, piątek 31 marca 2023
Wydarzenia na tydzień: Góralskie ostatki
FolkUŚ tym razem wystąpi w Klubie Studenckim Panopticum. fot: Dom NarodowyDodaj do Facebook

Wydarzenia na tydzień: Góralskie ostatki

Nadchodzący tydzień to czas ostatków. We wtorek odbędzie się jedna z największych ostatkowych imprez w regionie, w Browarze Zamkowym żegnane będą basy, z kolei w Panopticum studenci będą bawić się razem z FolkUSiem. W środę natomiast, także w Klubie Studenckim, odbędzie się wyjątkowy, bo charytatywny koncert. Sprawdźcie, co będzie się działo w regionie.


20 lutego

Bożyszcze kobiet

Spektakl "Bożyszcze kobiet" to znakomita komedia jednego z czołowych współczesnych dramaturgów amerykańskich. Główny bohater, Barney, niedawno skończył 45 lat, ma poukładane życie. Wydaje się, że niczego nie powinno mu brakować. To jednak tylko pozory, w jego życie zaczyna wkradać się rutyna i znudzenie. Kuszony losem decyduje się porzucić dotychczasowe przyzwyczajenia i oddać nowym przyjemnościom. Pomóc w tym mają mu trzy przypadkowo spotkane kobiety. Spektakl w wykonaniu Teatru Capitol z Warszawy będzie można zobaczyć już w poniedziałek, 20 lutego, o godz. 20.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Bilety do nabycia w kasie teatru.

21 lutego

Otwórz się z O!Świetlicą!

Studenci i studentki pedagogiki oraz wydziałów artystycznych i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają niesamowitą okazję, by sprawdzić się podczas niecodziennej pracy z dziećmi w ramach nowego projektu O!Świetlicy. Nowy projekt zakłada opracowanie tematu współpracy w mieście oraz stworzenie wirtualnej gry o komunikacji. Pierwsze spotkanie z wolontariuszami odbędzie się we wtorek, 21 lutego, w dwóch turach o godz. 15.00 i 18.00 w siedzibie Świetlicy KP Na Granicy w Cieszynie.

"Recepta na klęskę"

Świetlica "Krytyki Politycznej" Na Granicy zaprasza na pokazy filmowe z cyklu "Kino zaangażowane z Planete Doc". Tym razem w świetlicy odbędzie się projekcja filmu "Recepta na klęskę" w reżyserii Johna Webstera. Film zdobył Specjalne Wyróżnienie dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na Nordisk Panorama 2008 w Szwecji, był pokazywany na DOK Leipzig 2008, Aarhus Filmfestival 2009 w Danii i na 6. Festiwalu filmowym Planete Doc Review. Projekcja "Recepty na klęskę" odbędzie się w Świetlicy KP Na Granicy we wtorek, 21 lutego, o godz. 19.00.

Pogrzeb Basów

Post zbliża się wielkimi krokami. Już we wtorek odbędzie się największa, cieszyńska impreza ostatkowa. Pogrzeb Basów tym razem odbędzie się w Brackim Browarze Zamkowym. Regionalne jedzenie, domowej roboty trunki i góralska muzyka będą królować w piwnicy browaru. Pogrzeb Basów odbędzie się 21 lutego o godz. 20.00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację biletów. Rezerwacji można dokonać w restauracji "Targowa", pod numerami telefonów: 33 852 18 54 lub +48 608 516 670, bądź mailowo alina.banczyk@wp.pl. W cenie biletu, 50 zł, regionalne jedzenie oraz wstęp.

FolkUŚ-owe Ostatki

Koło Naukowe Międzywydziałowy Zespół Folkowy Uniwersytetu Śląskiego "FolkUŚ" serdecznie zaprasza na Folkową Zabawę Ostatkową. Uniwersyteckie ostatki odbędą się we wtorek, 21 lutego, w Klubie Studenckim Panopticum. Impreza rozpocznie się o godz. 21.00. Organizatorzy zachęcają do uczestniczenia w zabawie w strojach folkowych.

22 lutego

Koncert dla Marzeń(i)

Marzena, studentka z Cieszyna niespodziewanie zachorowała na raka. Od roku zmaga się z chorobą nowotworową. Kosztowne leczenie wymaga nie małych środków finansowych, dlatego koleżanki i koledzy z roku postanowili jej pomóc. Pierwszy z dwóch koncertów "Dla Marzeń(i)" odbędzie się w środę, 22 lutego, w Klubie Studenckim Panopticum w Cieszynie. W tym dniu zagrają Alkazelcer oraz Lej mi pół, Scavenger oraz jeden dodatkowy zespół "niespodzianka". Całkowity dochód z koncertu przekazany zostanie na pomoc dla Marzeny. Dodatkowo, w dniu koncertu, będzie można nabyć płytę kapeli "Lej mi pół", prace Michała Ogińskiego oraz różnych inne gadżety przygotowane na tą okoliczność. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Wstęp 5 zł (studenci za okazaniem legitymacji) 8 zł tzw. "reszta świata".

23 lutego

Jak za dawnych lat

Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert jazzowy „Jak za dawnych lat”. Podczas spotkania z jazzem wystąpi reaktywowany po 45 latach kwartet Andrzeja Zubka. Czterej koledzy, z ławy szkolnej Liceum Muzycznego w Bielsku-Białej, w klasie maturalnej (1967) zdobyli nagrodę na festiwalu "Jazz nad Odrą". Studiując w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach założyli "Silesian Jazz Quartet", który reprezentował śląskie środowisko studenckie na wszystkich festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce. Koncert odbędzie się w czwartek, 23 lutego, o godz. 19.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Domu Narodowym (Rynek 12).

24 lutego

Hokej

To już ostatnie mecze tej rundy. Tym razem trzyniecka drużyna rywalizować będzie ze zawodnikami z klubu Karlowe Wary. Mecz rozpocznie się o godz. 18.10 w piątek, 24 lutego w Trzyńcu w Werk Arenie.

A może do Bielska?

Ostatki teatralne

Ostatki w teatrze? Dlaczego nie? Podczas koncertu karnawałowego zorganizowanego na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej wystąpią artyści Teatru Polskiego oraz bielska skrzypaczka, Joanna Fuczik & Big Band w programie Violin Energy Show. Koncert przebojów karnawałowych odbędzie się w poniedziałek, 20 lutego, o godz. 19.00.

"Proces"

"Proces" Franza Kafki znają chyba wszyscy. Tym razem spektakl będzie można zobaczyć w reżyserii Jacka Bały z krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. "Proces" wystawiany będzie w środę i w czwartek o godz. 11.00. Sztuka wystawiana będzie na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

"Żyd"

Spektakl "Żyd" w reżyserii Artura Pałygi powstał po warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Tadeusza Słobodzianka i jego Laboratorium Dramatu w Nasutowie w 2007 roku. Chociaż od premiery tej sztuki minęło już kilka lat cieszy się ona wciąż sporym zainteresowaniem. Spektakl o Żydach, o ich przyzwyczajeniach, kulturze i tradycjach można zobaczyć w środę i czwartek o godz. 19.00 na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama