, niedziela 14 sierpnia 2022
Wydarzenia na tydzień: Biegi na Kubalonce
Mistrzostwa Polski UKS w biegach narciarskich odbędą się tradycyjnie na trasach Kubalonki. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wydarzenia na tydzień: Biegi na Kubalonce

Teatr w Bielsku czy w Cieszynie? A może coś dla czechofilów? W wydarzeniach znalazło się także trochę sportu. Sprawdźcie szczegóły imprez na tydzień.

5 marca

"Koniki, klepoki i ptaszki"

Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej zaprasza na otwarcie wystawy, które odbędzie się 5 marca o godz. 15.30. Wystawa pt. "Koniki, klepoki i ptaszki" to niecodzienna okazja, by poznać słynne kolorowe zabawki ze Stryszawy. Wystawę będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku. w godz. 8.00-16.00 do 11 kwietnia. Podczas wernisażu Aneta Legierska zaprezentuje promocyjną płytę Gminy Istebna.

6 marca

"Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w wieku XX"

Projekt "Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w wieku XX" jest inicjatywą Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej i ma na celu przybliżenie wybranych aspektów kultury czeskiej w wieku XX oraz rozważenie istotnych zagadnień relacji pomiędzy Czechami i Polakami. Działania zostały zaplanowane jako cykl spotkań, prezentacji i pokazów. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 marca, o godz. 17.00. Tematem rozmowy Doroty Siwor i Jerzego Marka z Aleksandrem Kaczorowskim będą "Barbarzyńcy w gospodzie? O największych pisarzach czeskich XX wieku". Imprezy w większości mają charakter otwarty i przeznaczone są dla zainteresowanych tematyką mieszkańców Bielska-Białej i okolic.

"Magdy, Sabiny, Beaty, Franki"

"Magdy, Sabiny, Beaty... ", czyli wystawa malarska o kobietach prawdziwych i mistycznych. Autorzy prac, Michał Paweł Marek Ogiński i Bogusław Józef Dziadzia zapraszają na wernisaż wystawy, który odbędzie się we wtorek, 6 marca, o godz. 19.00 w restauracji Academicus w Cieszynie. Muzycznie wernisaż uświetni Aleksandr Muliarczyk.

"The Beatles & Queen"

W ramach 16. Edycji "Dni Teatru" w Cieszynie będzie okazja, by zobaczyć widowisko muzyczne "The Beatles & Queen", czyli historię dwóch najbardziej legendarnych zespołów w historii muzyki popularnej. Opowieść Igora Vejsady, dyrektora artystycznego Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie, oraz Roberta Balogha, dyrektora baletu i choreografa związanego z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu to swoista taneczna podróż, w czasie której nie zabraknie największych i kultowych przebojów obu zespołów. Spektakl będzie można zobaczyć we wtorek, 6 marca o godz. 20.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Bilety do nabycia w kasie teatru.

Zmiana terminu!

W związku z ogłoszoną żałobą narodową dyrekcja Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie informuje, że Widowisko Taneczne "The Beatles&Queen" zostaje przeniesione na sobotę, 10 marca, na godz. 20.00. Bilety i karnety na ten spektakl zachowują ważność.

7 marca

"Co ja pacze! Kocia impreza dla kotów z Goleszowa"

Studenci chcąc dołączyć się do akcji pomocy dla przytuliska dla kotów w Goleszowie będą zbierać karmę dla kotów. Goleszowskie przytulisko prowadzi tylko jedna osoba, która opiekuje się blisko setką kotów. Studenci apelują do wszystkich tych, którym koci los nie jest obojętny o przyniesienie do Klubu Studenckiego Panopticum karmy wszelkiej maści - suchej, mokrej, konserw czy kasz. Kocia impreza odbędzie się w środę, 7 marca, o godz. 20.00. Przyniesienie karmy traktowane będzie jako wstęp. Wejście "bez karmy": 2 zł studenci, 5 zł - "miasto". Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie przytuliska w Goleszowie. By urozmaicić wydarzenie studenci zachęcają do przyjścia w kocim przebraniu.

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu także mogą wspomóc goleszowskie przytulisko. Od 26 lutego, przez dwa tygodnie, w holu budynku głównego Uniwersytetu Śląskiego wystawione są kosze, gdzie dodatkowo można wrzucać karmę.

"Cyrulik Sewilski "

Miłości Rosiny i szlachetnego Almavivy staje na drodze Don Bartolo - opiekun dziewczyny, tyran i despota. Kochankowie nie obejdą się bez pomocy sprytnego Figara, który trudni się, między innymi, swataniem zakochanych par. Sieć intryg zastawiona na zazdrośnika owocuje mnóstwem komicznych sytuacji, które, oczywiście poza wspaniałą muzyką, są największą zaletą Cyrulika. Spektakl będzie można zobaczyć w środę, 7 marca o godz. 20.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Bilety do nabycia w kasie teatru.

8 marca

Mistrzostwa Polski UKS

Mistrzostwa Polski UKS w biegach narciarskich odbędą się tradycyjnie na trasach Kubalonki w dniach 8-11 marca. Zawodnicy powalczą o mistrzowskie tytuły w biegach stylem dowolnym, klasycznym i sztafetach. W zawodach startują kategorie junior C,D i E.

Program zawodów:

8 marca
godz. 17.30-18.30 weryfikacja zawodników
godz. 18.30 odprawa techniczna i losowanie w biurze zawodów

9 marca
godz. 9.30 start pierwszego zawodnika
godz. 18.30 odprawa techniczna, losowanie

10 marca
godz. 9.30 start pierwszego zawodnika
godz. 17.00 uroczyste zakończenie zawodów w biegach indywidualnych (Wisła - Amfiteatr)

11 marca
godz. 9.30 biegi sztafetowe

Sztafety biegają - dwie pierwsze zmiany techniką klasyczną, dwie pozostałe zmiany techniką dowolną. Bezpośrednio po zakończeniu biegów sztafetowych odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów na trasach Kubalonki.

"Całuję Twoją dłoń Madame"

W Dniu Kobiet Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza do Klubu "Nasz Kącik" na kameralny koncert, podczas którego usłyszeć będzie można znane i lubiane nastrojowe hity muzyczne, m.in. utwory Franka Sinatry. W programie imprezy szereg atrakcji i niespodzianek. Koncert odbędzie się w czwartek, 8 marca, o godz. 17.00. Wstęp 5 zł.

"Wesoła wdówka"

Nowa inscenizacja "Wesołej wdówki", operetkowego superprzeboju, którego partytura błyszczy takimi perełkami, jak aria "Wilio, ach Wilio" czy najsłynniejszy duet gatunku "Usta milczą, dusza śpiewa" w wykonaniu Gliwickiego Teatru Muzycznego. "Wesołą wdówkę" widzowie będą mieli okazję zobaczyć w ramach 16. Edycji "Dni Teatru". Spektakl wystawiany będzie w czwartek, 8 marca o godz. 20.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Bilety do nabycia w kasie teatru.

A może do Bielska?

"Zbrodnia"

W "Zbrodni" aktorzy zmierzą się z historią kryminalną. Sędzia śledczy udaje się do wiejskiego majątku przyjaciela w celu uregulowania spraw urzędowych. Na miejscu okazuje się, że mężczyzna zmarł w nocy. Morderstwo czy śmierć naturalna? Śledczy musi rozwikłać tę zagadkę. Kryminał w reżyserii Eweliny Marciniak inspirowany jest opowiadaniem Witolda Gombrowicza "Zbrodnia z premedytacją". Spektakl można zobaczyć w środę i czwartek, 7 i 8 marca, o godz. 11.00 na Małej Scenie Teatru Polskiego.

"Dziewczyny z kalendarza"

W małym angielskim miasteczku powstaje Instytut Kobiet, w którym kobiety spotykają się i prowadzą rozmowy o strzyżeniu trawników, wymieniają się przepisami kulinarnymi, szydełkują i układają bukiety i wydają coroczny kalendarz. Tegoroczny będzie jednak wyjątkowy, bo przedstawiać będzie kobiety podczas codziennych prac domowych. Wydawać by się mogło, że to nic odkrywczego, gdyby nie fakt, że kobiety pozować będą nago. Spektakl będzie można zobaczyć w środę i czwartek, 7 i 8 marca, o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama