halowa

W Górkach Wielkich w hali ZSP odbędzie się V kolejka amatorskiej ligi halowej. Turniej rozpocznie się o godz. 16.30. W środę zostaną rozegrane następujące mecze:

16.30 Teksid Iron Skoczów : Alco - Skład
17.15 Fc Ada : Kanonierzy
18.00 Przyjaciele - Pasterny : Kamtex
18.45 Megat : Oldboje Beskid Skoczów
19.30 Samorzad : Czarna Elka
20.15 Dream - Team : Nieckarz - Team

Cieszyński Festiwal Jazzowy

Cieszyński Festiwal Jazzowy, odbywający się corocznie w listopadzie, jest kontynuatorem Cieszyńskich Spotkań Jazzowych czy Cieszyńskiej Jesieni Jazzowej. Koncerty odbywają się w Domu Narodowym i KaSS Strzelnicy w Czeskim Cieszynie. Na miłośników tego rodzaju muzyki czeka kilka wyjątkowych, nastrojowych dni w towarzystwie jazzu. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w COK / karnet 60 zł.

Program:

23.11.11 Dom Narodowy, Cieszyn
godz. 18.00, Zespół "Kreszendo"
godz. 20.00 "Chopin Les brillantes" - Andrzej Jagodziński Trio

24.11.11 Dom Narodowy, Cieszyn
godz. 18.00 "Fade In" - Atom String Quartet
godz. 20.00 Maciej Fortuna Quartet

25.11.11 KaSS "Strzelnica", Czeski Cieszyn
godz. 20.00 Formace Jazz Q
godz. 21.30 Jana Koubkova Quartet
godz. 23.00 Peter Lipa Band (SK)

26.11.11 KaSS "Strzelnica", Czeski Cieszyn
godz. 20.00 Silesian Dixie Band
godz. 21.30 Vertigo Quintet
godz. 23.00 Chromosomos (PL)

24 listopada

Koncert Charytatywny "Dla Dominiki"

Justyna Hubczyk, Karolina Kidoń, Martyna Franek, Marcin Zmorzyński oraz Andrzej Kaczyński, czyli kwintet z Bitwy na Głosy zagra już w najbliższy czwartek dla chorej Dominiki. Podczas koncertu charytatywnego poza utworami znanymi nam z telewizyjnego show, każdy z wokalistów zaprezentuje się w swoim ulubionym repertuarze. W czwartkowy wieczór w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wystąpi również zespół "Bartnicky". Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Koncert organizuje Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na potrzeby chorej Dominiki.

Madonny polskie

Spotkanie z redaktorem naczelnym radia Anioł Beskidów, ks. Jackiem Pędziwiatrem odbędzie się w czwartek, 24 listopada, o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich. Tematem prelekcji będą rodzime wizerunki Matki Bożej. Wstęp wolny.

Dziupla

Wystawa obrazów Joanny Żochowskiej, absolwentki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbędzie się w czwartek, 24 listopada, o godz. 18.00. Projekt zorganizowany jest w ramach Independent.pl, czyli spotkania z polską niezależną kulturą. Wstęp wolny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama